Kobieta

Dzisiaj jest 22.09.2021. Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

Jak przystosować swój organizm i nie omijać śniadań?

Wiele z nas zapewne przyznaje się, że każdego dnia swój pierwszy posiłek zjada dopiero w godzinach południowych. Z rana apetyt nie sprzyja, a codzienne obowiązki pochłaniają do cna. Sygnał z organizmu dociera  po kilku godzinach, gdy to pierwsza kawa zostanie strawiona.

 

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który pomoże Ci w drodze do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

 

Jak temu zaradzić?


1) Ogranicz kofeinę - osoby pijące przy każdej okazji kawę, czarną herbatę czy colę śpią niespokojnie. Przyczyną jest kofeina, substancja pobudzająca, która w naszym organizmie rozkłada się przez wiele godzin. Jeśli w takim razie chcesz być rano w formie, zakończ picie tychże płynów już przed popołudniem.


2) Jedz mniej wieczorami - zbyt kaloryczna kolacja czy przekąska podczas seansu filmowego wieczorem zmniejszają apetyt następnego ranka. Głód pojawia się z opóźnieniem, co dezorganizuje nasz rytm/plan posiłków.


3) Unikaj pośpiechu - nie od dziś wiadomo, że stres potrafi zniechęcić nas do jedzenia. Dlatego też najlepiej jest przygotować stół jeszcze wieczorem, kiedy to odczucie stresu nie jest w fazie apogeum.


4) Obudź w sobie entuzjazm - dzieci można zmotywować do wstania, gdy jeszcze wieczorem zapowie się im, co dostaną rano na śniadanie. Rodzice powinni troszczyć się od czasu do czasu o małe niespodzianki i odmiany: na przykład przygotowując kolorową sałatkę lub naleśniki w innym kształcie niż zazwyczaj.


5) Śniadanie na wynos - jeśli rano po wstaniu rzeczywiście nie masz apetytu tym istotniejsze jest dla Ciebie abyś przygotowała je sobie na drogę. Wyklucz wszelkie kawiarnie, bary. Oferują one głównie wysoko tłuszczowe i słodkie śniadania, które nie są najlepszą opcją dla Twojego organizmu. Zapakuj kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, owoce, jogurt naturalny. 

 


 

Anastazja Zatorska

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Fast foody niszczą zdrowie ?
 
Fast food to szybkie jedzenie, które niestety zrobiło zawrotną karierę na całym świecie, w tym w naszym kraju. Hamburgery, cheeseburgery, hot dogi, kebaby czy napoje słodzone to [...] czytaj więcej »