Kobieta

Dzisiaj jest 18.02.2018. Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

Długowieczność kwiatów ciętych

Masz niemały problem z roślinami ciętymi?? Chciałabyś aby podartowane kwiaty w wazonie trzymały się jak najłużej? By przypominały osobę, która nas tymi cudami natury obdarowała?! Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie ! 

Jak doskonale Wam wiadomo podarowane kwiaty poprawiają nasze samopoczucie, rozpylając swój piękny zapach, a równocześnie ozdabiając nasze wnętrze mieszkania. Zatem chciałybyśmy zachować ich świeżość jak najdłużej.  Dlatego chcąc przedłużyć żywotność naszej różyczki lub bukietu powinnyśmy bewzględnie pamiętać o kilku, bardzo ważnych zasadach. Bo przecież warto pomóc naszym kwiatom zachować ich urodę.

Po pierwsze musimy zapewnić kwiatom odpowiednią ilośc wody. Lecz przed wlaniem jej do wazonu powinnyśmy upewnić się czy wazon rzeczywiście jest czysty. Dopiero wtedy możemy przystąpić do następnego kroku. Kwiaty najlepiej utrzymują swoją świeżość i piękno pobierając przez ówczesne ścięte na ukos łodygi, wodę odstaną lub przegotowaną. Jednakże aby uniknąć rozwoju baketerii, należy ją zmieniać codziennie. Nigdy dolewać! Dłuższą świeżość jej zapewni nam również metalowe naczynie. Ponieważ w przeciwieństwie do naczyń szklanych woda w nim utrzymuje większą czystosć.

Kolejnym bardzo istnotnym punktem pielęgnacji jest podcięcie pod kątem łodygi o kilka centymetrów . Najlepiej pod strumieniem wody, aby zapobiec utworzeniu się pęcherzyków powietrza. Przy okazji również dobrze jest oberwać klikla liści. Dzięki temu zmniejszymym parowanie roslinnego eliksiru życia, czyli wody. Jednak nie samą woda kwiat żyje! Musimy również pamiętać o świeżym i chłodnym powietrzu niezbędnym do ich długowieczności. Bowiem kwiatom służy chłód i wilgoć. Dlatego pozostawienie ich na noc w chłodniejszych pomieszczeniach wyjdzie im na dobre. Zwłaszcza, gdy zimą suche powietrze negatywnie wpływa na ich rozwkit. Zatem trzymaj je zdala od kaloryferów i miejsc, w których nietrudno o przeciąg. Przestrzegając wyżej wymienionych zasad jesteś w stanie podarować nawet kilka dni więcej życia swoim kwiatom! 

Już w następnym artykule coś dla fanek suszonych kwiatów ! Czy przesąd, który mówi, że nie wolno suszyć czerwonych róż, które dostaje się od ukochanego zawiera ziarno prawdy, iż wraz z usychaniem kwiatu, usycha także miłość?! O tym już wkrótce !

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Co daje nam słuchanie muzyki? Co daje nam słuchanie muzyki?
    Jednym z podstawowych tematów, które prędzej czy później wychodzą podczas rozmowy jest muzyka. Pojawi się klasyczne pytanie czego słuchamy. Jest to z jednej strony [...]
 • Ważne informacje o świńskiej grypie Ważne informacje o świńskiej grypie
    Świńska grypa – A/H1N1    Świńska grypa, nazywana również grypą meksykańską, to inaczej mutacja wirusa grypy A/H1N1. Skąd się wzięła ? Jakie są jej [...]
 • Arbuz dla urody! Arbuz dla urody!
    // Arbuz jest uwielbiany zwłaszcza latem, głównie dlatego, że jest bardzo orzeźwiający i koi pragnienie. To również owoc, który sprzyja naszej urodzie. Sprawdza [...]
 • Domowe sposoby maseczek na twarz Domowe sposoby maseczek na twarz
  Maseczki są rozchwytywane przez kobiety ze względu na ich szybkie działanie. Potrafią oczyścić cerę, odżywić ją, nawilżyć i eliminują oznaki zmęczenia w mgnieniu oka! Maseczki [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

karolina- inspiracjeKomentarz dodany w dniu: 31-01-2012 17:14

Bardzo przydatne.. Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga. ;-) i komentarz. ;-) http://karolina-inspiracje.blogspot.com/

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Co daje nam słuchanie muzyki?
 
  Jednym z podstawowych tematów, które prędzej czy później wychodzą podczas rozmowy jest muzyka. Pojawi się klasyczne pytanie czego słuchamy. Jest to z jednej strony [...] czytaj więcej »