Kobieta

Dzisiaj jest 17.03.2018. Imieniny: Patryka, Zbigniewa, Gertrudy

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres– to słowo, które każdemu kojarzy się z palpitacjami serca, brakiem snu, nadmiernym poceniem się, drżeniem rąk lub ogólnym rozkojarzeniem. Brzmi negatywnie? W takim razie chcę zaprezentować Wam kilka rad, dzięki którym okaże się on waszym dobrym przyjacielem.

1) Aktywność fizyczna – dla mnie to sprawdzony sposób na złe emocje. W dodatku do wyboru mamy tyle dyscyplin, że naprawdę można znaleźć coś dla siebie.
Ogromna dawka endorfin gwarantowana!

2) Pozytywne myślenie – gdy masz przed sobą ważną rozmowę lub egzamin nie dopuszczaj do siebie myśli negatywnych, które to jeszcze bardziej pogorszą Twój stan psychiczny.
Zacznij powtarzać pewnym głosem przed lustrem: jestem doskonale przygotowana, wierzę w swoje możliwości, dam radę.

3) Zmień towarzystwo – tak, dobrze czytasz. Może to właśnie ludzie, którymi się otaczasz dokładają Ci dodatkowego stresu i sprawiają, że czujesz się spięta.
W takim razie odetnij się od nich jak najszybciej nawet jeśli są to Twoi dobrzy przyjaciele.
Twoje samopoczucie jest najważniejsze!

4) Dieta – nie mam na myśli radykalnego planu żywieniowego. Zacznij jeść więcej warzyw, owoców, orzechów. Pij również zieloną herbatę. Zadbaj o magnez w organizmie i nie wypłukuj go tak często kawą. Produkty jakimi odżywiamy się również wpływają na to w jaki sposób odczuwamy stres.

5) Zrelaksuj się – wybierz książkę, płytę z muzyką lub film, z którym masz dobre wspomnienia. Wywołują uśmiech na Twojej twarzy ( w żadnym wypadku smutek czy zazdrość!).
Zrób sobie ciepłą kąpiel w otoczeniu zapachowych świec lub olejków.
Unikaj w tym czasie alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Opowieść świąteczna Opowieść świąteczna
  Za parę dni nadejdą Święta Wielkanocne, ale zanim to się stanie w wielu polskich domach będzie królowała napięta atmosfera wynikająca z braku czasu, aby sprostać wszystkim [...]
 • Manicure francuski w wersji (nie)klasycznej Manicure francuski w wersji (nie)klasycznej
  Manicure francuski został wymyślony przez paryskich projektantów mody na potrzeby… manekinów. Ich dłonie miały pasować do wszystkich kolorów ubrań. Wiosną i latem [...]
 • Odkurzacz do domu: jaki wybrać? Odkurzacz do domu: jaki wybrać?
        Jednym z najbardziej potrzebnych sprzętów domowych jest odkurzacz. Kupując go, musimy jednak dokonać nie lada wyboru. Rodzajów odkurzaczy jest bowiem sporo. [...]
 • Lato w kolorze cytryny. Trzy przepisy na upale dni Lato w kolorze cytryny. Trzy przepisy na upale dni
  Cytrynki z rumem kolorem i kształtem przypominaj, słoneczka zamknięte w słoiku. Zimą ten przysmak pozwala przywołać atmosferę upalnych dni. Latem dzięki niemu przygotujemy orzeźwiającą [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Opowieść świąteczna
 
Za parę dni nadejdą Święta Wielkanocne, ale zanim to się stanie w wielu polskich domach będzie królowała napięta atmosfera wynikająca z braku czasu, aby sprostać wszystkim [...] czytaj więcej »