Kobieta

Dzisiaj jest 01.03.2021. Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

Ekspres do kawy do 300 zł

   Cudowny aromat pysznej kawy rozchodzący się po całym domu o poranku. Tak właśnie powinien zaczynać się idealny dzień nie tylko w serialach czy filmach, ale i w rzeczywistości. Espresso, cappuccino, latte specjalnie przyrządzane kojarzą się często z barami na budzących się do życia ulicach miast. Dzięki nowoczesnym technologiom producenci każdego roku wypuszczają na rynek nowe modele ekspresów do kawy, dzięki którym sami jesteśmy sobie przygotować wyśmienitą małą czarną tuż po opuszczeniu sypialni, bądź o każdej, innej porze dnia. W zależności, od jakości ekspresu, jego funkcji i wielkości możemy trafić na modele z najwyższej półki w cenach przekraczających nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jednak, żeby móc pić dobrą aromatyczną kawę nie trzeba wcale wydawać fortuny. W sklepach bez problemu można dostać modele kosztujące mniej niż 300 złotych.

 

   Ekspresy w cenie do 300 zł nie są przede wszystkim duże gabarytowo, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i idealnie wkomponowują się w wystrój kuchni. Ponadto nie są drogie w eksploatacji oraz nie wymagają skompilowanej obsługi.
Na rynku funkcjonują trzy rodzaje ekspresów do kaw:

  • ciśnieniowy – przetacza przez świeżą kawę wodę i parę pod odpowiednim ciśnieniem i w ten sposób powstaje idealne espresso;
  • przelewowy – jest w stanie jednorazowo zaparzyć kilkanaście kaw, a specjalny termos utrzymuje na dłużej odpowiednią temperaturę kawy;
  • na kapsułki – posiada najwięcej funkcji, dzięki czemu można przygotować w nim wiele rodzajów kaw.

 

 

Kilka przykładów modeli w przystępnych cenach

 

   Ekspres do kawy TKA 8631 marki BOSCH kosztujący 263 zł może zaparzyć od 10 do 15 filiżanek, czyli stosunkowo dużo. Jest wyposażony w pokrywę, która zachowuje aromat kawy, możliwość wyboru temperatur parzenia, dzięki czemu możemy przygotowywać różne rodzaje kaw. Funkcja Volume Automatic zapewnia wyjątkowy aromat kawy nawet przy parzeniu niewielkich ilości, natomiast Dual Heating System podtrzymuje odpowiednią temperaturę napoju oraz pozwala regulować temperaturę wody przy zaparzaniu. Grzałka wykonana jest ze stali szlachetnej, co zapewnia jej trwałość. Kawę, która nie zostanie od razu wypita można po jakimś czasie zwyczajnie podgrzać. Ekspres posiada zabezpieczenie, które wyłącza go po 2 godzinach niekorzystania z niego.

 

   Innym modelem tego producenta jest ekspres TKA 6323 za jedyne 146 zł również może zaparzyć od 10 do 15 filiżanek kawy, posiada on wyjmowany zbiornik na wodę oraz funkcje podgrzewania.

 

   Za 257 zł możemy dostać ciekawy model SIEMENS TC 86303 z funkcja usuwania kamienia, z elektronicznym wyświetlaczem, regulacją ilości kawy czy automatycznym wyłączenia. Jest prosty w obsłudze i idealnie dopasowuje się do wnętrza pomieszczenia. Może zaparzyć 10 filiżanek.

 

   Obecnie z łatwością można znaleźć w sklepach ekspresy, które nie kosztują więcej niż 300 zł. Tańszy nie znaczy gorszy. Można z łatwością opanować jego obsługę, nie jest on drogi w używaniu, a z pewnością zaparzy nam kawę, która po nocy postawi nas na nogi.

 

Ekspresy do kawy

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jakie fototapety do łazienki wybrać? Sprawdzamy najciekawsze wzory!
 
  Biorąc relaksującą kąpiel po ciężkim dniu pracy patrzysz na swoją łazienkę i czujesz, że mogłabyś coś zmienić, by odświeżyć znany Ci wygląd? Jeśli dobrze zgadliśmy, to [...] czytaj więcej »