Kobieta

Dzisiaj jest 18.02.2018. Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

Codzienna pielęgnacja mieszanej cery

   Mieszana skóra twarzy potrzebuje skutecznej pielęgnacji, która będzie jednocześnie bezpieczna. Zastosowanie odpowiednich kosmetyków to jedno, a właściwe ich stosowanie - drugie. Sprawdź, jak prawidłowo pielęgnować mieszaną skórę twarzy. Zapoznaj się z codziennym rytuałem, który powinien być urzeczywistniony przez posiadaczy mieszanej cery!

 

Rozpoznanie cery mieszanej


   Zanim zaczniesz dbać o skórę wedle wskazówek zawartych w tym artykule, upewnij się, że na pewno posiadasz ten typ cery. Otóż cera mieszana łączy w sobie cechy zarówno suchej, jak i tłustej - jest sucha (czasami normalna) na policzkach i przetłuszczająca się w strefie T (czoło, nos, broda). Dokładniej ujmując, na policzkach odczuwane jest swędzenie, ściągnięcie, widoczne mogą być również podrażnienia. Z kolei skóra na czole, nosie i brodzie jest podatna na przetłuszczanie się, świecenie, błyszczenie i pojawianie się różnego rodzaju nieczystości. Ze względu na różnorodność cech skóry mieszanej, należy dbać o nią specyficznie, czyli uwzględnić jej potrzeby, co do partii na policzkach i strefy T.

 

 

Pielęgnacja skóry mieszanej


   Pielęgnacja skóry mieszanej tylko wtedy będzie prawidłowa, jeżeli bazując na kosmetykach do tego typu skóry (kosmetyki do cery mieszanej Garnier), będzie również dotyczyła konkretnych czynności. Same produkty nic nie zdziałają, nawet gdy będą z najwyższej półki, podczas gdy Ty będziesz nieodpowiednio traktowała skórę, przy ich aplikacji lub stosowaniu.  Oto podstawowe zasady troski o skórę mieszaną.

 

 1. Tuż po przebudzeniu przetrzyj twarz specjalnym tonikiem do skóry mieszanej. Delikatnie oczyści on skórę po nocy i przygotuje ją do dalszych pielęgnacyjnych zabiegów. Zwróć uwagę, aby nie posiadał w swoim składzie alkoholu, który negatywnie (wysusza i podrażnia) działa na skórę.
 2. Odczekaj chwilę, aż tonik wsiąknie w skórę i stanie się ona sucha. Następnie zaaplikuj dobry krem nawilżający. Wybierz ten o lekkiej, nieobciążającej konsystencji. Najlepszy będzie nawilżający lub dynamizujący, który znajdziesz w ofercie marki Garnier Hydra Adapt. Produkt ten, poprzez nawilżenie zapewni skórze ochronę przez cały dzień, dzięki czemu będzie ona w zdrowej kondycji, ale też uodporni się na działanie szkodliwych, zewnętrznych czynników. Dobrym kremem do cery mieszanej jest ten, który ma matujące wykończenie i właściwości, ponieważ na długo zabezpieczy strefę T przed błyszczeniem i świeceniem się.
 3. Podczas gdy krem wsiąknie, możesz przejść do makijażu. Zastosuj do niego tylko te kosmetyki, które są przystosowane do skóry mieszanej. Kieruj się tą zasadą głównie przy wyborze podkładu i bazy pod podkład. Wysoka jakość tych produktów zapewni Ci nawilżenie na policzkach i uchroni skórę przed przetłuszczeniem się w strefie T. Jeżeli chodzi o fluid - wybierz ten, który wyrównując koloryt i maskując niedoskonałości, nie obciąży Twojej twarzy, uniemożliwiając jej prawidłowej cyrkulacji, co doprowadzi do zaostrzenia objawów charakterystycznych dla skóry mieszanej.
 4. Przed spaniem, dokładnie oczyść twarz. Użyj do tego płynu micelarnego, który jest skuteczny, ale i bezpieczny. Nie podrażnia i nie wysusza, co wynika z braku alkoholu oraz braku konieczności stosowania bieżącej wody, która podrażnia podobnie tak jak alkohol. Pamiętaj, aby bardzo dokładnie oczyścić twarz z kosmetyków aplikowanych rano, ale też z zanieczyszczeń, jakie nagromadziły się na cerze w ciągu dnia.
 5. Dopiero, gdy dokładnie oczyścisz twarz, możesz nanieść na jej powierzchnię krem nawilżająco-odżywczy na noc, który pomoże skórze w samoregeneracji, a ta najintensywniej przebiega właśnie w nocy.
 6. Dodatkowo pamiętaj, aby 2-3 razy w tygodniu wykonać peeling twarzy i nałożyć maskę nawilżającą.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • ,,Nie wyróżniam się w tłumie ,,Nie wyróżniam się w tłumie" - Deynn
  Jej fanpage na Facebooku polubiło ponad 14 tys. osób. Pochodzi z Poznania, ale mało kto wie o niej coś więcej niż to, że prowadzi Deynn.blogspot.com i wyróżnia ją niesamowite [...]
 • Pierwszy puch Pierwszy puch
  Jak modnie nosić puchowe kurtki Za oknem robi się co raz zimniej. Najwyższy czas odłożyć do szafy lekkie płaszcze i założyć ciepłą, puchową kurtkę. W naszym nieprzyjaznym klimacie [...]
 • Tajemnice marynowania Tajemnice marynowania
  Potrawy z mięsa czerwonego, drobiu bądź ryby nie mogą obyć się bez odpowiednio dobranych przypraw. Różne ich kombinacje tworzą marynaty – dodatki, od których w dużym stopniu zależy [...]
 • Wyraź siebie – wręczając kwiatowy upominek Wyraź siebie – wręczając kwiatowy upominek
    Powszechnie wiadomo, że nic nie wyraża lepiej naszych uczuć, jak bukiet kwiatów. Najlepiej z załączonym bilecikiem lub pudełkiem czekoladek. Ale co jeśli, nie starczy nam [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
,,Nie wyróżniam się w tłumie" - Deynn
 
Jej fanpage na Facebooku polubiło ponad 14 tys. osób. Pochodzi z Poznania, ale mało kto wie o niej coś więcej niż to, że prowadzi Deynn.blogspot.com i wyróżnia ją niesamowite [...] czytaj więcej »