Kobieta

Dzisiaj jest 14.04.2021. Imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

Jak dbać o włosy kręcone?

    Nietrudno zauważyć, że na jedną dziewczynę o idealnych, zadbanych lokach, przypadają trzy takie, które wyglądają, jakby swoje włosy czesały grabiami i notorycznie zapominały o odżywce. Co gorsze ta druga sytuacja wcale nie musi być zgodna z prawdą. Kręconowłose dziewczyny mogą dbać o swoje włosy ze wszystkich sił, nie widząc jednak efektów pracy! Fakt – kręcone włosy potrafią być bardzo niewdzięczne w utrzymaniu, ale nie oznacza na to, że nie ma na nie żadnego sposobu i że musimy pogodzić się z wronim gniazdem na głowie!

 

Pielęgnacja włosów (po)kręconych

    Każda właścicielka loków wie, że bez odżywki ani rusz. Jednak nie każda wie, po jaką odżywkę warto sięgnąć. Osoby o kręconych, niesfornych włosach powinny zdecydować się na preparaty bogate w naturalne ekstrakty, takie jak oleje, masła oraz inne substancje, uważane powszechnie za emolienty, czyli substancje nawilżające. Taki odżywczy koktajl nie tylko nawilży niesforne włosy, ale również zbuduje na nich ochronną warstwę, która wygładzi i wyrówna powierzchnię włosa. Dobrym pomysłem jest kupowanie maski do włosów i stosowanie jej jak odżywki. Takie preparaty są na ogół bardziej odżywcze i lepiej sprawdzają się u osób z kręconymi włosami, którym to włosom bardzo często brakuje nawilżenia. Niezależnie od odżywki warto też przynajmniej raz w tygodniu nakładać na umyte włosy maskę, najlepiej inną, niż ta stosowana na co dzień. W ten sposób dogłębnie odżywimy nie tylko włosy, ale również skórę głowy. Oprócz masek i odżywek warto wypróbować olejowanie. Ten naturalny, znany od wieków sposób pozwala nie tylko odżywić włosy, ale też odbudowuje cement międzykomórkowy, który odpowiada za zdrowy wygląda naszej czupryny.

 

Stylizacja włosów kręconych

    Typowa stylizacja powinna być przeprowadzana z wyczuciem oraz nie za często. Wybierajmy również urządzenia wysokiej jakości – jeżeli potrzebna nam prostownica do loków, sięgnijmy po taką ze specjalnymi, „nie niszczącymi” włosa płytkami. Suszarka – najlepiej jonowa, z dyfuzorem. Oprócz tego pamiętajmy o jednej, ważnej zasadzie – włosy kręcone rozczesujemy jedynie na mokro! Po ich wyschnięciu może to być nie tylko niezdrowe dla włosów, które nie lubią ciągnięcia i łamania, ale również zwyczajnie niemożliwe. Oprócz tego loki będą wyglądały zdecydowanie lepiej, jeżeli do odsączenia z nich wody po myciu zamiast ręcznika użyjemy bawełnianej koszulki. W ten sposób nie skołtunimy włosów zaraz po myciu, a nasze loki będą układały się zdecydowanie lepiej!

 

    Dbanie o kręcone włosy to właściwie drugi etat, jednak każda dziewczyna posiadająca na swojej głowie burzę loków wie, że ten wysiłek całkowicie się opłaca. Piękne i zadbane włosy są przecież najlepszą ozdobą każdej kobiety!

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

KajaKomentarz dodany w dniu: 15-04-2015 22:55

Pielęgnacja włosów kręconych jest bardzo trudna. Ja mam takie nie wiadomo jakie. Proste jak wyprostuje, falowane jak wysuszę a kręcone jak wyschną same. Ciągle szukam odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.Na lato kiedy włosy mogą spokojnie same sobie wysychać używam Goldwella Sprawdza się:)

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Second handy – śmietnik czy skarbnica?
 
Jedni je uwielbiają, drudzy krytykują. Przeciwnikom kojarzą się z brzydkim zapachem, bałaganem i tłumami staruszek wyrywającymi sobie wzajemnie „łupy”. Zwolennicy z kolei [...] czytaj więcej »