Kobieta

Dzisiaj jest 04.08.2020. Imieniny: Dominika, Protazego, Jana

Cała prawda o kobietach

Plotkara, rozrzutna, histeryczka, zły kierowca, słabeusz, nie umie dotrzymywać sekretów… Coraz częściej słyszymy stereotypy o „płci pięknej”. Mężczyźni patrzą na nas z góry. Nie jedna z nas słyszała dowcip o blondynce. Sprawdźmy, ile prawdy jest w tym wszystkim.

 

 

Czy każda blondynka jest głupia? Kolor włosów ma wpływ na nasze IQ?  Te pytania nurtują mnie od dłuższego czasu. Skoro blond jest „gorszy” to czemu tyle kobiet zmienia kolor włosów na ten właśnie odcień? Z drugiej strony wiele znanych blondynek onieśmiela inteligencją: Hilary Clinton, Margaret Thatcher, czy Sharon Stone. Skąd wziął się ten durny stereotyp? Odpowiedzi na to pytanie nikt nie zna. Przecież nie każda kobieta to „żywa Barbie”. 

 

Słowo „histeria” określa ekstremalny stan emocjonalny. Pochodzi z greckiego słowa, które oznacza macicę, a więc „Histeryczka” to nasze drugie imię? Mężczyźni twierdzą, że „baby płaczą z byle powodu”. Owszem, zdarza nam się wycierać nos chusteczkę podczas oglądania komedii romantycznej i uronić łzę z powodu rozstania, ale nie świadczy to o naszej niezrównoważonej psychice. Niekiedy zastanawiamy się, dlaczego tak często płaczemy, a prawda jest taka, że ..   kobiety mają więcej prolaktyny, hormonu, który odpowiedzialny jest między innymi za wahania nastroju. Do 12 roku życia dziewczynki nie plączą więcej, niż chłopcy - potem zaczyna się okres dojrzewania i u obu płci rządzą różne hormony.
A poza tym nasze kanaliki łzowe są inaczej zbudowane niż męskie.

 

Kolejnym stereotypem jest teoretycznie nasza rozrzutność. Kobiety są postrzegane jako istoty, którym do szczęścia potrzebna jest tylko karta kredytowa i ewentualnie jakiś tragarz na zakupy. W takim świetle postrzega nas płeć męska. Jednak najnowsze badania podważają ten zarzut. Różnica między wydawanymi pieniędzmi rozstrzyga się w .. internecie.   O ile tradycyjne sklepy odwiedza 3 razy więcej pań niż panów, to liczba użytkowników sklepów internetowych u obu płci jest podobna. Jednak to mężczyźni wydają więcej, przeglądają więcej i spędzają na zakupach dużo więcej czasu.

 

Podobno co trzeci facet boi się, gdy jego kobieta siada za kierownicą. Według nich dobry kierowca to taki, który jeździ szybko i potrafi rozmawiać przy tym przez telefon. Dla kobiet ważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego ich zdaniem jesteśmy ślamazarami. Podobno kobietom najgorzej wychodzi parkowanie. Naukowcy australijscy  na podstawie badań mózgu ustalili, że 85% kobiet nie ma połączeń neurologicznych odpowiedzialnych za inteligencję przestrzenną, niezbędną do sprawnego parkowania. Teoria ta spotkała się z ostrym sprzeciwem jako seksistowska. Mamy jeszcze statystyki z dróg: kobiety popełniają więcej drobnych pomyłek (jazda na pomarańczowym, stłuczka przy parkowaniu), natomiast mężczyźni częściej mają na koncie poważne wykroczenia przeciw prawu drogowemu. I kto tu jest takim złym kierowcą? :)

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Moda w stylu hippie. Moda w stylu hippie.
  Pierwsze skojarzenia ze stylem hippie to zapewne długie włosy, stroje pokazujące wolność i życie zgodne z naturą. Styl ten powstał na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych [...]
 • Recepta na szczęście w związku Recepta na szczęście w związku
  Wiele par zastanawia się: czy jest jakaś recepta na szczęście w związku? Na początku, owszem, jest wspaniale, etap pozwania się, zauroczenia jest przyjemny, ta fascynacja daje nam poczucie [...]
 • Lato wokół stołu Lato wokół stołu
  Końcówka lata sprzyja plenerowym rozrywkom. To idealny czas na pikniki, grille czy śniadania w ogrodzie. Miłośnicy kulinarnych spotkań w otoczeniu przyrody wiedzą, że nawet tak [...]
 • Wywabiamy plany Wywabiamy plany
  Zdarzają się plamy, które są prawdziwą zmorą. Wystarczy jednak znać podstawowe zasady pozbywania się uciążliwych zabrudzeń.   Z wina Nigdy nie należy posypywać tej plamy [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Moda w stylu hippie.
 
Pierwsze skojarzenia ze stylem hippie to zapewne długie włosy, stroje pokazujące wolność i życie zgodne z naturą. Styl ten powstał na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych [...] czytaj więcej »