Kobieta

Dzisiaj jest 19.10.2021. Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Co daje nam słuchanie muzyki?

 

Jednym z podstawowych tematów, które prędzej czy później wychodzą podczas rozmowy jest muzyka. Pojawi się klasyczne pytanie czego słuchamy. Jest to z jednej strony ciekawość pytającego, a z drugiej jeden z kroków aby poznać naszego rozmówcę. Psychologowie sami tak naprawdę nie potrafią się zdecydować czy nasze preferencje muzyczne w rzeczywistości odzwierciedlają nasz charakter czy też nie.

 

 

„Dlaczego słuchamy muzyki?”

Odpowiedź na to pytanie jest banalne. Przede wszystkim słuchamy jej dla przyjemności. Z punktu widzenia psychologii powodów jest znacznie więcej. Muzyka w życiu każdego człowieka spełnia trzy podstawowe rolę:

 

1.       Wspomaga naszą efektywność i pomaga w osiąganiu konkretnego celu. Wszystko przez to, że zwalcza nudę oraz pozytywnie wpływa na naszą koncentrację. Dzięki słuchaniu muzyki udaje się osiągnąć jej optimum.

2.       Stymuluje ona naszą ciekawość i chęć poznawania świata. To z kolei podnosi naszą sprawność intelektualną.

3.       Wpływa wręcz manipuluje naszymi stanami emocjonalnymi. Pomaga w osiągnięciu konkretnego stanu i wprowadzeniu nas w konkretne samopoczucie.

 

Jak widać ma ona kolosalne znaczenia dla rozwoju człowieka. Jednocześnie trzeba pamiętać, że jak zawsze zdarzają się sytuacje, że zamiast stymulować muzyka zwyczajnie w świecie może przeszkadzać.

 

 

Marta Łuczak

 

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jak pozbyć się naprawdę widocznego cellulitu? Czy to możliwe?
 
  Cellulitis czyli skóra pomarańczowa dotyka wszystkie kobiety bez wyjątku w mniejszym lub większym stopniu. Związane jest to z działaniem estrogenów, ale również [...] czytaj więcej »