Kobieta

Dzisiaj jest 24.02.2021. Imieniny: Macieja, Bogusza, Ja¶miny

Afiliacja – monetyzuj swoje działania w internecie

 

Wzrasta liczba osób, które rezygnują z etatu na rzecz pracy na własny rachunek. Co za tym idzie, ludzie szukają dodatkowych źródeł dochodu, najlepiej przez Internet. Gdy dodamy do tej układanki sklepy internetowe, które chętnie skorzystają z nieinwazyjnej reklamy… pojawia się afiliacja!

 

Afiliacja to współpraca: reklamodawców, wydawców i sieci afiliacyjnej (partnerskiej).
Reklamodawcą może być sklep internetowy lub firma, która prowadzi sprzedaż swoich usług lub produktów online.
Natomiast wydawcą jest każda osoba aktywnie korzystająca z internetu. Może więc być nim chętnie pozyskiwany do współpracy bloger czy influencer, ale także portal, serwis tematyczny i użytkownik social mediów, albo nawet osoba, które korzysta tylko z wysyłania maili i może podzielić się w ten sposób ze swoimi znajomymi opinią na temat produktów reklamodawców.

Tymczasem sieć afiliacyjna jest serwisem łączącym wydawców i reklamodawców, jednocześnie dbając o rozliczanie ich współpracy, jej rozwój oraz utrzymanie dobrych relacji pomiędzy afiliantami.

 

To tyle teorii a w praktyce…

 

Wydawca, korzystając z udostępnianych mu narzędzi (banerów, widżetów produktowych albo linków partnerskich), rekomenduje produkt lub usługę reklamodawcy i otrzymuje prowizję za osiągnięty efekt. Pożądany rezultat określa model rozliczenia, w którym partnerzy afiliacyjni współpracują ze sobą. Najbardziej popularne z nich, to:

  • CPS (cost per sale) – wydawca dostaje prowizję za zakup dokonany z jego rekomendacji. To zdecydowanie najczęściej stosowany model rozliczenia w sieciach afiliacyjnych.
  • CPL (cost per lead) – wydawca otrzymuje z góry określoną stawkę za dostarczenie tzw. leada, realizując w ten sposób konkretny cel. Leadem może być np.:  wypełniony formularz rejestracyjny, pozyskane dane kontaktowe albo wniosek o otwarcie konta w banku. Model ten stosowany jest przez firmy, które oferują usługi a nie produkty.
  • CPC (cost per click) - wynagrodzenie za kliknięcie. Wydawca zdobywa stałą stawkę za przekierowanie do strony reklamodawcy, czyli za kliknięcie a nie transakcję.

 

Afiliacja to jeden z najlepszych sposobów na osiągnięcie dodatkowego przychodu, zarówno dla wydawców, jak i reklamodawców. Reklamodawcy otrzymują dostęp do bazy potencjalnych wydawców (w sieci afiliacyjnej webePartners jest ich ponad 10 000), którzy aktywnie angażują się w promocję, natomiast wydawcy mogą wybierać pośród licznych reklamodawców (w webePartners jest ponad 500 programów partnerskich) i zarabiać na polecaniu ich produktów.

 

 

Zaletą współpracy afiliacyjnej jest wybór formy współpracy, ponieważ wydawcy mają do dyspozycji wiele narzędzi dostarczanych przez sieć afiliacyjną. W tym samym czasie, nakład pracy i jej intensywność, także zależą jedynie od samych wydawców. To oni decydują o tym, ile czasu i energii spędzają na działaniach afiliacyjnych na swoich kanałach w internecie.

 

 

 

 

Anna Biernacka

Content Manager w sieci afiliacyjnej webePartners.pl

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Najmodniejsze kreacje roku 2012
 
Dokładnie za 102 dni matura! Tak więc ostatni dzwonek na bal maturalny! Ostatnia chwila na przygotowywanie i dopinanie wszystkiego na ostatni guzik. Chodź doskonale wiadomo, z tym bywa bardzo [...] czytaj więcej »