Kobieta

Dzisiaj jest 16.12.2017. Imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres– to słowo, które każdemu kojarzy się z palpitacjami serca, brakiem snu, nadmiernym poceniem się, drżeniem rąk lub ogólnym rozkojarzeniem. Brzmi negatywnie? W takim razie chcę zaprezentować Wam kilka rad, dzięki którym okaże się on waszym dobrym przyjacielem.

1) Aktywność fizyczna – dla mnie to sprawdzony sposób na złe emocje. W dodatku do wyboru mamy tyle dyscyplin, że naprawdę można znaleźć coś dla siebie.
Ogromna dawka endorfin gwarantowana!

2) Pozytywne myślenie – gdy masz przed sobą ważną rozmowę lub egzamin nie dopuszczaj do siebie myśli negatywnych, które to jeszcze bardziej pogorszą Twój stan psychiczny.
Zacznij powtarzać pewnym głosem przed lustrem: jestem doskonale przygotowana, wierzę w swoje możliwości, dam radę.

3) Zmień towarzystwo – tak, dobrze czytasz. Może to właśnie ludzie, którymi się otaczasz dokładają Ci dodatkowego stresu i sprawiają, że czujesz się spięta.
W takim razie odetnij się od nich jak najszybciej nawet jeśli są to Twoi dobrzy przyjaciele.
Twoje samopoczucie jest najważniejsze!

4) Dieta – nie mam na myśli radykalnego planu żywieniowego. Zacznij jeść więcej warzyw, owoców, orzechów. Pij również zieloną herbatę. Zadbaj o magnez w organizmie i nie wypłukuj go tak często kawą. Produkty jakimi odżywiamy się również wpływają na to w jaki sposób odczuwamy stres.

5) Zrelaksuj się – wybierz książkę, płytę z muzyką lub film, z którym masz dobre wspomnienia. Wywołują uśmiech na Twojej twarzy ( w żadnym wypadku smutek czy zazdrość!).
Zrób sobie ciepłą kąpiel w otoczeniu zapachowych świec lub olejków.
Unikaj w tym czasie alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Studniówkowy zawrót głowy Studniówkowy zawrót głowy
  Okres studniówkowy wciąż trwa! Zatem każda z Was marzy, aby w tym oto dniu wyglądać pięknie i oszołamiająco. Chce chodź na chwilę zapomnieć i oderwać się od myśli związanych z [...]
 • Kobiecość nie dla kobiet? cz. 2 Kobiecość nie dla kobiet? cz. 2
  Kobiety i mężczyźni są właściwi do innego rodzaju zadań i wykazują się także osobnymi cechami charakteru. W poprzedniej części artykułu przedstawiałem atuty kobiecej natury. Teraz [...]
 • Jeden garnitur - wiele okazji Jeden garnitur - wiele okazji
  Panów można pod pewnym względem podzielić na dwie grupy: tych którzy noszą garnitur prawie zawsze i tych którzy noszą go od święta.    Wielu panów [...]
 • O modzie, urodzie, stylu, zdrowiu, czyli PewnaPani.pl O modzie, urodzie, stylu, zdrowiu, czyli PewnaPani.pl
  Witamy serdecznie w naszym serwisie PewnaPani.pl! Nie minął miesiąc od kiedy w mojej głowie zrodził się pomysł na ten serwis, a okazuje się, że projekt jest już zrealizowany. Na początku [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Studniówkowy zawrót głowy
 
Okres studniówkowy wciąż trwa! Zatem każda z Was marzy, aby w tym oto dniu wyglądać pięknie i oszołamiająco. Chce chodź na chwilę zapomnieć i oderwać się od myśli związanych z [...] czytaj więcej »