Kobieta

Dzisiaj jest 08.07.2020. Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Jak kobiety podchodzą do pieniędzy? Obalamy 6 najczęstszych mitów

 

Jak kobiety podchodzą do pieniędzy? Obalamy 6 najczęstszych mitów Obiegowych opinii na temat tego jak kobiety podchodzą do pieniędzy jest tyle, że mało kto zastanawia się nad ich prawdziwością. Wraz z ekspertami z bosspozyczka.pl zebraliśmy najczęstsze mity dotyczące tego jak kobiety traktują pieniądze. Dowiedz się, ile jest w nich prawdy i w które z nich absolutnie nie warto wierzyć!

 

Mit 1: Kobiety są bardzo rozrzutne

To kompletna bzdura! Oczywiście zdarzają się panie, które finansową roztropnością nie grzeszą, nie jest to jednak reguła. Wręcz przeciwnie! Zazwyczaj to kobiety mają więcej oszczędności na kontach i lokatach, nie wydają więcej niż mają, a jeśli już zdarzy im się sięgnąć po pożyczkę, to spłacają ją bardziej skrupulatnie i terminowo od panów.  Co jeszcze przemawia za finansową zaradnością pań? Fakt, że coraz częściej zakładają własne biznesy, otwierają działalność gospodarczą i…świetnie radzą sobie w zdominowanym przez mężczyzn świecie biznesu.

 

Mit 2: Panie wydają więcej

Panie nie tyle wydają więcej, co przeznaczają posiadane środki finansowe na zakup nieco innych dóbr. Panowie częściej wydają pieniądze na elektronikę, różnego rodzaju gadżety i na utrzymanie i naprawę samochodu. Kobiety z kolei więcej wydają na ubrania i kosmetyki, urządzenie domu i rzeczy dla dzieci. Jednak niezależnie od tego na co wydają kobiety, nie zmienia to tego, że doskonale zarządzają takim budżetem jaki aktualnie posiadają.

 

Mit 3: Kobiety są bardziej emocjonalne i tak właśnie robią zakupy

To jedynie częściowa prawda. Fakt, że panie zazwyczaj są bardziej emocjonalne od panów, nie oznacza jeszcze, że właśnie tak podchodzą do zakupów. Nie sposób zaprzeczyć temu, że kobiety niekiedy kupują sobie coś na poprawę humoru, lecz rzadko kiedy jest to zakup pod wpływem impulsu. Dowód? Tłumy w przymierzalniach, zwłaszcza w okresie letnich czy zimowych wyprzedaży ;)

 

Mit 4: Kobiety nie kontrolują tego, ile wydają

Wbrew obiegowej opinii większość kobiet dobrze sobie radzi z zarządzaniem finansami. Najczęściej to panie planują domowy budżet, sprawują pieczę nad rodzinnymi wydatkami, robią zakupy i płacą rachunki. I doskonale się z tego zadania wywiązują!

Z badań wynika również, że to panie dłużej od panów zastanawiają się nad tymi wydatkami, których sfinansowanie jawi się jako dość kosztowne. To czy ktoś panuje nad swoimi wydatkami czy też szasta pieniędzmi nie ma nic wspólnego z płcią, zdarzają się bowiem i nieodpowiedzialni finansowo panowie i…panie.

 

Mit 5: Mężczyźni lepiej od kobiet znają się na finansach

To jedna z najczęściej powtarzanych, a jednocześnie pozbawionych podstaw opinii. Nawet jeśli uznać, że panowie mają większą wiedzę na temat zarządzania finansami, to mają ją wyłącznie dlatego, że kiedyś ją zdobyli. Nikt nie rodzi się doskonałym finansistą, a wszystkiego można się nauczyć. Dotyczy to również finansów :) Dlatego jeśli czujesz, że Twoja wiedza o ekonomii i świecie finansów mogłaby być nieco większa, to… zacznij ją zdobywać.  Poza tym fakt, że panowie posiadają taką wiedzę nie oznacza jeszcze, że wykorzystują ją w codziennym życiu ;)

