Kobieta

Dzisiaj jest 19.11.2017. Imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

Cellulit - domowe sposoby, czyli jak się go pozbyć

Cellulit to tkanka tłuszczowa, która jest nierównomiernie rozmieszczona. Najczęściej występuje na udach, biodrach, pośladkach, ramionach czy sutkach. Pojawia się przeważnie w okresie dojrzewania, a w efekcie skóra w tych miejscach jest nierówna i pofałdowana. Wiele z Was ma problemy z cellulitem i aby się go pozbyć stosuje najróżniejsze metody, jednak nie zawsze skuteczne.

 

Skąd bierze się cellulit?

Zjawisko to dość często występuje wraz z nadwagą czy otyłością, jednak nie tylko. Także duża ilość szczupłych kobiet na swoim ciele odnajduje takie miejsca, w których skóra jest nie równa i pofałdowana. Co zatem sprawia, że cellulit występuje? Otóż głównym powodem jego występowania są geny. Ale nie tylko. Hormony także mogą sprawiać, że nasza tkanka podskórna ulegnie zmianom na rzecz guzków i zgrubień. To powoduje, że większość wystąpień tego zjawiska pojawia się w okresie dojrzewania, ciąży, a nawet menopauzy, kiedy to w dość krótkim czasie ulega zmianom cały układ hormonalny. Przyczyną powstawania cellulitu może być także nieodpowiedni sposób odżywiania - zbyt duże ilości soli, tłuszczów czy węglowodanów w spożywanych pokarmach. Obecnie żywność w dużym stopniu jest przetwarzana chemicznie, zawiera konserwanty, barwniki, co także przyczynia się do odkładania cellulitu.

 

Domowe sposoby na cellulit

Skutecznej i pewnej metody na pozbycie się cellulitu nie ma, ponieważ u każdej kobiety zjawisko to może mieć inne podłoże. Jak zatem sobie z nim radzić? Przede wszystkim należy zwiększyć swoją aktywność fizyczną, aby pobudzić krążenie krwi w naszym organizmie. Kolejnym krokiem powinno być dobranie odpowiedniej diety, w której w niewielkich ilościach występują tłuszcze i węglowodany. Należy unikać także potraw ostro przyprawianych i słonych oraz konserwowanych chemicznie. Nie zaszkodzi też wcieranie różnego typu balsamów, kremów ujędrniających, które u wielu z Was mogą przynieść całkiem dobre efekty.

 

Peelingi przygotowywane w domowych warunkach:

Cytrusy i czekolada - kwasy owocowe okazują się bardzo pomocne przy wygładzaniu i ujędrnianiu skóry
Solny peeling - sól kuchenna wymieszana z łyżką oliwy z oliwek doskonale złuszcza martwy naskórek, pobudza także krążenie
Zielona lub czerwona herbata - działa na skórę pomocniczo przy usuwaniu zbędnego tłuszczu (zarówno pijąc taką herbatę, jak i nawilżając nią skórę)
Fusy z kawy - wygładzają skórę oraz redukują tkankę tłuszczową

Pomocne przy zwalczaniu cellulitu są nie tylko peelingi, ale i masaże. Współcześni specjaliści są zdania, że bardzo korzystnie wpływają na skórę oraz to co pod nią, a przede wszystkim są jedną z najbardziej skutecznych metod leczenia najrozmaitszych dolegliwości. Oto kilka korzyści, które napływają ze stosowania masaży:
- przyśpieszają przepływ limfy i krwi w naczynkach skórnych, co powoduje ujędrnienie skóry i poprawienie jej wyglądu zewnętrznego,
- przyśpieszają rozdrobnienie i usunięcie komórek tłuszczowych,
- poprawiają czynność wydalniczą gruczołów potowych i łojowych,
- poprawiają regenerowanie tkanek skórnych,
- działają kojąco oraz pobudzająco, ponieważ w skórze znajdują się zakończenia nerwowe.


To tylko kilka ogólnych przykładów, które działają pozytywnie na nasz organizm, w tym na pozbycie się cellulitu. Warto się tym zainteresować, ponieważ skutki mogą być bardzo zaskakujące. Jednak, że na świecie nie ma dwóch identycznych organizmów, należy na własnym sprawdzić, który sposób okaże się pomocny !

Czekamy na opisy Waszych doświadczeń w komentarzach pod artykułem!

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kupujemy podkład-miniprzewodnik Kupujemy podkład-miniprzewodnik
  Podstawą perfekcyjnie wykonanego makijażu jest dobrze dobrany podkład. To właśnie on daje zaskakujący efekt gładkiej, zadbanej, pięknej skóry. Wybierając się do sklepu, aby nabyć [...]
 • Stały czy ruchomy - jaki aparat ortodontyczny najlepiej wybrać? Stały czy ruchomy - jaki aparat ortodontyczny najlepiej wybrać?
  Wady zgryzu można leczyć w każdym wieku, łatwiej jednak prostować zęby dzieci. U dorosłych terapia jest dłuższa, ponieważ kości są bardziej uwapnione i trudniej je kształtować. [...]
 • Świadoma kobieta – bezpieczna kobieta Świadoma kobieta – bezpieczna kobieta
  "Mnie to nie dotyczy" – myślimy, dopóki coś złego nie przydarzy się nam samym lub komuś bardzo bliskiemu. Dowiedz się już teraz, jak możesz zadbać o swoje bezpieczeństwo. [...]
 • Modne, praktyczne i estetyczne verticale Modne, praktyczne i estetyczne verticale
          Potrzeba ochrony naszej prywatności z jednej strony oraz względy pragmatyczne z drugiej powodują, że jesteśmy przyzwyczajeni do zasłaniania okien, a w okresie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

magdaKomentarz dodany w dniu: 17-11-2014 21:10

Polecam stronę www.sposobynacellulit.co.pl Ja na niej znalazłam odpowiednie tabletki, które faktycznie pomogły mi się uporać z pomarańczową skórką. Dodatkowo staram się dobrze odżywiać i pić dużo wody. Stosuje też balsamy na cellulit. U mnie to wszystko razem zadziało i faktycznie mam gładszą skórę a cellulit coraz jaśniejszy. Nawet mąż to zauważył.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kupujemy podkład-miniprzewodnik
 
Podstawą perfekcyjnie wykonanego makijażu jest dobrze dobrany podkład. To właśnie on daje zaskakujący efekt gładkiej, zadbanej, pięknej skóry. Wybierając się do sklepu, aby nabyć [...] czytaj więcej »