Kobieta

Dzisiaj jest 27.10.2020. Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego

Czy bycie ładnym pomaga w relacjach międzyludzkich?

Na świecie żyją miliardy różnych osób. Każda z nich jest wyjątkowa i piękna. Jednak czy w XXI wieku uroda to wszystko? Czy dzięki niej będziemy lubiani i dostaniemy wymarzoną pracę? Nie do końca.

Każdego dnia na swojej drodze mijamy kilkadziesiąt ludzi, którym bez większego namysłu wystawiamy opinię. Dlaczego? Bo tak jesteśmy skonstruowani. Oceniamy wygląd spotkanego człowieka na podstawie własnych kryteriów. Jeśli dana osoba jest naszym zdaniem ładna, wydaję się wówczas nam ona atrakcyjniejsza, pewniejsza, inteligentniejsza, bardziej pracowita.  Nie ważne czy jest to blondynka, brunetka, osoba czarnoskóra. Często to bardzo mylna ocena. Z drugiej strony na to patrząc my również jesteśmy poddawani ocenie osobom z otoczenia.
Niektórzy mylą przymiotnik „ładny” z „zadbany”. Bowiem osoba ładna nie musi być zadbana, jednak zadbani ludzie najczęściej są dla nas atrakcyjniejsi. Nikt z nas nie chciałby przebywać w towarzystwie osoby brudnej, szarej. Jednak zdarza się i tak, że wnętrze takich osób jest bardzo bogate. Prawdziwy dysonans.
Pragniemy otaczać się ludźmi nie tylko podobnymi do nas z charakteru ale również ludźmi, którzy mówiąc kolokwialnie posiadają ładne opakowanie na zewnątrz. Tzw: „dwie pieczenie na jednym ogniu”.Idąc na rozmowę kwalifikacyjną staramy się zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie. To jak odbiorą nasz wizerunek odgrywa główną rolę w dalszej konwersacji z pracodawcą. Wg badań prowadzonych przez coachów i psychologów osoba o pięknej urodzie może osiągnąć taki sam sukces jak ta, która nad wyraz nie afiszuje swojego piękna. Jak to działa? Otóż nie wszyscy posiadamy takie same doświadczenie. Aplikując na to samo stanowisko, dwie osoby mają szansę 50/50. Jednakże pracodawca po konwersacji świadomie wybierze tego, kto najlepiej będzie prezentował jego firmę. Nie tylko wspaniałym uśmiechem i figurą modelki ale głównie charyzmą oraz wiedzą na temat firmy.
Z drugiej strony może pojawić się taka sytuacja, że na dane stanowisko będą potrzebować ludzi tylko i wyłącznie patrząc kryteriami urodowymi.Relacje międzyludzkie, a także ich wpływ na to, czy nasza atrakcyjność jest kluczem do sukcesu to temat rzeka. W społeczeństwie, gdzie większość czuję się bezwartościowa wiadomym będzie, że ¾ ludzi wypowie się, iż piękne osoby mają w życiu lepiej. Nie tak to powinno działać, ponieważ każdy człowiek na tej planecie jest równy. Dlatego też nie zamykajmy się myśląc stereotypowo – „ona jest ładna, na pewno osiągnięcie więcej w życiu ode mnie”. Nie tędy droga. Zanim postanowisz zmienić  swój image, zmień swoje nastawienie.

 

Anastazja Zatorska 

 

 


ZOBACZ TAKŻE

 

 • POLE DANCE – WULGARNOŚĆ CZY LEKKOŚĆ RUCHU I FINEZJA? POLE DANCE – WULGARNOŚĆ CZY LEKKOŚĆ RUCHU I FINEZJA?
  Już od jakiegoś czasu możemy obserwować coraz to prężniej rozwijający się kierunek tańca jakim jest pole dance. Dla przeciętnego człowieka jest to zwykły taniec na rurze kojarzony z [...]
 • Tanie materace dobrej jakości Tanie materace dobrej jakości
      W związku z bardzo dużą produkcją materacy do łóżek klienci mają szerokie pole wyboru. Możemy wybierać pod kątem materiałów z jakich został wykonany, w [...]
 • Co każda kobieta powinna mieć w szafie? Co każda kobieta powinna mieć w szafie?
  Każda nowoczesna i dobrze ubrana kobieta musi mieć je w swojej garderobie. Mała czarna, trencz czy czarne szpilki to kobiecy niezbędnik. Dzięki nim możemy tworzyć wiele klasycznych albo [...]
 • Przedwczesna menopauza – jakie mogą być jej przyczyny? Przedwczesna menopauza – jakie mogą być jej przyczyny?
    Menopauza u kobiety zwykle pojawia się między 45. a 55. rokiem życia i wiąże się z zakończeniem okresu płodności. Dokładny moment zależny jest od wielu czynników, m.in. [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
POLE DANCE – WULGARNOŚĆ CZY LEKKOŚĆ RUCHU I FINEZJA?
 
Już od jakiegoś czasu możemy obserwować coraz to prężniej rozwijający się kierunek tańca jakim jest pole dance. Dla przeciętnego człowieka jest to zwykły taniec na rurze kojarzony z [...] czytaj więcej »