Strona główna » Aranżacja przestrzeni według feng shui cz. 2

Aranżacja przestrzeni według feng shui cz. 2

przez PewnaPani
0 komentarz

Ważne jest, aby w domu była odpowiednia ilość przestrzeni, jednak stwierdzenie „im więcej, tym lepiej” jest w tym przypadku błędne. W budynku, który posiada zbyt dużo niezaaranżowanej przestrzeni znajdziemy bowiem miejsca prawie w ogóle nieużytkowane. Poza tym często wnętrze mniejsze jest dużo ładniejsze i przytulniejsze niż duże, zimne i puste. Pamiętajmy, że aranżacja to nie tylko meble oraz dekoracje. Główne walory estetyczne uzyskujemy poprzez odpowiednie ustawienie ścian oraz rozmieszczenie oświetlenia.

Wiele pomieszczeń wzajemnie ze sobą współgra. Wyróżniamy strefy otwarte (użytkowane przez wszystkich domowników, np. kuchnia) oraz strefy zamknięte  (pomieszczenia osobiste, np. sypialnia).  Każda z nich powinna mieć wystrój odpowiedni dla osób, które ją użytkują. Ponadto – musi być ona funkcjonalna.

Źródło: Projektykuchni.wordpress.com

Przykładem może być sypialnia. Jest to miejsce intymne, do którego wstęp mają tylko domownicy ją użytkujący. Aranżując takie wnętrze powinniśmy zwracać uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły. Najlepiej gdy znajduje się ono w sąsiedztwie łazienki oraz garderoby – mając odpowiednie warunki, możemy je połączyć. Musimy również wybrać odpowiednie oświetlenie. Nie wymagana jest taka ilość światła, jak np. w kuchni, jednak nie może być go również za mało. Najlepiej wybierzmy kilka rodzajów oświetlenia – światło główne, które można wyłączyć leżąc w łóżku ; do poczytania książki czy też bardziej intymne. Wszystko zależy jednak od preferencji domownika, a każdy sam musi wybrać, co podoba mu się najbardziej. Najważniejsze przecież to czuć się dobrze we własnej przestrzeni.

Źródło: Urzadzamy.pl

Projektując otwarte przestrzenie powinniśmy zachować spójną stylistykę oraz łagodne i przyjazne dla wszystkich zestawienia kolorystyczne ścian. Salon nie musi być jednobarwny i jednopoziomowy – możemy go podzielić na części o różnych charakterach. Najważniejsze, to aby elementy składające się na pomieszczenie nie gryzły się wzajemnie. Wybierając odpowiednie kolory, możemy optycznie pomieszczenie powiększyć lub nadać mu odpowiedni charakter. Jak już wspomniałam, bardzo ważne jest oświetlenie. Ono również pomoże nam zrobić odpowiedni nastrój. Czasem warto zrezygnować ze światła głównego i zastąpić je lampami, kinkietami itp. Światło, skierowane na ścianę krótszą, wizualnie zrównoważy różnice w proporcjach pomieszczenia. Jeżeli ustawimy je na sufit – powiększy wnętrze. Jeśli na dół – pomniejszy. Dlatego zwracajmy na nie bardzo dużą uwagę.

Źródło: Domosfera.pl

Feng shui nie jest dziedziną jedyną, najlepszą ani uniwersalną. Nie chroni przed negatywnymi oddziaływaniami. Często do rozwiązania problemów możemy użyć też innych sposobów. Układ energetyczny Ziemi wciąż się zmienia, dlatego od czasu do czasu należy kontrolować budynek.

W artykule zostały wykorzystane materiały ze strony www.fengshui.antylicho.pl (Mirosław Mazur)

You may also like

Zostaw komentarz

©Pewna Pani. All Right Reserved.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenia. Zakładamy, że się z tym zgadzasz, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. OK Więcej

Polityka prywatności i plików cookie