Kobieta

Dzisiaj jest 22.03.2018. Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Rozmowy we dwoje, o czym mówić kiedy wszystko milknie

Często zdarza się, że instynktownie brakuje nam tematów do rozmów - ta niechciana cisza zapada wtedy, kiedy najmniej się jej spodziewamy. Na randkach, spacerach, przy posilłku... Zdarza się i tak, że rozmowa ma często wymiar czysto zawodowy i powinniśmy wykazać się wiedzą i elokwencją, ale jest coś ponad nie. Coś, co zamyka nam usta: wstyd czy skrępowanie? Bez znaczenia. Znaczenie ma niechciana cisza.

 

Randki przegadane i niedogadane


Randka to spotkanie inne niż wszystkie. Kiedy brakuje nam na niej słów, to może to oznaczać, że albo toniemy w słodkich pocałunkach, jawnych spojrzeniach w oczy i podaniu sobie dłoni, albo sytuacja wymknęły nam się spod kontroli i nie bardzo wiemy co powiedzieć. Jak zatem uniknąć tej drugiej niechcianej sytuacji? Być gotowym na każdą ewentualność, także na tę, w której usta milkną i nie dzieje się nic. Nie ma złotego środka ku rozmowom udanym podczas randek. Należy zatem słuchać i być słuchanym. Mówić i milczeć na przemian. Trzeba znać granice swoich słów.

 

Słowa wypowiadane służbowo


 Co innego spotkanie służbowe - w odróżnieniu do randki musi mieć ono szablonowy kształt. Oficjalny wymiar. Musimy zatem podczas niego pozbyć się wszelkich zgrubień, spieszczeń, komplementów i pytań retorycznych. Tu jest zasada, która sprawdza się w każdej oficjalnej sytuacj: słowo za słowo.

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kuchenne produkty, które wykorzystasz w pielęgnacji włosów
 
Wiele szamponów i odżywek zawiera szkodliwe parabeny, które obciążają i niszczą włosy. Warto sięgnąć po produkty dostępne na co dzień, w naszej kuchni. Są one nie tylko [...] czytaj więcej »