Kobieta

Dzisiaj jest 22.09.2021. Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

Depilacja w domu – porady

Najpopularniejsze metody depilacji stosowane w warunkach domowych to wosk, plastry, krem depilujący i depilator elektryczny. Pastę do depilacji można wykonać także samodzielnie z cukru i soku z cytryny. Depilacja w domu nie wywoła podrażnień, jeśli skóra będzie dobrze przygotowana do zabiegu.

 

Depilacja w domu: jaka metoda jest najlepsza?

Zabieg depilacji w domu można wykonać różnymi sposobami. Warto wypróbować je wszystkie i wybrać metodę najlepszą dla siebie.

  • Depilator elektryczny – usuwanie owłosienia depilatorem jest bardzo skuteczne i trwałe (efekty utrzymują się nawet przez 4 tygodnie). Zabieg jest jednak bolesny i może podrażniać skórę.
  • Krem depilujący – kosmetyk rozpuszcza owłosienie, dzięki czemu depilacja tego typu jest bezbolesna. Mocne substancje zawarte w piankach depilujących mogą uczulać, dlatego metoda nie powinna być stosowana przez alergików i osoby o wrażliwej skórze.
  • Wosk – bardzo skuteczna, a zarazem bolesna metoda usuwania włosów. Depilacja woskiem w domu jest dość skomplikowana i wymaga dużej wprawy. 
  • Plastry do depilacji – plastry działają na podobnej zasadzie jak wosk, ale są łatwiejsze w użyciu. Plastry z woskiem nadają się do depilacji wszystkich części ciała, w tym twarzy i okolic bikini.

Pasta cukrowa, czyli jak zrobić domowy wosk do depilacji?

Domowy wosk do depilacji można przygotować z podstawowych produktów spożywczych: szklanki cukru i soku z połowy cytryny. Do masy można dodać także odrobinę miodu i wody. Wszystkie składniki podgrzewa się przez około 30 minut, lekko schładza i małymi partiami nakłada na skórę. Po wystygnięciu masy należy ją zerwać zdecydowanym ruchem w kierunku odwrotnym do wzrostu włosów. Domowa pasta cukrowa daje podobne efekty jak profesjonalny wosk kupowany w drogerii.

Depilacja skóry bez podrażnień

Depilacja jest zabiegiem, który może podrażniać skórę, zwłaszcza w delikatnych partiach ciała (na twarzy, pod pachami, w miejscach intymnych). Można tego uniknąć poprzez właściwe przygotowanie ciała do depilacji. Warto przed zabiegiem wziąć gorącą kąpiel – ciepła woda rozszerzy mieszki włosowe i sprawi, że będą bardziej podatne na usuwanie. Skóra przed depilacją powinna być dokładnie umyta, odtłuszczona i osuszona. Dodatkowo można ją posypać talkiem lub delikatną zasypką dla dzieci. Po zabiegu warto posmarować depilowane miejsca oliwką nawilżającą i przykładać kompresy z rumianku. W drogeriach dostępne są też specjalne kremy do stosowania po depilacji, które nawilżają skórę i opóźniają porost włosów. Nie należy natomiast nakładać na wydepilowane miejsca żadnych peelingów ani kosmetyków zawierających alkohol – może to prowadzić do nadmiernego przesuszenia i podrażnienia.

 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Serce, czy powinno być tylko anatomiczną częścią człowieka ?
 
Myślę, że każdy powinien sobie na to pytanie odpowiedzieć i zobaczyć, w jakim rejestrze jest zapisany: szczęśliwych ludzi po przejściach, czy nieszczęśliwych ludzi bez [...] czytaj więcej »