Strona główna » Peeling do twarzy, co warto o nim wiedzieć?

Peeling do twarzy, co warto o nim wiedzieć?

przez PewnaPani
0 komentarz

""

Peeling działa złuszczająco na skórę, dzięki niemu staje się ona gładka i świeża. Głęboko ją oczyszcza, nadając jej blasku. Co jeszcze warto o nim wiedzieć, i jaki wybrać?

Aby zrozumieć, jak ważne jest stosowanie peelingów trzeba przyjrzeć się budowie skóry, lub samego naskórka, który posiada warstwę rogową, odpowiedzialną za jego nawilżenie. W dolnej części naskórka tworzą się komórki, które przemieszczają się ku powierzchni, wypierając zalegające, martwe komórki.

Jak działa?

 Stosując peeling pomagamy skórze się oczyścić. Podczas tego zabiegu poprawia się krążenie a przy tym dotlenienie skóry. Dzięki peelingowi pobudzane są, spowalniane wraz z wiekiem, procesy regeneracji skóry. Zaletą peelingów jest także fakt, że poprawiają jędrność skóry, pobudzając ją do produkcji kolagenu.

Jaki wybrać?

W drogeriach bez problemu znajdziesz peelingi mechaniczne, mogą być one drobnoziarniste lub gruboziarniste, różnice między nimi określa rozmiar drobinek, które odpowiadają za usuwanie naskórka. Taki peeling świetnie sprawdzi się do cery tłustej, mieszanej oraz normalnej.
Peeling enzymatyczny w swym działaniu przypomina właściwości kleju, który łączy ze sobą martwe komórki skóry. Posiada w swym składzie enzymy roślinne oraz kwasy np. glikolowy. Ten peeling polecany jest do cery naczynkowej, wrażliwej i suchej.

Jak używać?

 Peelingu nie powinno się używać częściej niż 2-3 razy w tygodniu, ilość ta zależna jest od potrzeb cery. Nakładając peeling trzeba stosować okrężne ruchy, nie robiąc tego zbyt mocno, aby nie uszkodzić skóry, zwłaszcza przy peelingach gruboziarnistych. Zdecydowanie lepiej robić peeling wieczorem. Skóra podczas snu regeneruję się najszybciej. 

 

 

J.

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie