Kobieta

Dzisiaj jest 16.01.2018. Imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

Magiczna lista-wyprawka szkolna

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Lada moment rozpocznie się rok szkolny. Idzie za tym przygotowanie dla dziecka wyprawki szkolnej. Wyprawka szkolna to tak naprawdę spora lista rzeczy, które trzeba kupić przed rozpoczęciem nauki naszej pociechy.

 

Magiczna lista

Skompletowanie wyprawki szkolnej to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Lista jest bardzo długa. Warto zacząć kompletować ją wcześniej, tak by móc rozłożyć wydatki. Jeżeli zostawiliśmy sobie to na ostnią chwilę to warto przygotować sobie taką "magiczną listę" aby podczas zakupów nic nam nie umknęło.

 

Lista rzeczy:

- komplet książek ( wybranych przez nauczyciela)

- zeszyty

- plecak/tornister

Wskazówka:

Kupując plecak lub tornister warto zwrócić uwagę na jego wykonanie, mniejszą uwagę zwracamy na jego wygląd. Ważne by plecaki były odpowiednio wyprofilowane, szelki regulowane, a dno odpowiednio usztywnione.

- śniadaniówka + bidon

- piórnik

- zestaw przyborów szkolych (ołówki,długopisy, gumki,kleje, nożyczki, kredki, flamastry i wiele innych)

- różnego rodzaju bloki ( rysunkowe, techniczne)

- obuwie ( na zmianę)

-strój galowy ( na różne ważne okoliczności/święta szkolne)

-strój gimnastyczny

 

Wszytsko z głową

Wyprawka szkolna to poważny wydatek, warto ją kompletować z głową. Nie ulegajmy pokusom, nie kupujmy dodatkowych gadżetów, ponieważ będą one niepotrzebne. Skupmy naszą uwagę na to, co najpotrebniejsze. Na podstawowe rzeczy wydamy minimum 500 zł, a często nawet zdecydowanie więcej.

 

Niech nauka będzie radością

Nie zapominajmy, że zaczęcie nauki w szkole to ważna sprawa. Warto podejmować wspólnie z dzieckiem decyzję np. o zeszytach ( niech one będą z jego ulubionym bohaterem a inne rzeczy kolorowe) nie muszą one być drogie. Takie małe gadżety pomogą Twojemu dziecku podczas zmagań z nauką.

 

 

 

Marta Łuczak

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1 Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1
  Drogie Panie, chciałbym poruszyć tu bardzo kontrowersyjny w obecnych czasach temat o roli kobiet w świecie. Współcześnie panuje tendencja by niwelować wszelkie różnice pomiędzy [...]
 • A kiedy się otworzymy... A kiedy się otworzymy...
  .. na mężczyzn - wszystko stanie się prostsze i piękniejsze. Oni są logiczni i myślą zwykle prosto, praktycznie. My jesteśmy emocjonalne, a większość decyzji podejmujemy impulsywnie, pod [...]
 • Pierścionki zaręczynowe Pierścionki zaręczynowe
  Obecnie zaręczyny kojarzą się nam z najbardziej romantycznym momentem w życiu. Mężczyźni prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych sposobów na oświadczyny, na przykład: napis [...]
 • Pewność siebie, a łatwość podrywania. Pewność siebie, a łatwość podrywania.
  Każda kobieta marzy o tym, aby zobaczyć uwielbienie i zafascynowanie w oczach faceta. Każda z pań chciałaby potrafić uwodzić na zawołanie każdego faceta, który jej tylko wpadnie w [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1
 
Drogie Panie, chciałbym poruszyć tu bardzo kontrowersyjny w obecnych czasach temat o roli kobiet w świecie. Współcześnie panuje tendencja by niwelować wszelkie różnice pomiędzy [...] czytaj więcej »