Kobieta

Dzisiaj jest 30.11.2020. Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Rozpoczęcie nauki w szkole to niewątpliwie ważne wydarzenie dla dziecka i jego rodziców. Dużo czasu trzeba poświęcić na wybór odpowiednich akcesoriów i tornistra. Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.

 

Tornister dla pierwszoklasisty – nie za duży, nie za mały

Pierwszoklasista to nieduży gabarytowo uczeń, więc jego tornister też nie może być za duży. Wbrew pozorom ci najmłodsi uczniowie nie potrzebują dużych tornistrów, większość rzeczy i tak trzymają w szkolnych szafkach. Natomiast nadmiar miejsca natychmiast są w stanie zagospodarować rzeczami w szkole niepotrzebnymi. Dlatego tornister powinien mieć jedną dużą kieszeń z przegródkami na książki i zeszyty, jedną mniejszą na śniadaniówkę oraz boczną kieszeń na bidon.

Tornister dla pierwszoklasisty – dlaczego lepiej, żeby był sztywny

Rodzice często zastanawiają się, czy nie kupić pierwszoklasiście plecaka zamiast tornistra, motywując to niższą wagą tego pierwszego. Faktycznie plecak jest lżejszy, ale tornister zapewnia zdecydowanie większą stabilność. To ważne, ponieważ małym dzieciom obce jest pojęcie równomiernego pakowania bagażu. Sztywny tornister chroni przed powstawaniem wad postawy, o ile oczywiście jest prawidłowo noszony (dwie szelki zamiast jednej, obie tej samej długości), a dziecko pamięta, by zostawiać w szkole przybory niepotrzebne w domu.

Tornister dla pierwszoklasisty – plecy i szelki

Plecy i szelki tornistra nie mają wpływu na jego pojemność, ale ich jakość jest bardzo ważna dla komfortu noszenia. Tylna ściana tornistra powinna być wyłożona grubą i miękką pianką przepuszczającą powietrze. Dzięki temu dziecku będzie wygodnie i nie będzie się pociło. Także szelki powinny być wyłożone podobną pianką. Ważna jest też ich szerokość. Zbyt cienkie będą powodowały wpijanie się w ciało, co szczególnie w okresie letnim może być bolesne. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się szerokie szelki, mają takie np. tornistry Herlitz.

Tornister dla pierwszoklasisty – czy wygląd ma znaczenie

Wygląd tornistra nie powinien stać wyżej niż jego funkcjonalność, niemniej samego wyglądu też nie można lekceważyć. To od niego zależy, jak chętnie pierwszoklasista będzie wędrował do szkoły. Dlatego, kiedy już wybierzemy model i markę tornistra, pozwólmy dziecku wybrać jego wzór. Taki kompromis na pewno ułatwi dziecku start w roli ucznia.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

 • 4 rodzaje ubrań bez jakich nie można obyć się zimą 4 rodzaje ubrań bez jakich nie można obyć się zimą
  Niskie temperatury sprawiają, że coraz trudniej jest nam opuścić komfort jaki zapewnia ciepły dom. Z drugiej strony szkoda tych niewielu dni, gdzie można wybrać się na prawdziwie zimowy [...]
 • 6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku 6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku
  Pocałunkami wyraża się swoją sympatię bądź głębokie uczucia. Całujemy na przywitanie lub żeby dowieść swojej miłości. Wyrażając przy tym za każdym razem, pozytywne emocje. Światowy [...]
 • Związek ze starszym partnerem – szanse na przyszłość? Związek ze starszym partnerem – szanse na przyszłość?
  Nie trzeba być wnikliwym obserwatorem i znawcą historii kultury, aby zauważyć pewne stereotypy i standardy, które funkcjonują w każdym z państw, obszarów geograficznych i na [...]
 • Siłownia i ja Siłownia i ja
  Wybierasz się na siłownię ale nie wiesz na jakie zajęcia się wybrać? Dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Każda z siłowni dysponuje ofertą zajęć, nie zawsze wiemy jak one [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
4 rodzaje ubrań bez jakich nie można obyć się zimą
 
Niskie temperatury sprawiają, że coraz trudniej jest nam opuścić komfort jaki zapewnia ciepły dom. Z drugiej strony szkoda tych niewielu dni, gdzie można wybrać się na prawdziwie zimowy [...] czytaj więcej »