Kobieta

Dzisiaj jest 02.03.2021. Imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Rozpoczęcie nauki w szkole to niewątpliwie ważne wydarzenie dla dziecka i jego rodziców. Dużo czasu trzeba poświęcić na wybór odpowiednich akcesoriów i tornistra. Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.

 

Tornister dla pierwszoklasisty – nie za duży, nie za mały

Pierwszoklasista to nieduży gabarytowo uczeń, więc jego tornister też nie może być za duży. Wbrew pozorom ci najmłodsi uczniowie nie potrzebują dużych tornistrów, większość rzeczy i tak trzymają w szkolnych szafkach. Natomiast nadmiar miejsca natychmiast są w stanie zagospodarować rzeczami w szkole niepotrzebnymi. Dlatego tornister powinien mieć jedną dużą kieszeń z przegródkami na książki i zeszyty, jedną mniejszą na śniadaniówkę oraz boczną kieszeń na bidon.

Tornister dla pierwszoklasisty – dlaczego lepiej, żeby był sztywny

Rodzice często zastanawiają się, czy nie kupić pierwszoklasiście plecaka zamiast tornistra, motywując to niższą wagą tego pierwszego. Faktycznie plecak jest lżejszy, ale tornister zapewnia zdecydowanie większą stabilność. To ważne, ponieważ małym dzieciom obce jest pojęcie równomiernego pakowania bagażu. Sztywny tornister chroni przed powstawaniem wad postawy, o ile oczywiście jest prawidłowo noszony (dwie szelki zamiast jednej, obie tej samej długości), a dziecko pamięta, by zostawiać w szkole przybory niepotrzebne w domu.

Tornister dla pierwszoklasisty – plecy i szelki

Plecy i szelki tornistra nie mają wpływu na jego pojemność, ale ich jakość jest bardzo ważna dla komfortu noszenia. Tylna ściana tornistra powinna być wyłożona grubą i miękką pianką przepuszczającą powietrze. Dzięki temu dziecku będzie wygodnie i nie będzie się pociło. Także szelki powinny być wyłożone podobną pianką. Ważna jest też ich szerokość. Zbyt cienkie będą powodowały wpijanie się w ciało, co szczególnie w okresie letnim może być bolesne. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się szerokie szelki, mają takie np. tornistry Herlitz.

Tornister dla pierwszoklasisty – czy wygląd ma znaczenie

Wygląd tornistra nie powinien stać wyżej niż jego funkcjonalność, niemniej samego wyglądu też nie można lekceważyć. To od niego zależy, jak chętnie pierwszoklasista będzie wędrował do szkoły. Dlatego, kiedy już wybierzemy model i markę tornistra, pozwólmy dziecku wybrać jego wzór. Taki kompromis na pewno ułatwi dziecku start w roli ucznia.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Gratka dla prawdziwych kawoszy Gratka dla prawdziwych kawoszy
     Trudno wyobrazić sobie dzień bez filiżanki ulubionej kawy. To od niej zaczynamy poranek, a w ciągu dnia towarzyszy nam podczas najmilszych chwil spędzonych w pojedynkę lub w [...]
 • Walentynki: Prezent dla drugiej połówki Walentynki: Prezent dla drugiej połówki
  Zbliżają się walentynki i już czas pomyśleć o prezentach dla drugiej połówki. Dobrze jednak wiemy, że nie jest to tak proste, jakby się mogło wydawać. Zależy nam na tym, aby [...]
 • Dieta dr Dukana Dieta dr Dukana
    Doktor Pierre Dukan jest twórcą kuracji białkowej tzw. dieta Dukana. Jest on francuskim lekarzem, dietetykiem. Najbardziej popularną dietą proteinową jest dieta doktora Dukana [...]
 • Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015 Najładniejsze, dwuczęściowe kostiumy kąpielowe 2015
     Nie wyobrażasz sobie wakacji bez plażowania w modnym bikini? Przedstawiamy najmodniejsze dwuczęściowe kostiumy kąpielowe, które bez wątpienia podniosą twój poziom [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Gratka dla prawdziwych kawoszy
 
   Trudno wyobrazić sobie dzień bez filiżanki ulubionej kawy. To od niej zaczynamy poranek, a w ciągu dnia towarzyszy nam podczas najmilszych chwil spędzonych w pojedynkę lub w [...] czytaj więcej »