Kobieta

Dzisiaj jest 18.02.2018. Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

Na wiosnę odśwież swój stół!

 

 

 

Za pasem Święta Wielkanocne. Nie wiem jak Tobie mnie przychodzą różne pomysły na wiosenne dekoracje otoczenie w którym przebywam. Od zielonej rzeżuchy, króliczków i pisanek po wymyślne koszyki utrzymane w tak ostatnio modny stylu shabby chic.

 

 

 

Do pełni szczęścia brakuje mi tylko innego obrusu na stół, bieżnika czy gustownej doniczki na wiosenne kwiaty cebulowe. Oczywiście wszystko utrzymane w modnych kolorach pastelowych, z dominującą bielą i przebijającą się tu i ówdzie delikatną miętą.

A więc dekorujemy stół

Zaczynamy od obrusu a może nawet bieżnika. Ten drugi przyda się szczególnie tam gdzie warto wyeksponować drewno stołu, jego kolor i fakturę słoi. Bieżnik w odcieniach mięty, wiosennej zieleni lub w modną kratę, odkrywając brzegi stołu wspaniale wpisuje się w wiosenny pobudzający do życia klimat.


W polskich domach przeważają stoły prostokątne i kwadratowe, rzadziej panie domu decydują się na stół okrągły jako domowe centrum spotkań. W przypadku stołu prostokątnego wybrany obrus może być również w tym samym kształcie. Czasem warto pokusić się o odrobinę szaleństwa i użyć np. kwadratowego obrusu ułożonego po skosie lub dwóch obrusów nałożonych nas siebie. Gwarantuję – efekt będzie niesamowity.


W przypadku bieżnika, który odsłaniając boki stołu daje nam możliwość wyboru podkładek pod nakrycie, warto zadbać także o ich wiosenny charakter. Podkładki mogą być wykonane:

 • z tego samego materiału co bieżnik
 • w kolorze współgrającym do bieżnika
 • z innego materiału o ciekawie kontrastującej fakturze z bieżnikiem

Ciekawy pomysłem są, powracające ostatnio, zdobienia w postaci wykończeń koronką lub innym materiałem w postaci pasa wokół obrusu.

Dodatki na stół

Oczywiście nie może na stole zabraknąć zieleni. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj ładnie skomponowane kwiaty cebulowe, rzeżucha lub drobne wykończenia żywą zielenią w serwetkach i innych dekoracyjnych bibelotach.


Na wiosennym stole nie może zabraknąć popularnych szarych Bazi(Kotysek). Idealnie będą komponować się z mocną zielenią wczesnego żyta. To ostatnie jest krzykiem mody w tym roku. Lekko wyrośnięte nasiona żyta, do wysokości około 10 cm - wspaniale odświeżą zielenią każdy stół.
fot. cotone.pl

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jak wybrać najlepszy domek ogrodowy dla dzieci? Jak wybrać najlepszy domek ogrodowy dla dzieci?
  Ogrodowe domki dla dzieci są dostępne w przeróżnych kolorach i wielkościach, wśród których można znaleźć wersję idealną dla każdego dziecka. Sprawdź, jakie oferty [...]
 • 3 książki, które nauczą cię myśleć pozytywnie 3 książki, które nauczą cię myśleć pozytywnie
  Oto propozycja trzech książek na weekend, które uczą pozytywnego myślenia, podpowiadają jak pokochać siebie i jak radzić sobie z przeszkodami nie gubiąc przy tym radości [...]
 • Modne, praktyczne i estetyczne verticale Modne, praktyczne i estetyczne verticale
          Potrzeba ochrony naszej prywatności z jednej strony oraz względy pragmatyczne z drugiej powodują, że jesteśmy przyzwyczajeni do zasłaniania okien, a w okresie [...]
 • Prezent dla Niego Prezent dla Niego
  Ostatnio sporo słyszałem o tym, że część z Was Drogie Panie zastanawia się nad tym, co kupić swemu ukochanemu na Walentynki. Czas ucieka, dzień zakochanych coraz bliżej, a w głowie setki [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak wybrać najlepszy domek ogrodowy dla dzieci?
 
Ogrodowe domki dla dzieci są dostępne w przeróżnych kolorach i wielkościach, wśród których można znaleźć wersję idealną dla każdego dziecka. Sprawdź, jakie oferty [...] czytaj więcej »