Kobieta

Dzisiaj jest 26.11.2022. Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada

3 książki, które nauczą cię myśleć pozytywnie

Oto propozycja trzech książek na weekend, które uczą pozytywnego myślenia, podpowiadają jak pokochać siebie i jak radzić sobie z przeszkodami nie gubiąc przy tym radości życia. 

Matthew Quick "Poradnik pozytywnego myślenia"

Pat, którego poznajemy jako głównego bohatera opowieści, został postawiony w sytuacji, której sam do końca nie rozumie, a jej położenie odkrywa zupełnie przypadkowo. Otóż Pat, wyszedł po kilku latach ze "złego miejsca", gdzie trafił za zły czyn, ale to wcale nie takie oczywiste. Mężczyzna cierpi najmocniej z powodu braku swojej żony przy sobie. Postanawia, że każde z działań, jakie wykonuję każdego dnia, będzie kierował ku temu, aby ją odzyskać. Zmienia wszystko: tryb życia, nastawienie, aby stać się dla niej idealnym. Sytuacja jest o tyle skomplikowana, że bohater książki, nie wie nawet, gdzie jej szukać i dlaczego nie są ze sobą. Wszystko to odkrywa. Poprzez swoje zachowanie, poprzez swoją systematyczność, uczy się myśleć pozytywnie. Jednak pojawi się ktoś, kto mocno namiesza w jego planach i zburzy nieco obraz jego wyobrażeń - Tiffany.

Książka bardzo lekka, chwilami zabawna. Pat w swej nieporadności jest uroczy, widzi świat i opisuję go oczami dziecka, bardzo naiwnie i lekkomyślnie. Mocniejszą stroną tej książki, jest zwrócenie uwagi na wartości, które w pogoni za codziennością umykają. Ponad to konsekwencja głównego bohatera, mimo niepowodzeń, napełnia nadzieją. 

 

Beata Pawlikowska "Jak pochać siebie?"

Bomba pozytywnej energii, uderzająca słowem w sedno. Kilka prostych i zarazem ważnych wskazówek na to, aby pokochać siebie z całym dobrodziejstwem inwentarza, zaakceptować swoje słabości i wady, aby stać się dla siebie lepszym towarzyszem na drodze życia. Kilka rad, jak uporać się z demonami przeszłości, które w nas drzemią i uniemożliwiają radość z życia i tego, co mamy. Beata Pawlikowska to szalona optymistka i naprawdę potrafi swoim usposobieniem zarazić innych i zachęcić do działania.

Ta publikacja, niestety, nie przypomina książki a magazyn, który można by zakupić w kiosku. Pełno w niej reklam gazet, puzzli i innych gier. Cała grafika wygląda jak w kolorowej prasie. A szkoda, bo tak piękne słowa powinny mieć ładną oprawę. Jednak przyjemnie patrzy się na zdjęcia podróżniczki, i na jej szczery uśmiech.

 

Regina Brett "Bóg nigdy nie mruga, 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"

Ta książka to zbiór felietonów, napisanych w formie krótkich lekcji, które w bardzo prostym i rzeczowym języku poruszają ważne aspekty życia. Uczą radości z niewielkich rzeczy, dają motywację do zmian, poruszają i skłaniają do refleksji. Regina Brett, w swej debiutanckiej publikacji, przedstawia 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu, pokazując swoim czytelnikom jak radzić sobie z przeszkodami, ale co najważniejsze, nie poddawać się.  

Sama autorka nosi na swoich barkach masę doświadczeń życiowych, począwszy od trudnego dzieciństwa, bujnego nastoletniego czasu aż po chorobę nowotworową w dorosłym życiu, z której wyszła zwycięsko. Wszystkim tym dzieli się ze swoimi czytelnikami. Stąd też poczucie, że napisany przez nią poradnik, który ma pomóc każdemu, kto znalazł się na zakręcie życia, nie jest jedynie bezpodstawną paplaniną a przekazaniem własnych życiowych doświadczeń. Książka intryguję, a zamieszczone w niej felietony kierowane są do każdego, gdyż zawierają uniwersalne przekazy i każdy może z ich wyciągając to, czego akurat potrzebuję.  

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Rolety rzymskie - doskonały element wystroju kuchni Rolety rzymskie - doskonały element wystroju kuchni
     Nowoczesne trendy w urządzaniu wnętrz powoli wypierają firany i zasłony, w ich miejsce proponując rolety tradycyjne lub rzymskie. Zapewne wpływ na to ma fakt, że nowoczesne [...]
 • Sandałki na tysiąc sposobów Sandałki na tysiąc sposobów
    W sezonie letnim nie sposób obejść się bez sandałów. W upalne dni takie buty są prawdziwym wybawieniem dla zmęczonych stóp. Zapewniają maksimum komfortu, a [...]
 • Lolita Fashion, czyli jak ubiera się w Japonii.. Lolita Fashion, czyli jak ubiera się w Japonii..
  Japonia to niewątpliwie miejsce wielkiej awangardy. To tutaj dostrzegamy najwięcej subkultur, to tutaj rozwijają się przeróżne style, to tutaj wszystko wygląda inaczej. Moda japońska [...]
 • BMI - wskaźnik masy ciała BMI - wskaźnik masy ciała
  Body Mass Index czyli w skrócie BMI to wskaźnik stosowany do określenia nadwagi, otyłości bądź niedowagi. Jednakże należy pamiętać, że nie jest on doskonały. Otóż nie [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Rolety rzymskie - doskonały element wystroju kuchni
 
   Nowoczesne trendy w urządzaniu wnętrz powoli wypierają firany i zasłony, w ich miejsce proponując rolety tradycyjne lub rzymskie. Zapewne wpływ na to ma fakt, że nowoczesne [...] czytaj więcej »