Kobieta

Dzisiaj jest 06.04.2020. Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Czy jesteście gotowi na małżeństwo?

Dzień ślubu to wydarzenie, o którym marzy niejedna z nas. Wszyscy wyobrażają sobie następujące po nim harmonijne życie u boku idealnego partnera, budując silne i trwałe małżeństwo, a z czasem powiększając rodzinę. Zapieczętowany związek to coś więcej niż romans czy uczucie miłości, którą para darzy się wzajemnie. Zgodne i zdrowe małżeństwo wymaga wiele wysiłku i współpracy. Zanim więc zostanie ustalona data ślubu, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Co sprawia, że to jest właśnie ta osoba?

Oczywiście pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi do głowy to: „bo go kocham”. Jednak nie tego dotyczy pytanie. Co sprawia, że spośród wszystkich relacji, w których się było, to właśnie z tą osobą zamierza się spędzić resztę życia? Warto zastanowić się nad tym, aby zapobiec zawarciu związku małżeńskiego z niewłaściwych powodów. (Przykładową) przyczyną, dla której nie powinno się pobierać jest uczucie przemijania czasu i założenie, że powinno się już ustatkować. Nie można wywierać nacisku na sobie i związać się ze strachu przed starością w samotności.

Chęć przyjęcia roli żony albo męża

Przed wstąpieniem z wielką ekscytacją w związek małżeński warto zadać sobie pytanie, czy jest się gotowym na bycie żoną lub mężem. Role te są o wiele trudniejsze niż bycie czyimś chłopakiem czy dziewczyną. Wymaga to zdecydowanie więcej odpowiedzialności i uwagi. Nie oznacza to, że trzeba porzucić swoją niezależność, jednak należy liczyć się z tym, że aby stworzyć pełen zaufania i otwartości związek, powinno się dzielić się wszystkim.

Gotowość na finansowe wyzwanie

Małżeństwo to nie to samo, co randki, kiedy wystarczy zapłacić rachunek za kolację lub za bilety do kina. Związek małżeński pociąga za sobą nowe, a zarazem bardziej kosztowne. Niewątpliwie jest to temat, który powinien zostać omówiony przez partnerów, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Obojętnie czy oboje partnerzy pracują, czy też tylko jedno z nich, konieczne jest, aby wiedzieć z wyprzedzeniem, jak radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami finansowymi.

Stosunek do wierności i zaangażowania

Musisz mieć pewność, że myślisz wyłącznie o jednej osobie. Jeśli kochasz swojego partnera, ale wciąż zastanawiasz się, jakby było z kimś innym oznacza to, że decyzję o ślubie należy odłożyć. Jeśli rzeczywiście czujesz silną potrzebę spotkania się z kimś innym, warto powiedzieć o tym swojemu partnerowi. Należy upewnić się, że poprzedni rozdział swojego życia jest zamknięty na dobre. Pozostanie wiernym jest jedną z najważniejszych rzeczy w harmonijnym i trwałym związku.

Czy jesteś w stanie dopasować się do stylu życia partnera?

Jeśli jeszcze nie zamieszkaliście razem, warto poświęcić uwagę nawykom partnera w życiu codziennym. Choć nie można dowiedzieć się wszystkiego na jego temat, warto chociaż zorientować się, jak zachowuje się w zwyczajnych sytuacjach. Jeśli ma on pewne przyzwyczajenia, które doprowadzają Cię do szału można nad tym jeszcze popracować. Jeśli jednak wiesz, że pewne rzeczy nigdy się nie zmienią lepiej nie podejmować poważnych decyzji.

Są to tylko niektóre pytania, które powinno się sobie zadać przed podjęciem decyzji o ślubie. Jeśli masz wątpliwości, co do niektórych z nich, bądź nie potrafisz jeszcze odnaleźć odpowiedzi, lepiej wstrzymaj się z tą decyzją. Aby małżeństwo było szczęśliwe i trwało wiecznie powinno się być do niego dokładnie przygotowanym.

Więcej porad na temat relacji damsko-męskich można znaleźć tutaj.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • 5 sposobów na burnout, czyli jak walczyć z wypaleniem zawodowym 5 sposobów na burnout, czyli jak walczyć z wypaleniem zawodowym
  Burnout, czyli syndrom wypalenia zawodowego, to występująca coraz częściej choroba cywilizacyjna, będąca rodzajem depresji. Potocznie uważa się, się jest on chorobą menadżerów; [...]
 • Język ciała kota. Co mówi nam jego ogon? Język ciała kota. Co mówi nam jego ogon?
  Koci ogon jest podstawową formą komunikacji między zwierzakiem a człowiekiem. U każdego kota można zauważyć wiele rodzajów ruchu, dzięki którym możemy rozpoznać w jakim [...]
 • Emocje, które tuczą Emocje, które tuczą
  Kate Moss powiedziała kiedyś, że nic nie smakuje tak dobrze, jak bycie chudym. Może się jej tak wydawać, bo pewnie nigdy nie miała okazji spróbować ciasta czekoladowego mojej [...]
 • Dlaczego warto wybrać aqua aerobik ? Dlaczego warto wybrać aqua aerobik ?
      Aqua aerobik to bezpieczny a przede wszystkim bardzo efektowny trening. Gimnastykę wykonuje się w płytkiej wodzie np. basenie, w rytm muzyki. pod okiem instruktora. Dla kogo [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
5 sposobów na burnout, czyli jak walczyć z wypaleniem zawodowym
 
Burnout, czyli syndrom wypalenia zawodowego, to występująca coraz częściej choroba cywilizacyjna, będąca rodzajem depresji. Potocznie uważa się, się jest on chorobą menadżerów; [...] czytaj więcej »