Kobieta

Dzisiaj jest 09.04.2020. Imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

Dieta pudełkowa – komu może się przydać?

Dieta pudełkowa, czyli jedzenie dostarczane pod wskazany adres przez wysłannika firmy cateringowej jest w ostatnim czasie bardzo popularna. Decyduje się na nią coraz więcej osób, którymi kierują rozmaite powody. Dziś sprawdzamy dlaczego i kiedy warto ją zamówić.

 

Dieta pudełkowa – jak to działa?

Na początek krótkie wyjaśnienie jak działa dieta pudełkowa. Wszystko zaczyna się od znalezienia odpowiedniej firmy, która ma w ofercie tego rodzaju catering dietetyczny. Na jej stronach można znaleźć wiele przydatnych informacji jak np. https://www.eatzone.pl/pl-PL/Blog/Kategoria/ekspert-radzi. Znajdują się tam także rodzaje proponowanych diet. Te będą się od siebie różniły motywem przewodnim. Mowa tutaj np. o diecie dla wegan, wegetarian, osób nietolerujących ryb, czy też przeciwnie bardzo je lubiących.

 

Kolejną różnicą będzie ilość dostarczanych posiłków, które wchodzą w skład konkretnego rozwiązania. Najpopularniejsze są opcje zawierające 3 i 5 dań. Choć swoich fanów ma również dieta skonstruowana z samych śniadań i lunchy. Nie chodzi w niej o to, by spożywać tylko te posiłki w ciągu całego dnia, ale o to, by w porze lunchu nie udawać się do popularnych fast foodów. Po wybraniu diety należy dobrać odpowiednie dla siebie wartości kaloryczne. W tym temacie najlepiej jest zaufać opinii specjalistów z dziedziny dietetyki. Wiele firm ma taką konsultację w swojej ofercie. W kolejnym kroku ustala się czas trwania umowy. Z założenia nie są to zbyt długie okresy czasu, ponieważ firmy chcą dać swoim klientom możliwość zmiany wybranego rozwiązania. Po tym pozostaje już tylko ustalenie miejsca i czasu dowozu. Może to być tak dom jak i biuro, czy każda inna lokalizacja najbardziej odpowiadająca zamawiającemu.

 

Dieta pudełkowa – dla kogo?

Na dietę pudełkową mogą zdecydować się osoby, które walczą ze swoją wagę. Niezależnie od tego, czy chcą ją zredukować, czy też powiększyć. Zdrowa, zbilansowana dieta o odpowiedniej ilości kalorii będzie potrafiła zdziałać cuda. Oczywiście przy odchudzaniu warto również zadbać o plan treningowy. Co ciekawe istnieją firmy cateringowe, które zajmują się również przygotowaniem tego rodzaju treści. Jeszcze inną grupą osób dla których dieta pudełkowa będzie dobrym wyjściem są osoby nieposiadające jakichkolwiek zdolności kulinarnych. Dla nich przygotowanie wartościowego posiłku z niekoniecznie znanych składników jest nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego oszczędzają sobie stresu i składają zamówienie na dietę pudełkową np. tutaj https://www.eatzone.pl/pl-PL/Catering-dietetyczny/warszawa. O oszczędności można mówić tutaj także w kwestii czasu. Dieta pudełkowa jest bowiem często stosowana przez osoby, którym najzwyczajniej brak jest czasu na przygotowanie posiłku, a co dopiero pięciu, które powinno się spożywać w ciągu dnia. 

 

 

Jak więc widać na powyższych przykładach dieta pudełkowa jest tak naprawdę dla każdego kto ma ochotę się zdrowo odżywiać. Sprawdza się ona tak samo u osób z normalną waga jak i tych którzy chcą ją skorygować. Ważne jest jednak to, by wszystko odbywało się pod stałą kontrolą dietetyka, bądź opiekuna z firmy cateringowej. 

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • ROZEGRAJ TO SAMA ! ROZEGRAJ TO SAMA !
  Droga Czytelniczko.. Z pewnością miałaś w swoim życiu sytuację, w której pomyślałaś "tak, zakochałam się od pierwszego wejrzenia" po czym jak gdyby nigdy nic przeszłaś obok [...]
 • Ważne informacje o świńskiej grypie Ważne informacje o świńskiej grypie
    Świńska grypa – A/H1N1    Świńska grypa, nazywana również grypą meksykańską, to inaczej mutacja wirusa grypy A/H1N1. Skąd się wzięła ? Jakie są jej [...]
 • Kostium staje się modą, czyli szyj dobrze, albo wcale Kostium staje się modą, czyli szyj dobrze, albo wcale
  Na modowej mapie interesujących zdarzeń pojawiła się intrygująca postać. To młoda projektantka Anna Zwiefka, absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Wnętrz. W [...]
 • Domowa sauna sposobem na zdrowie i relaks Domowa sauna sposobem na zdrowie i relaks
     Zorganizowanie domowego SPA w dzisiejszych czasach to żaden problem. Wanna z jacuzzi, kabina z hydromasażem – to tylko niektóre przykłady udogodnień, jakie pojawiają [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
ROZEGRAJ TO SAMA !
 
Droga Czytelniczko.. Z pewnością miałaś w swoim życiu sytuację, w której pomyślałaś "tak, zakochałam się od pierwszego wejrzenia" po czym jak gdyby nigdy nic przeszłaś obok [...] czytaj więcej »