 

Skąd wziął się ten popularny mit? Najprawdopodobniej stąd, że na kierunkach humanistycznych dominują panie, a na ścisłych – panowie. To samo zauważalne jest na niższych szczeblach edukacji, gdzie większe uzdolnienia z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych przypisuje się właśnie chłopcom. Czy to oznacza, że panie pozbawione są zmysłu analitycznego i inteligencji finansowej? Oczywiście, że nie! Jest wiele pań, które doskonale znają się na finansach, zarządzają ogromnymi budżetami i piastują wysokie stanowiska. Jedyne, co odróżnia je od panów to fakt, że zazwyczaj są od nich mniej widoczne.

 

To, że kobiety nie są tak finansowo nieświadome jak się im zarzuca potwierdzają doradcy z bosspozyczka.pl „Nasze klientki to kobiety sukcesu, które z powodzeniem prowadzą własne firmy, stawiają na ich rozwój, który niekiedy finansują dzięki pożyczkom. Zwracające się do nas po pożyczkę dla firm panie, to kobiety, które jako prężnie działające bizneswoman każdego dnia podejmują wiele finansowych decyzji. I robią to bardzo roztropnie. Niezależnie od tego czy przychodzą po pożyczkę, czy zawierają nowe kontrakty, uwzględniają w swoich działaniach długi horyzont czasowy” – mówią.

 

Mit 6: Każda kobieta chciałaby poślubić bogatego mężczyznę

Po pierwsze, nie każda kobieta marzy o ślubie i białej sukni z welonem. Po drugie, kierowanie się przy wyborze życiowego partnera jedynie zawartością jego portfela, to droga donikąd. Miłość, przyjaźń, wzajemne zrozumienie, wsparcie w trudnych chwilach, to „rzeczy” o wiele ważniejsze niż stan konta naszego wybranka. Kobiety nie tyle szukają mężczyzny bogatego, co zaradnego, bo nikt nie chciałaby żyć z życiowym fajtłapą.

A co Wy sądzicie o tym jak kobiety podchodzą do pieniędzy? Czy spotkałyście się z którymś z przytoczonych przez nas mitów?

 

 

 

 


Źródło: Artykuł partnerski 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Grzeczna dziewczynka z Grzeczna dziewczynka z "pazurem". Czyli glam rock.
  Glam rock (mniej znana nazwa - Glitter rock) to przede wszystkim styl w muzyce rockowej. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „glamour” (urok, czar, blask, przepych). Powstał w [...]
 • Kostium staje się modą, czyli szyj dobrze, albo wcale Kostium staje się modą, czyli szyj dobrze, albo wcale
  Na modowej mapie interesujących zdarzeń pojawiła się intrygująca postać. To młoda projektantka Anna Zwiefka, absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Wnętrz. W [...]
 • Nowoczesne nawilżenie. Ciało w letniej odsłonie część 1 Nowoczesne nawilżenie. Ciało w letniej odsłonie część 1
  Każda z nas lubi zadbać o siebie i swoje atuty. Kiedy nadchodzi długo wyczekiwany urlop ta potrzeba się nasila, chcemy powalać swoim urokiem, figurą, wyglądem. Jednak zanim to nastąpi [...]
 • Mięta kolorem sezonu Mięta kolorem sezonu
  Ożywcza, ochładzająca - do noszenia! Mięta szturmem wkroczyła na tegoroczne wybiegi. Najbardziej niejednoznaczny z pastelowych kolorów świetnie przyjął się na ulicy w postaci toreb, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Grzeczna dziewczynka z "pazurem". Czyli glam rock.
 
Glam rock (mniej znana nazwa - Glitter rock) to przede wszystkim styl w muzyce rockowej. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „glamour” (urok, czar, blask, przepych). Powstał w [...] czytaj więcej »