Kobieta

Dzisiaj jest 18.02.2018. Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

Pomysł na tanie wakacje – pole kempingowe

Wakacje na kempingu to sposób na niedrogi wypoczynek na łonie natury. Możemy w ten sposób zwiedzić wiele krajów, nie martwiąc się o wcześniejsze rezerwacje. Warto pamiętać, szczególnie wybierając się do krajów o umiarkowanym klimacie, że często kempingi są czynne jedynie w miesiącach letnich.

 

Podróżowanie własnym samochodem

Wyjeżdżając na urlop własnym autem – szczególnie za granicę – pamiętajmy o przeglądzie technicznym. W przygotowaniu do podróży nie może zabraknąć punktu dotyczącego wymiany opon. W czasie upałów najlepsze będą opony letnie -  Zabrze, Katowice, Gliwice mogą być doskonałymi przystankami w podróży za zachodnią granicę naszego kraju. Mimo że nie są to miejscowości kojarzone z turystyką, znajdziemy tam doskonałe kempingi, na których wypoczniemy przed dalszą drogą.

 

Wakacje na kempingu to swoboda i możliwość zaplanowania podróży w taki sposób by zwiedzić w krótkim czasie kilka krajów. W Polsce ten rodzaj spędzania czasu staje się z roku na rok coraz bardziej popularny.

Cięcie kosztów: carpooling i tanie jedzenie

Pomieszać można dwa style w przypadku, gdy jeden jest bezosobowy. Jakie jeszcze osoby tu pomieszałam? Może nie widzę?

 

Podróżowanie własnym samochodem to swoboda, ale również duże koszty. Aby rozwiązać tę sytuację w najtańszy z możliwych sposobów, najlepiej wypoczywać w większym gronie. Gdy jedziemy z grupą znajomych, cena przejazdu rozkłada się na wszystkich podróżnych. Jeżeli jednak preferujemy spędzanie czasu we własnym towarzystwie, na czas podróży warto zabrać osoby, które zmierzają w tym samym kierunku. W ten sposób wykorzystamy efektywnie puste miejsce. 

 

Carpooling to odpłatne oferowanie własnego samochodu lub korzystanie z wolnego miejsca w aucie innych osób. Oferty ludzi przemieszczających się w ten sposób znajdziemy w internecie.

 

Kempingowe wakacje pod namiotem najczęściej nie wymagają wcześniejszej rezerwacji. Często jest tak, że niektóre lokalizacje odkrywamy przypadkowo. Nie planowany nocleg w domku kempingowym to ryzyko, że w sezonie chętnych do wypoczynku może być więcej, dlatego dobrze mieć pewność, że wystarczy miejsca również dla nas.

 

Koszty wyżywienia pochłaniają lwią część wakacyjnego budżetu. Kupowanie jedzenia w centrum turystycznych miast łączy się z przepłacaniem za produkty, które w innej lokalizacji są dwa razy tańsze. Jeżeli jedziemy własnym samochodem możemy zaopatrzyć się w prowiant na cały pobyt, dokupując jedynie produkty takie jak chleb, warzywa, napoje i owoce. W przypadku podróżowania autokarem, samolotem lub korzystania ze wspomnianego carpoolingu po przybyciu na miejsce pytajmy miejscowych, gdzie robią zakupy, gdzie można tanio i smacznie zjeść. Takie postępowanie pomoże zaoszczędzić pieniądze oraz pozwoli na lepsze poznanie atmosfery miejsca, do którego się wybieramy.

Kemping za granicą

Oprócz ciepłych miejsc, takich jak Grecja, Chorwacja, Hiszpania czy południe Francji, warto wybrać się na kemping również do Skandynawii. We wszystkich krajach tej części Europy (oprócz Danii) obowiązuje prawo, zgodnie z którym namiot można rozbić w każdym miejscu. Nawet tam, gdzie nie ma specjalnych oznaczeń. Ceny domków kempingowych również nie są mocno wygórowane.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Parki rozrywki w Polsce Parki rozrywki w Polsce
  Niedługo koniec roku szkolnego a co za tym idzie – upragniony czas wakacji przez nasze dzieci. Większość pociech bez pakowania ruszyłaby jeszcze tego samego dnia po odebraniu świadectw [...]
 • 5 sposobów na burnout, czyli jak walczyć z wypaleniem zawodowym 5 sposobów na burnout, czyli jak walczyć z wypaleniem zawodowym
  Burnout, czyli syndrom wypalenia zawodowego, to występująca coraz częściej choroba cywilizacyjna, będąca rodzajem depresji. Potocznie uważa się, się jest on chorobą menadżerów; [...]
 • Gdzie wędrują męskie oczy? Gdzie wędrują męskie oczy?
  Powszechnie wiadomo, że mężczyźni są wzrokowcami i dość dużą wagę przywiązują do wyglądu zewnętrznego kobiety. Oczywiście wygląd to nie wszystko, ale tym razem chciałbym podjąć [...]
 • "Zajadanie" nudy
  Kiedy jesteśmy pochłonięci natłokiem obowiązków, myślimy tylko o tym, by dobrze wykonać to, co do nas należy. Nie myślimy o tym, czy jesteśmy zmęczeni i głodni. Dopiero kiedy [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Parki rozrywki w Polsce
 
Niedługo koniec roku szkolnego a co za tym idzie – upragniony czas wakacji przez nasze dzieci. Większość pociech bez pakowania ruszyłaby jeszcze tego samego dnia po odebraniu świadectw [...] czytaj więcej »