Kobieta

Dzisiaj jest 18.10.2017. Imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

Jak wybrać bezpieczne zabawki dla malucha?

Zabawki są ważnym elementem w życiu dziecka. Pomagają się rozwijać oraz zapewniają sporo radości. Jak zadbać o to, aby nie były one przyczyną kłopotów?

 

Wszystkie dzieci – nawet te kilkutygodniowe dostają zabawki. Ciocie, babcie, oraz dbający o rozwój rodzice, chcą zadbać o zabawę dziecka. To zabawki są pierwszymi rzeczami, które przykuwają uwagę dziecka. Dzięki nim maluch poznaje kolory, kształty, materiały oraz niesłyszane do tej pory dźwięki. Bezpieczne zabawki to te, które spełniają normy ustalone przez Radę Ministrów oraz Unię Europejską.

 

Odpowiednie certyfikaty zapewniają, że zabawka jest bezpieczna dla dziecka. Przed zakupem produktu trzeba zwrócić uwagę na zawarte na opakowaniu informacje. Obowiązkowo musi znaleźć się znak CE, który świadczy o bezpieczeństwie użytkowania zabawki przez dziecko. Nazwa i adres producenta powinien znajdować się na opakowaniu produktu. Nie można bagatelizować informacji o przeznaczeniu zabawki dla dziecka od ustalonego wieku. Taka informacja jest bardzo cenna.

 

Zabawki muszą być dostosowane do wieku dziecka


Już w pierwszych tygodniach życia można pokazywać maluszkowi ciekawe zabawki. Powinny być one w mocnych kolorach, najlepiej mocno kontrastowych. Na początek warto zakupić dziecku zawieszki do przywieszenia na wózek lub do karuzeli nad łóżeczkiem. Takie elementy budzą zainteresowanie, ciekawią swoimi kształtami. Dziecko może je obserwować przez długi czas. Około 5 miesiąca maluch umie już chwytać przedmioty, zaciekawią go więc zabawki o różnej fakturze oraz taki które wydają z siebie dźwięki po ściśnięciu lub poruszaniu np. grzechotka. Polecane są także maty edukacyjne, które dają dziecku wiele radości. Dziecko ma na nich wielką swobodę a kolory i zawieszone maskotki rozwijają umysł. Kolejną zabawką może być pluszak bez dodatkowych elementów takich jak guziki, gdyż grozi to ich oderwaniem i połknięciem. Z czasem dziecko zaczyna ciekawić się kredkami i tworzeniem rysunków.

 

W około 20 miesiącu możemy zakupić dziecku produkty do rysowania i z podziwem patrzeć jak rozwijają się jego umiejętności. Należy wybrać te kredki, które są wykonane z bezpiecznych materiałów. Nie wybierajmy tych z ołowiem, ponieważ dziecko nie raz będzie obgryzać kredkę a ołów może mu zaszkodzić. Od wieku 3 lat warto zakupić klocki dla dzieci, które rozwijają umiejętności przestrzenne oraz wyobraźnię. Tworzenie wieży i burzenie ich sprawia im ogromną radość. Również hyper disc daje dużo szczęścia. Duży dmuchany dysk z przyciągającymi kolorami powoduje wielkie zaciekawienie dzieci oraz jest świetną zabawą dla całej rodziny.

 

Wybierając produkty dla dzieci w sklepie z zabawkami, możemy poradzić się kadry. Na pewno powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z którego zabawka jest zrobiona, czy łatwo będzie można ją wyprać lub wyczyścić. Produkt nie powinien mieć ostrych krawędzi, aby dziecko się nie skaleczyło oraz wąskich, wystających części, które mogą wbić się w ciało dziecka. Znana jest zasada, że to co przejdzie przez otwór rolki papieru toaletowego, przejdzie także przez gardło małego dziecka. Trzeba zatem unikać tak małych elementów. Zabawki powinny być lekkie, gdyż upadek ciężkiej może spowodować uraz maluszka. W przypadku zabawek elektrycznych należy sprawdzić, czy wszystkie kable są dokładnie schowane.

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Second handy – śmietnik czy skarbnica? Second handy – śmietnik czy skarbnica?
  Jedni je uwielbiają, drudzy krytykują. Przeciwnikom kojarzą się z brzydkim zapachem, bałaganem i tłumami staruszek wyrywającymi sobie wzajemnie „łupy”. Zwolennicy z kolei [...]
 • W czym najlepiej trzymać sporą gotówkę? W czym najlepiej trzymać sporą gotówkę?
  Większość z nas ma styczność z większą gotówką, jak jest dzień wypłaty. Ciekawa jestem jak, ją przechowujecie? Od razu do banku czy [...]
 • Tolerancja w odniesieniu do ŚDM Tolerancja w odniesieniu do ŚDM
  Nikt Ci nie każe być nie wiadomo jak bardzo religijnym, tolerancyjnym. Ale etykieta dobrego wychowania zakłada, żeby każdy z Nas obdarowywał siebie nawzajem szacunkiem. Niechęć do [...]
 • Trądzik różowaty – jak skutecznie pielęgnować skórę Trądzik różowaty – jak skutecznie pielęgnować skórę
  W Polsce na trądzik różowaty cierpi prawie 2 mln osób. Do początkowych objawów należą zaczerwienienia i swędzące plamy na policzkach, brodzie, nosie oraz czole. Jeśli nie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Second handy – śmietnik czy skarbnica?
 
Jedni je uwielbiają, drudzy krytykują. Przeciwnikom kojarzą się z brzydkim zapachem, bałaganem i tłumami staruszek wyrywającymi sobie wzajemnie „łupy”. Zwolennicy z kolei [...] czytaj więcej »