Kobieta

Dzisiaj jest 22.03.2018. Imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Wywabiamy plany

Zdarzają się plamy, które są prawdziwą zmorą. Wystarczy jednak znać podstawowe zasady pozbywania się uciążliwych zabrudzeń.

 

Z wina

Nigdy nie należy posypywać tej plamy solą. W połączeniu z alkoholem niszczy tkaninę. Należy zmoczyć plamę mieszanką wody (1/4), octy (1/4), i denaturatu (1/4). Po 20 minutach można uprać.

 

Ze smarów

Należy posmarować masłem (naturalnym) i zostawić na kilka godzin. Następnie przetrzeć szmatką zmoczoną w terpentynie i uprać w wodzie z dodatkiem płynu do naczyń.

 

Z konfitur

Przygotować mieszankę z niepełnej szklanki letniej wody i łyżeczki soku z  cytryny bądź octu. Następnie mocno zwilżyć mieszanką szmatkę i delikatnie przecierać plamę.

 

Z atramentu

Len, bawełna: używać denaturatu lub spirytusu. Tkaniny delikatne: użyć wody z dodatkiem soku z cytryny. Tkaniny syntetyczne: przetrzeć rozcieńczonym amoniakiem.

 

Z warzyw i owoców

Czyścić za pomocą mieszanki wody (1/2) i denaturatu (1/2), następnie przemyć w wodzie (3/4) z dodatkiem octu (1/4). Tkaniny sztuczne czyścić, używając soku z cytryny.

 

Ze szminki

Jeżeli plama jest sucha, trzeba posmarować ją naturalnym masłem. Następnie przecierać szmatką nasączoną denaturatem, namoczyć w wodzie z denaturatem i uprać.

 

Takie plamy już żadnej z nas nie straszne!

 

 

Marta Łuczak

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Odśwież swój materac domowymi sposobami Odśwież swój materac domowymi sposobami
    Przez lata, a nawet miesiące materace zbierają w sobie mnóstwo roztoczy, bakterii i zarodników grzybów. Warto zatem dogłębnie zadbać o czystość naszego [...]
 • Tunika damska – jak ją nosić? Tunika damska – jak ją nosić?
  Tunika na dobre zagościła w naszych szafach. To jedna z tych bluzek, po które większość z nas sięga często i chętnie. Pasuje tak na co dzień, jak i okazjonalnie. Możesz ją nosić [...]
 • Sen- naturalny sposób na urodę Sen- naturalny sposób na urodę
  Dobry sen wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale też przyczynia się do regeneracji cery. Osoby, które się nie wysypiają, mają więcej zmarszczek i szybciej się starzeją. Zadbajmy [...]
 • Na kogo lecą mężczyźni? Na kogo lecą mężczyźni?
  Pisałam już o tym jakich panów wybierają kobiety. Dzisiaj na tapecie będą mężczyźni. Często zastanawiamy się dlaczego niektóre kobiety mają powodzenie u płci przeciwnej, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Odśwież swój materac domowymi sposobami
 
  Przez lata, a nawet miesiące materace zbierają w sobie mnóstwo roztoczy, bakterii i zarodników grzybów. Warto zatem dogłębnie zadbać o czystość naszego [...] czytaj więcej »