Kobieta

Dzisiaj jest 18.06.2021. Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

Jak miło spędzać jesienne wieczory...

Etap, w którym kończy się słoneczne lato, a mroźne poranki coraz częściej przypominają o zbliżającej się zimie, staje się faktem. Nie każdy lubi tę porę roku, ale nie ma się co dziwić. Jesień jest trudnym okresem, ponieważ to właśnie wtedy towarzyszą nam spadek formy i nagłe zmiany nastroju.

Ponura aura, w tym deszcz oraz niskie temperatury sprawiają, że potrzebujemy czegoś co szybko poprawki nam samopoczucie. Ale co może wpłynąć na poprawę nastroju w jesienne wieczory? Na pewno dobre towarzystwo i słodycze  sprawią, że nudne wieczory miną szybciej w korzystnej atmosferze.


Jesienna chandra

Co prawda jesień dopiero się zaczyna, ale część z nas już teraz zaczyna odczuwać negatywne skutki zmieniającej się aury. Ponure dni, chłodne poranki i wieczory, brak odpowiedniej ilości snu, należytej ilości witamin, życie w biegu sprawia, że mimo ogólnie dobrej kondycji stajemy się bardziej zmęczeni, trudniej nam o koncentracje. Z dnia na dzień pogoda będzie się pogarszać, niższe temperatury, mniej słońca skutkuje tym, że sami musimy zadbać o to, by nie wpaść w sezonowej melancholii. Najlepszym sposobem na jesienne przygnębienie jest wyjazd w ciepłe i słoneczne miejsce. Niestety prawda jest okrutna, ponieważ dla większości z nas to rozwiązanie nie jest w zasięgu możliwości. Warto więc samemu zadbać o to, aby każdy długi jesienny wieczór stał się dla nas przyjemnym czasem, a nie tylko jednym z wielu jesiennych końców dnia.


Jak zatem zorganizować sobie popołudnia i wieczory, kiedy aura skutecznie zniechęca do wyjścia z domu? Najczęściej jest to model klasyczny, czyli kubek gorącej herbaty z cytryną siedząc w wygodnym fotelu, otulając się przyjemnym w dotyku kocem i oglądając ulubione programy w telewizji. Wyjście to jest jak najbardziej efektywne, ale wszystko z biegiem czasu staje się nudne i monotoniczne. Co więc zrobić z resztą jesiennych wieczorów, żeby uniknąć znużenia? Proponujemy Wam spotkania w gronie przyjaciół czy rodziny, które na pewno dostarczą pozytywnej energii. Osoby przy których czujemy się najlepiej sprawią, że jesienne wieczory miną szybko, a energia zostanie w nas przynajmniej na kilka kolejnych dni. Oczywistą sprawą jest, że spotkania z najbliższymi wprawią nas w dobry nastrój, a wieczorowe pory przestaną być nudne!


Śmiech to zdrowie!

Organizując spotkanie nawet z najbliższymi osobami, należy pamiętać o tym, aby nie siedzieć przy pustym stole. Aromatyczna kawa i herbata z cytryną sprawią, że rozmowa stanie się przyjemniejsza, a więź pomiędzy rozmówcami znacznie się zacieśni. Dodatkowo warto pamiętać o słodkich przekąskach, takich jak czekolada czy ciasteczka. Najlepszym rozwiązaniem oczywiście byłoby samodzielne upieczone ciasto (np. sernik), lecz w ostateczności możemy skorzystać z gotowych rozwiązań.  Nie musimy się martwić o ilość spożywanych kalorii, ponieważ zapewne w ciągu wieczora zostaną one spalone. 15 minut śmiechu pozwala pozbyć się aż 40 kalorii! Jeżeli towarzystwo będzie odpowiednio dobrane, wieczór musi być udany! Naładujemy baterie, a po nudzie w jesienne wieczory zostaną tylko wspomnienia...

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Aleksander Doba – przykład seniora aktywnego!
 
Bycie seniorem zwykle kojarzy się z porannymi zakupami na targu, cotygodniowym spacerem do Kościoła czy opieką nad wnukami. Są jednak ludzie, którzy świetnie przełamują stereotypy. W jaki [...] czytaj więcej »