Kobieta

Dzisiaj jest 16.01.2018. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Cukrzyca. Wygrajmy razem! - zbadaj się w Warszawie

Pod tym hasłem w Szpitalu MSWiA w Warszawie trwa akcja profilaktyczna przeciwko chorobie XXI wieku jaką jest cukrzyca. Działanie to skierowane jest do osób z największej grupy ryzyka, czyli dla ludzi powyżej 45 lat, a w szczególności tych cierpiących na nadciśnienie, choroby serca oraz nadwagą.

Jak pokazują statystyki, w Polsce na cukrzycę może chorować aż 2 miliony ludzi! Ogromna ilość z nich może nawet nie widzieć o swojej chorobie, ponieważ objawia się ona raczej spokojnie, bez wyraźnych oznak. Brak leczenia chorego organizmu grozi ogromnym niebezpieczeństwem. Akcje takie jak ta, ma na celu wyłowienie osób chorych, najczęściej tego nieświadomych. "Cukrzyca. Wygrajmy razem!" jest prowadzona w Szpitalu MSWiA przy ulicy Wołowskiej 137 w Warszawie. W tej odsłonie akcji może się przebadać jeszcze 100 osób! Nie zmarnujmy tego. Idźmy się przebadać... RAZEM.

Zapraszamy wszystkich chcących się przebadać do pokoju nr 53 naprzeciw Centrum Osteoporozy na 1 piętrze. Organizatorzy tej akcji chcą pokazać jak poważnym zagrożeniem jest cukrzyca oraz jak daleko idące skutki za sobą niesie. Badania odbywają się niemalże bezboleśnie, więc warto sprawdzić stan swojego zdrowia.

Używa się do tego testu HbA1c, który określa poziom hemoglobiny glikowanej aż 3 miesiące do tyłu. Nowe techniki badań sprawiają, że już nie jest koniecznym przyjść na badanie na czczo, tak jak to odbywa się przy badaniu poziomu cukry we krwi.

Więcej informacji na temat badań: 

Magda Knefel, Konkret PR, 507 150 480, m.knefel@konkretpr.pl

Objawy cukrzycy:

 • Ciągłe zmęczenie oraz senność
 • Zwiększone pragnienie, częste oddawanie moczu
 • Objawy skórne - zapalenia śluzówki, jamy ustnej, narządów płciowych
 • Częste bóle głowy
 • Zwiększony apetyt bez zwiększania wagi ciała
 • Wolniejsze gojenie ran 

Jeśli odczuwasz którakolwiek z tych objawów, powinnaś, a nawet musisz udać się na badania kontrolne do swojego lekarza rodzinnego. Nic Cię to nie kosztuje, a możesz uratować swoje zdrowie, a nawet życie!

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Pomadki Baby Lips od Maybelline Pomadki Baby Lips od Maybelline
  Dobra pomadka do ust to jeden z niezbędnych kosmetyków każdej dojrzałej kobiety, jak i młodej dziewczyny. Dzięki temu produktowi możesz zawsze zniewalać uśmiechem i cieszyć się [...]
 • Miłość czy nienawiść? Miłość czy nienawiść?
  Miłość to najpiękniejszy stan towarzyszący ludzkości, od zarania dziejów. Najbardziej pożądane uczucie, które daje nam niezwykłe spełnienie i chęci do podejmowania działań. [...]
 • Jak w zimie ubrać się ciepło, wygodnie, ale wciąż modnie? Jak w zimie ubrać się ciepło, wygodnie, ale wciąż modnie?
    Przy wyborze ubrania jesienią i zimą większość kobiet stawia na ciepłe ubrania, w których czują się dobrze i bezpiecznie, pomimo mrozu na zewnątrz. Nie jest zatem [...]
 • Parabeny - czy zagrażają naszemu zdrowiu? Parabeny - czy zagrażają naszemu zdrowiu?
  Parabeny to powszechny składnik wielu kosmetyków, w tym znanych i droższych marek. Wielu naukowców i lekarzy przestrzega przed ich szkodliwym działaniem. Czym właściwie są i [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
 • rtg warszawa
 • kompleksowe badania diagnostyczne, rentgen, usg, rezonans, tomografia w acm!

  akcemed.pl

  Życzenia na Wielkanoc 2014
  X PRZECZYTAJ O TYM
  Pomadki Baby Lips od Maybelline
   
  Dobra pomadka do ust to jeden z niezbędnych kosmetyków każdej dojrzałej kobiety, jak i młodej dziewczyny. Dzięki temu produktowi możesz zawsze zniewalać uśmiechem i cieszyć się [...] czytaj więcej »