Kobieta

Dzisiaj jest 17.12.2017. Imieniny: Olimpii, Łazarza, Jolanty

Lato - kierunek zdrowie!

   Wspaniała ciepła słoneczna pogoda, dłuższe dni, więcej czasu dla siebie - to wszystko zachęca nas do wprowadzenia zmian w swoim życiu. W ciągu roku nie mamy zbyt wiele możliwości, aby zadbać o swoje ciało, dietę, aktywność fizyczną i inne aspekty zdrowia. Dlatego kiedy wreszcie przychodzi upragnione lato, warto wziąć się za siebie i wprowadzić kilka zdrowych modyfikacji do swojego życia.

 

 

   Przede wszystkim warto zająć się prawidłowym odżywianiem. Na pewno słyszałeś o rozmaitych dietach pomagających oczyścić swoje ciało z zalegających toksyn i zanieczyszczeń. Teraz jest czas na to, żeby wypróbować jedną z nich. Wprowadzenie do posiłków większej ilości warzyw i owoców będzie z pewnością ulgą dla zestresowanego układu pokarmowego. Koniecznie pij więcej wody - pomoże nawodnić tkanki z upalne dni i odzyskać świeżość i blask zmęczonej skóry. Przetestuj też kuchnie pochodzące z różnych stron świata. Dziś danie meksykańskie, jutro coś po węgiersku, pojutrze może lekki grecki posiłek?   Kolejny etap to ruch. Wyciągnij z szafy pogniecione nieużywane dresy i zadzwoń do zaniedbanego przyjaciela. Namów go na wspólne wieczorne bieganie. Nie lubisz joggingu? To może rower? W wakacje też wiele osób kieruje się w stronę chłodnych basenów. Najlepszy będzie jednak ruch na świeżym powietrzu. Na pewno w Twojej okolicy jest organizowany jakiś fajny happening sportowy, typu zawody lekkoatletyczne dla każdego, poranki z jogą w pobliskim parku albo wspólna wycieczka rowerowa nad stawy.   Najważniejsze na koniec, czyli oczywiście... ukochany relaks. Wakacje to czas regeneracji. Postaraj się nie brać w tym czasie natłoku obowiązków na siebie. Zamiast tego wyciągnij leżak, przygotuj mrożoną kawę, ukochaną książkę i przeznacz popołudnie na słodkie nic nie robienie. Twoje ciało będzie Ci za to wdzięczne. Przyzwyczajony do codziennej bieganiny i wiecznego załatwiania jakiś spraw, porządny odpoczynek będzie zbawieniem dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

 


ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Uszatek! Plastuś! Kłapouchy! Jak z pomocą medycyny walczyć z kompleksem odstających uszu
 
    Wygląd naszych uszu może być prawdziwym źródłem kompleksów. Zbyt małe, zbyt duże, a przede wszystkim odstające uszy, zwłaszcza wśród dzieci, powodują [...] czytaj więcej »