Kobieta

Dzisiaj jest 12.05.2021. Imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Rozpoczęcie nauki w szkole to niewątpliwie ważne wydarzenie dla dziecka i jego rodziców. Dużo czasu trzeba poświęcić na wybór odpowiednich akcesoriów i tornistra. Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.

 

Tornister dla pierwszoklasisty – nie za duży, nie za mały

Pierwszoklasista to nieduży gabarytowo uczeń, więc jego tornister też nie może być za duży. Wbrew pozorom ci najmłodsi uczniowie nie potrzebują dużych tornistrów, większość rzeczy i tak trzymają w szkolnych szafkach. Natomiast nadmiar miejsca natychmiast są w stanie zagospodarować rzeczami w szkole niepotrzebnymi. Dlatego tornister powinien mieć jedną dużą kieszeń z przegródkami na książki i zeszyty, jedną mniejszą na śniadaniówkę oraz boczną kieszeń na bidon.

Tornister dla pierwszoklasisty – dlaczego lepiej, żeby był sztywny

Rodzice często zastanawiają się, czy nie kupić pierwszoklasiście plecaka zamiast tornistra, motywując to niższą wagą tego pierwszego. Faktycznie plecak jest lżejszy, ale tornister zapewnia zdecydowanie większą stabilność. To ważne, ponieważ małym dzieciom obce jest pojęcie równomiernego pakowania bagażu. Sztywny tornister chroni przed powstawaniem wad postawy, o ile oczywiście jest prawidłowo noszony (dwie szelki zamiast jednej, obie tej samej długości), a dziecko pamięta, by zostawiać w szkole przybory niepotrzebne w domu.

Tornister dla pierwszoklasisty – plecy i szelki

Plecy i szelki tornistra nie mają wpływu na jego pojemność, ale ich jakość jest bardzo ważna dla komfortu noszenia. Tylna ściana tornistra powinna być wyłożona grubą i miękką pianką przepuszczającą powietrze. Dzięki temu dziecku będzie wygodnie i nie będzie się pociło. Także szelki powinny być wyłożone podobną pianką. Ważna jest też ich szerokość. Zbyt cienkie będą powodowały wpijanie się w ciało, co szczególnie w okresie letnim może być bolesne. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się szerokie szelki, mają takie np. tornistry Herlitz.

Tornister dla pierwszoklasisty – czy wygląd ma znaczenie

Wygląd tornistra nie powinien stać wyżej niż jego funkcjonalność, niemniej samego wyglądu też nie można lekceważyć. To od niego zależy, jak chętnie pierwszoklasista będzie wędrował do szkoły. Dlatego, kiedy już wybierzemy model i markę tornistra, pozwólmy dziecku wybrać jego wzór. Taki kompromis na pewno ułatwi dziecku start w roli ucznia.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:

zabezpieczenie i oznakowanie robót ma zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego oraz pracownikom wykonującym roboty drogowe

 • osuszanie po zalaniu warszawa
 • Profesjonalne osuszanie, odgrzybianie, ozonowanie i wykrywanie przecieków Tel 799 978 679

  optimal-osuszanie.pl

  Życzenia na Wielkanoc 2014
  X PRZECZYTAJ O TYM
  Kawowa podróż dookoła świata w zasięgu ręki
   
  Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów, który obok swoich pobudzających właściwości, kusi niesamowitym aromatem i smakiem. Przyrządzana jest na wiele sposobów w [...] czytaj więcej »