Strona główna » Weselny poradnik muzyczny

Weselny poradnik muzyczny

przez PewnaPani
0 komentarz

Co łrantuje udane wesele? Szczęśliwa Para Młoda, zimna wódka i żwawa orkiestra. O ile o temperaturę alkoholi zadbać nie trudno, to znalezienie odpowiedniego zespołu bywa nie lada wyzwaniem.

Szczęśliwa Para Młoda, żwawa orkiestra i zimna wódka to łrancja udanego wesela. O ile o zmrożony alkohol nie trudno zadbać, to już znalezienie właściwego zespołu może przysporzyć sporych problemów.

 ""

 

Wybór i rezerwacja zespołu weselnego


Kwestia priorytetowa dla nowożeńców to zadbanie o oprawę muzyczną, pierwsze decyzje należy podjąć, już 18-12 miesięcy przed ślubem. Zacznijmy od najbliższego środowiska, zaczerpnijmy opinii znajomych, zawsze upewnijmy się czy polecany przez przyjaciółkę zespół wpasowuje się w nasze gusta. Przeglądanie kolejnych ślubnych nagrań może być nużące i czasochłonne, ale pomoże młodej parze zorientować się w szerokiej ofercie i wyselekcjonować najlepsze orkiestr. Znaczna część zespołów udostępnia  klientom do wglądu portfolio: własne aranżacje utworów, nagrania oczepin i weselnych zabaw. Jakoś prezentowanego materiału z reguły oddaje rzeczywiste umiejętności danego zespołu, pamiętajmy jednak, że możemy poprosić kapelę o realne zaprezentowanie swoich piosenek na żywo. Przeciętny koszt wynajęcia zespołu weselnego sięga kilku tysięcy złoty, powinniśmy więc dokładnie przemyśleć nasz wybór.

 

Repertuar zespołu

 

Aby zapewnić wspaniałą zabawę wszystkim gościom, musimy zwrócić uwagę na tematyczną rozpiętość granych utworów. Szeroki repertuar wpasuje się w gusta wszystkich biesiadników. Dobrze dobrana oprawa muzyczna sprawi, że każdy będzie miał szansę odnaleźć się na parkiecie. Nie zapominajmy o klasykach, gusta i mody wciąż się zmieniają ale wesele ze skocznymi rytmami z pewnością pozostanie zapamiętane. Piosenki biesiadne, hity lat 80-tych,  najnowsze przeboje zagranicznej i polskiej sceny załrantują udaną zabawę.

Prowadzenie weselnej imprezy to ogromna odpowiedzialność, to na członkach orkiestry spoczywa odpowiedzialność za scenariusz, to oni mobilizują zebranych gości do zabawy. Interakcja z weselnikami jest niezwykle istotna np. dedykacje kierowane do młodej pary, rodziców chrzestnych czy świadków. Przy ustalaniu repertuaru warto dopytać o ich elastyczność i otwartość na propozycje weselnych gości. 

 

Pierwszy taniec


Niepowtarzalną i magiczną chwilą jest z całą pewnością pierwszy tanieć świeżo upieczonych małżonków. Ile par, tyle pomysłów na wykonanie. Narzeczeni decydują się na różne rozwiązania: od romantycznych utwory, przez klasyczne walce, aż po zabawne układy w rytm muzyki disco. Oczywiście, możemy mówić o kanonie piosenek na pierwszy taniec… Od dziś w wykonaniu Paulli czy Przetańczyć z tobą chcę całą noc Anny Jantar? Zawsze warto wybrać swój własny utwór, indywidualne preferencje i utwór który ma szczególne znaczenie dla młodej pary sprawdzi się lepiej niż oklepane melodie. Musimy jednak pamiętać, aby nasza piosenka była dopasowana do tanecznych umiejętności i muzycznych upodobań.

O nietrafiony wybór nietrudno… klasycznym przykładem jest choćby popularna niegdyś piosenka zespołu Dwa Plus Jeden Windą do nieba. Wyjątkowo antyweselna i pesymistyczna wymowa tekstu, nie odstraszyła nowożeńców. W wyborze repertuaru sugerujemy się zwykle preferencją wszystkich zgromadzonych gości, dlatego mały egoizm przy wyborze podkładu pierwszego tańca z pewnością nie zaszkodzi. Ten utwór będzie grany tylko dla Was!

 

Ilona Kuźniarz

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie