Kobieta

Dzisiaj jest 06.06.2023. Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Cukrzyca. Wygrajmy razem! - zbadaj się w Warszawie

Pod tym hasłem w Szpitalu MSWiA w Warszawie trwa akcja profilaktyczna przeciwko chorobie XXI wieku jaką jest cukrzyca. Działanie to skierowane jest do osób z największej grupy ryzyka, czyli dla ludzi powyżej 45 lat, a w szczególności tych cierpiących na nadciśnienie, choroby serca oraz nadwagą.

Jak pokazują statystyki, w Polsce na cukrzycę może chorować aż 2 miliony ludzi! Ogromna ilość z nich może nawet nie widzieć o swojej chorobie, ponieważ objawia się ona raczej spokojnie, bez wyraźnych oznak. Brak leczenia chorego organizmu grozi ogromnym niebezpieczeństwem. Akcje takie jak ta, ma na celu wyłowienie osób chorych, najczęściej tego nieświadomych. "Cukrzyca. Wygrajmy razem!" jest prowadzona w Szpitalu MSWiA przy ulicy Wołowskiej 137 w Warszawie. W tej odsłonie akcji może się przebadać jeszcze 100 osób! Nie zmarnujmy tego. Idźmy się przebadać... RAZEM.

Zapraszamy wszystkich chcących się przebadać do pokoju nr 53 naprzeciw Centrum Osteoporozy na 1 piętrze. Organizatorzy tej akcji chcą pokazać jak poważnym zagrożeniem jest cukrzyca oraz jak daleko idące skutki za sobą niesie. Badania odbywają się niemalże bezboleśnie, więc warto sprawdzić stan swojego zdrowia.

Używa się do tego testu HbA1c, który określa poziom hemoglobiny glikowanej aż 3 miesiące do tyłu. Nowe techniki badań sprawiają, że już nie jest koniecznym przyjść na badanie na czczo, tak jak to odbywa się przy badaniu poziomu cukry we krwi.

Więcej informacji na temat badań: 

Magda Knefel, Konkret PR, 507 150 480, m.knefel@konkretpr.pl

Objawy cukrzycy:

 • Ciągłe zmęczenie oraz senność
 • Zwiększone pragnienie, częste oddawanie moczu
 • Objawy skórne - zapalenia śluzówki, jamy ustnej, narządów płciowych
 • Częste bóle głowy
 • Zwiększony apetyt bez zwiększania wagi ciała
 • Wolniejsze gojenie ran 

Jeśli odczuwasz którakolwiek z tych objawów, powinnaś, a nawet musisz udać się na badania kontrolne do swojego lekarza rodzinnego. Nic Cię to nie kosztuje, a możesz uratować swoje zdrowie, a nawet życie!

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Szybki sposób na piękny manicure Szybki sposób na piękny manicure
    Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak zrobić idealny manicure hybrydowy i na co zwrócić szczególną uwagę, by wykonać go poprawnie. Kontynuując ten temat, chcielibyśmy [...]
 • Bezpieczne wakacje Bezpieczne wakacje
  Lato to czas odpoczynku i beztroski. Nie można jednak zapominać o niebezpieczeństwach czyhających w czasie podróży, nad morzem, w górach oraz innych miejscach, które [...]
 • Sposoby na zmniejszenie dopływu słońca do wnętrza Sposoby na zmniejszenie dopływu słońca do wnętrza
      W nowoczesnych wnętrzach architekci coraz chętniej wykorzystują duże okna, które mają zapewnić najbardziej optymalną ilość światła. Jednocześnie to właśnie [...]
 • Ciuchowisko - III edycja wymiany ubrań Ciuchowisko - III edycja wymiany ubrań
  Czas na kolejną, III edycję wymiany ubrań - Ciuchowisko. Impreza odbędzie się w sobotę 16 lutego o godz. 14.00 - 17:00 w Klubie Barometr w Warszawie na ul. Smolnej 40. Za jedyne 5zł, każdy [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Szybki sposób na piękny manicure
 
  Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak zrobić idealny manicure hybrydowy i na co zwrócić szczególną uwagę, by wykonać go poprawnie. Kontynuując ten temat, chcielibyśmy [...] czytaj więcej »