Kobieta

Dzisiaj jest 06.04.2020. Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Cukrzyca. Wygrajmy razem! - zbadaj się w Warszawie

Pod tym hasłem w Szpitalu MSWiA w Warszawie trwa akcja profilaktyczna przeciwko chorobie XXI wieku jaką jest cukrzyca. Działanie to skierowane jest do osób z największej grupy ryzyka, czyli dla ludzi powyżej 45 lat, a w szczególności tych cierpiących na nadciśnienie, choroby serca oraz nadwagą.

Jak pokazują statystyki, w Polsce na cukrzycę może chorować aż 2 miliony ludzi! Ogromna ilość z nich może nawet nie widzieć o swojej chorobie, ponieważ objawia się ona raczej spokojnie, bez wyraźnych oznak. Brak leczenia chorego organizmu grozi ogromnym niebezpieczeństwem. Akcje takie jak ta, ma na celu wyłowienie osób chorych, najczęściej tego nieświadomych. "Cukrzyca. Wygrajmy razem!" jest prowadzona w Szpitalu MSWiA przy ulicy Wołowskiej 137 w Warszawie. W tej odsłonie akcji może się przebadać jeszcze 100 osób! Nie zmarnujmy tego. Idźmy się przebadać... RAZEM.

Zapraszamy wszystkich chcących się przebadać do pokoju nr 53 naprzeciw Centrum Osteoporozy na 1 piętrze. Organizatorzy tej akcji chcą pokazać jak poważnym zagrożeniem jest cukrzyca oraz jak daleko idące skutki za sobą niesie. Badania odbywają się niemalże bezboleśnie, więc warto sprawdzić stan swojego zdrowia.

Używa się do tego testu HbA1c, który określa poziom hemoglobiny glikowanej aż 3 miesiące do tyłu. Nowe techniki badań sprawiają, że już nie jest koniecznym przyjść na badanie na czczo, tak jak to odbywa się przy badaniu poziomu cukry we krwi.

Więcej informacji na temat badań: 

Magda Knefel, Konkret PR, 507 150 480, m.knefel@konkretpr.pl

Objawy cukrzycy:

 • Ciągłe zmęczenie oraz senność
 • Zwiększone pragnienie, częste oddawanie moczu
 • Objawy skórne - zapalenia śluzówki, jamy ustnej, narządów płciowych
 • Częste bóle głowy
 • Zwiększony apetyt bez zwiększania wagi ciała
 • Wolniejsze gojenie ran 

Jeśli odczuwasz którakolwiek z tych objawów, powinnaś, a nawet musisz udać się na badania kontrolne do swojego lekarza rodzinnego. Nic Cię to nie kosztuje, a możesz uratować swoje zdrowie, a nawet życie!

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Męska emocjonalność: o agresji i nie tylko... Męska emocjonalność: o agresji i nie tylko...
  Kobiety uznawane są za bardzo uczuciowe istoty. Ich przeciwieństwem są mężczyźni – twardzi jak skała, kierujący się zdrowym rozsądkiem. Tymczasem wizerunek bezuczuciowego twardziela [...]
 • Aborcja- nie chcesz, nie rób Aborcja- nie chcesz, nie rób
  Ostatnimi czasy w polskim społeczeństwie nieco zawrzało. Wpływ na to miała ustawa antyaborcyjna uchwalona przez sejm RP. Ustawa ta spotkała się z jakże fatalnym odbiorem ze strony setki [...]
 • Zabawy urodzinowe Zabawy urodzinowe
    Urodzinowe przyjęcie dla naszego dziecka to wyzwanie dla każdej matki. Wymaga to od nas odpowiedniego zaplanowania czasu i innych elementów z tym związanych. Przygotowanie [...]
 • Być jak Marilyn Monroe Być jak Marilyn Monroe
  Zapisała się w pamięci ludzkości jako wspaniała aktorka, piosenkarka, modelka, ale przede wszystkim ikona seksu. Mimo trudnego dzieciństwa, udało jej się dotrzeć na szczyt. Jej styl to [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Męska emocjonalność: o agresji i nie tylko...
 
Kobiety uznawane są za bardzo uczuciowe istoty. Ich przeciwieństwem są mężczyźni – twardzi jak skała, kierujący się zdrowym rozsądkiem. Tymczasem wizerunek bezuczuciowego twardziela [...] czytaj więcej »