Kobieta

Dzisiaj jest 19.10.2021. Imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

Jak radzić sobie ze stresem?

Stres– to słowo, które każdemu kojarzy się z palpitacjami serca, brakiem snu, nadmiernym poceniem się, drżeniem rąk lub ogólnym rozkojarzeniem. Brzmi negatywnie? W takim razie chcę zaprezentować Wam kilka rad, dzięki którym okaże się on waszym dobrym przyjacielem.

1) Aktywność fizyczna – dla mnie to sprawdzony sposób na złe emocje. W dodatku do wyboru mamy tyle dyscyplin, że naprawdę można znaleźć coś dla siebie.
Ogromna dawka endorfin gwarantowana!

2) Pozytywne myślenie – gdy masz przed sobą ważną rozmowę lub egzamin nie dopuszczaj do siebie myśli negatywnych, które to jeszcze bardziej pogorszą Twój stan psychiczny.
Zacznij powtarzać pewnym głosem przed lustrem: jestem doskonale przygotowana, wierzę w swoje możliwości, dam radę.

3) Zmień towarzystwo – tak, dobrze czytasz. Może to właśnie ludzie, którymi się otaczasz dokładają Ci dodatkowego stresu i sprawiają, że czujesz się spięta.
W takim razie odetnij się od nich jak najszybciej nawet jeśli są to Twoi dobrzy przyjaciele.
Twoje samopoczucie jest najważniejsze!

4) Dieta – nie mam na myśli radykalnego planu żywieniowego. Zacznij jeść więcej warzyw, owoców, orzechów. Pij również zieloną herbatę. Zadbaj o magnez w organizmie i nie wypłukuj go tak często kawą. Produkty jakimi odżywiamy się również wpływają na to w jaki sposób odczuwamy stres.

5) Zrelaksuj się – wybierz książkę, płytę z muzyką lub film, z którym masz dobre wspomnienia. Wywołują uśmiech na Twojej twarzy ( w żadnym wypadku smutek czy zazdrość!).
Zrób sobie ciepłą kąpiel w otoczeniu zapachowych świec lub olejków.
Unikaj w tym czasie alkoholu.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Wielkanoc po polsku - kulinarne tradycje Wielkanoc po polsku - kulinarne tradycje
  Kończący się czterdziestodniowy post wieńczy długo wyczekiwana Niedziela Wielkanocna. Choć nasze przyzwyczajenia, także te kulinarne, szybko ewoluują i lubimy eksperymentować z tym, co [...]
 • Makijaż studniówkowy krok po kroku! Makijaż studniówkowy krok po kroku!
  Studniówka tuż tuż, czas szukania idealnej sukienki, torebki, butów a także… MAKIJAŻU! Musicie się zdecydować czy stawiacie na mocne wyraziste usta, czy raczej wolicie [...]
 • Na ratunek suchej skórze Na ratunek suchej skórze
      Im więcej stopni Celsjusza na zewnątrz, tym więcej ciała pokazujemy. Długie rękawy zastępujemy krótkimi, a golfy – mniejszymi i większymi dekoltami. Wietrzymy [...]
 • Dlaczego warto wybrać aqua aerobik ? Dlaczego warto wybrać aqua aerobik ?
      Aqua aerobik to bezpieczny a przede wszystkim bardzo efektowny trening. Gimnastykę wykonuje się w płytkiej wodzie np. basenie, w rytm muzyki. pod okiem instruktora. Dla kogo [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Wielkanoc po polsku - kulinarne tradycje
 
Kończący się czterdziestodniowy post wieńczy długo wyczekiwana Niedziela Wielkanocna. Choć nasze przyzwyczajenia, także te kulinarne, szybko ewoluują i lubimy eksperymentować z tym, co [...] czytaj więcej »