Strona główna » Jaka nie powinna być niania?

Jaka nie powinna być niania?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Znalezienie odpowiedniej niani to bardzo trudne i wymagające wyzwanie. Jakie cechy powinna posiadać niania, a jakie zachowania ją dyskwalifikują? Sprawdź to, a potem wybierz kogoś, kto będzie najlepszy dla Twojego dziecka.

 

Jeśli szukasz idealnej niani dla dziecka, to wiesz, że przed Tobą naprawdę ważne i trudne zadanie. Jak zaplanować poszukiwania, by w efekcie cieszyć się osobą rozumiejącą potrzeby naszego dziecka?

 

Zaproś kandydatki na rozmowę

 Pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Gdy szukasz idealnej kandydatki na nianię w Internecie, dokładnie czytaj opisy każdej kandydatki, a także zwracaj uwagę na profile z rekomendacjami. Takie poszukiwania internetowe można zacząć, chociażby od wpisania miasta i słowa niania np. niania w Poznaniu. Znajdziesz tym samym strony, które są bazami kandydatek np. www.niania.pl Na takie wstępne poszukiwania poświęć chwilę i pamiętaj, że nie tylko kryterium cenowe jest w tym przypadku najważniejsze.Opiekunka do dziecka w Poznaniu powinna być przede wszystkim osobą, która będzie dla nas jak bliska znajoma, taką, której możemy zaufać. 

Gdy znajdziesz już kilka kandydatek, które najbardziej wpisują się w Twoje potrzeby, to zaproś je na rozmowy. Niech nie odbywają się one w bardzo formalnej atmosferze, raczej traktuj je jako możliwość dowiedzenia się czegoś więcej o osobach, z którymi możesz współpracować. Zapytaj o sposoby spędzania czasu z dzieckiem, o kursy pierwszej pomocy, o to, co zrobiłaby konkretnych sytuacjach. Takie odpowiedzi pozwolą Ci nie tylko lepiej poznać kandydatkę, ale także i sprecyzować własne oczekiwania.

 

Jakie zachowania dyskwalifikują?

Choć mówi się, że każdemu wato dawać szansę, to są takie zachowania i cechy charakteru, które dyskwalifikują kandydatkę na nianię. Możemy do nich zaliczyć niecierpliwość, brak elastyczności, brak empatii, brak kreatywności, czy narzucanie własnego zdania. 

 

Brak cierpliwości 

Jeśli osoba, którą zaprosiliście na rozmowę jest niecierpliwa bądź ciężko znaleźć z nią wspólny język, to lepiej na wstępie zrezygnować. Nie da się ukryć, że dzieci  wymagają ogromnych pokładów cierpliwości i wyrozumiałości – niania, która pokazuje niecierpliwość już na rozmowie kwalifikacyjnej nie jest dobrą kandydatką.  

 

Brak elastyczności

Od niani oczekujemy elastyczności. Jak wiemy rozkład dnia dziecka bardzo często się zmienia w zależności od jego nastroju. Nie zawsze da się przewidzieć dokładnie wszystko, dlatego niania powinna być osobą, która potrafi się dostosować do zastanych warunków. Jeśli już na rozmowie widzimy, że dla niani niezwykle ważna jest rutyna i powtarzalność, a także stałe godziny pracy bez wyjątków w różnych wypadkach, to możemy być pewni, że prędzej czy później pojawią się problemy związane z tym faktem. 

 

Brak empatii

To punkt bardzo oczywisty. Niania powinna próbować rozumieć emocje naszego dziecka, a także być na nie wrażliwa. Jeśli je bagatelizuje, to taka współpraca może być bardzo trudna, albo wręcz toksyczna. 

 

Brak kreatywności

Planowanie dziecku wolnego czasu wymaga od niani i rodziców kreatywności. Zabawy, gry, czy wspólna wycieczka – najpierw należy ją zaplanować! Jeśli niania nie jest w ogóle kreatywna, to wolny czas dziecka może być nudny i schematyczny, a to tylko szybko wprowadzi go w stan znudzenia.

 

Narzucanie własnego zdania 

Dla wielu rodziców to jeden z najpoważniejszych ,,grzechów śmiertelnych" niani. Nie da się ukryć, że niania powinna podzielać nasze poglądy dotyczące wychowania dziecka, jak i egzekwować zasady, które my uznajemy za ważne. Wszystko to da się osiągnąć, jeśli z nianią nawiązaliśmy nić porozumienia – jeśli nie, to taka relacja stanie się bardzo trudna. 

 

Pamiętajmy o wyżej wymienionych cechach, gdy już zaprosimy wybrane kandydatki na rozmowę. 

 

 

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie