Kobieta

Dzisiaj jest 16.01.2018. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Makijaż w stylu Audrey Hepburn

W pierwszej części artykułu zajęłam się przepięknymi strojami gwiazdy. Dzisiaj czas na jej perfekcyjny makijaż. Audrey nie bez przyczyny nazywana jest najpiękniejszą kobietą, jaka kiedykolwiek zagościła na wielkim ekranie. Naśladują ją tysiące kobiet na całym świecie. Jakich kosmetyków używała i jakimi technikami makijażu się posługiwała, aby zawsze wyglądać promiennie i świeżo?


Aktorka była piękna z natury, makijażu używała tylko dla podkreślenia swojej urody. A miała co podkreślać, niejedna z nas może pozazdrościć jej dużych oczu, pełnych ust czy idealnego owalu twarzy. O ile jednak na co dzień mogła występować praktycznie nieumalowana, o tyle makijaż do sesji fotograficznej w czasach jej młodości był dosyć ciężki. Aparaty nie robiły wtedy jeszcze zdjęć dobrej jakości – przekłamywały kolory i rozmywały rysy twarzy, a nie było możliwości poprawek graficznych.

Cera Audrey zawsze wyglądała młodo i promiennie oraz miała jednolity koloryt. Oczywiście główną tego zasługą jest odpowiednia pielęgnacja, ale nie tylko. Taki efekt możemy wzmocnić używając rozświetlającej bazy pod podkład. Nie powinna jednak zawierać wyrazistych drobinek, a jedynie delikatnie rozpromieniać twarz. Panie z bladą cerą mogą się bardziej upodobnić do aktorki, jednak jej fankom o ciemniejszej karnacji zdecydowanie odradzam używania zbyt jasnych podkładów. Po nałożeniu podkładu nanieśmy na twarz transparentny puder sypki.

Twarz gwiazdy zawsze była pokryta różem, jednak nie wyglądało to sztucznie. Jej wierne naśladowniczki powinny wybrać róż o chłodnym odcieniu. Na szczyt kości policzkowych warto nałożyć trochę rozświetlacza.

Brwi są bardzo ważne, to od nich w dużej części zależy czy ktoś uzna nas za osobę „ładną”, czy też nie. Audrey mogła poszczycić się bardzo gęstymi i wyrazistymi brwiami o prostym łuku. Na niektórych zdjęciach dostrzec możemy, że były one optycznie pogrubiane (domalowywano ich część na górze). Jeżeli twój łuk brwiowy również jest prosty, użyj pudru do brwi i wosku, w kolorze o jeden lub dwa tony ciemniejszym od naturalnego.

Makijażysta aktorki używał prawie niewidocznych cieni do powiek w odcieniach różu. Oczy były konturowane w załamaniu powieki oraz w zewnętrznym kąciku matowym cieniem w kolorze ziemistego brązu, natomiast dolną powiekę zdobiła miękka, beżowa oraz mocno roztarta, brązowa kreska. Rozświetla to i odświeża spojrzenie. Audrey używała eyelinera w kolorze ciemnego brązu, który na zdjęciach wydaje się być smoliście czarny. Kreskę prowadzono tak, aby nadać oku kształt migdała.

Rzęsy aktorki były naturalnie ciemne i gęste, jednak podczas sesji zdjęciowych używała ona sztucznych. Jeżeli również chcemy skorzystać z tego sposobu, użyjmy kępek rzęs i doklejmy je w zewnętrznym kąciku oka. Będzie to wyglądało o wiele bardziej naturalnie, niż gdybyśmy zrobiły to tradycyjnym sposobem.

Usta gwiazdy zawsze były podkreślone szminką i odpowiednio dobraną do niej konturówką. Makijażysta optycznie je powiększał. Przy konturowaniu ust, fanki Audrey powinny mocno zaznaczyć łuk kupidyna oraz trochę poszerzyć górną wargę. Szminki aktorki były matowe, unikajmy więc tych perłowych oraz z połyskiem. Najbardziej pożądane są odcienie różu, a jeśli czerwień, to w naturalnym odcieniu. Na wielu kolorowych fotografiach kolor ust gwiazdy przechodzi w pomarańcz, jednak jest to zasługa aparatów fotograficznych używanych w czasach jej największej świetności. Wiele z jej zdjęć zostały też pokolorowane współcześnie.

Audrey, aby stać się ikoną, nie musiała wpaść w uzależnienie od alkoholu czy narkotyków, popełnić samobójstwa itp. Została gwiazdą dzięki jej wielkiemu talentowi, a jej uroda przyćmiewa blask wielu „plastikowych” aktorek, piosenkarek i modelek „napompowanych” silikonem. Nic więc dziwnego, że wzorują się na niej pokolenia kobiet na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Gradówka na oku – leczenie, przyczyny i objawy Gradówka na oku – leczenie, przyczyny i objawy
  Gradówka oka jest schorzeniem wywołanym przez przewlekłe zakażenie powiek. To guz w okolicach linii rzęs, który pojawia się w momencie stanu zapalnego. Towarzyszy mu [...]
 • Siłownia i ja Siłownia i ja
  Wybierasz się na siłownię ale nie wiesz na jakie zajęcia się wybrać? Dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Każda z siłowni dysponuje ofertą zajęć, nie zawsze wiemy jak one [...]
 • Czy operacje plastyczne to dobry wybór? Akceptacja własnego „ja”. Czy operacje plastyczne to dobry wybór? Akceptacja własnego „ja”.
  Wśród społeczeństwa istnieje przekonanie, że człowiek „piękny” (czy to kobieta, czy mężczyzna) ma w życiu łatwiej. Mowa tu o tej fizycznej stronie piękna. Jak każdy, [...]
 • Powrót objętości Powrót objętości
  Ułożyłaś włosy po umyciu ale po kilku godzinach włosy opadły i całe układanie poszło na marne? Oto kilka porad jak przywrócić im objętość.   Włosy [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Gradówka na oku – leczenie, przyczyny i objawy
 
Gradówka oka jest schorzeniem wywołanym przez przewlekłe zakażenie powiek. To guz w okolicach linii rzęs, który pojawia się w momencie stanu zapalnego. Towarzyszy mu [...] czytaj więcej »