Kobieta

Dzisiaj jest 20.09.2020. Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?

Rozpoczęcie nauki w szkole to niewątpliwie ważne wydarzenie dla dziecka i jego rodziców. Dużo czasu trzeba poświęcić na wybór odpowiednich akcesoriów i tornistra. Podpowiadamy, czym się kierować przy jego wyborze.

 

Tornister dla pierwszoklasisty – nie za duży, nie za mały

Pierwszoklasista to nieduży gabarytowo uczeń, więc jego tornister też nie może być za duży. Wbrew pozorom ci najmłodsi uczniowie nie potrzebują dużych tornistrów, większość rzeczy i tak trzymają w szkolnych szafkach. Natomiast nadmiar miejsca natychmiast są w stanie zagospodarować rzeczami w szkole niepotrzebnymi. Dlatego tornister powinien mieć jedną dużą kieszeń z przegródkami na książki i zeszyty, jedną mniejszą na śniadaniówkę oraz boczną kieszeń na bidon.

Tornister dla pierwszoklasisty – dlaczego lepiej, żeby był sztywny

Rodzice często zastanawiają się, czy nie kupić pierwszoklasiście plecaka zamiast tornistra, motywując to niższą wagą tego pierwszego. Faktycznie plecak jest lżejszy, ale tornister zapewnia zdecydowanie większą stabilność. To ważne, ponieważ małym dzieciom obce jest pojęcie równomiernego pakowania bagażu. Sztywny tornister chroni przed powstawaniem wad postawy, o ile oczywiście jest prawidłowo noszony (dwie szelki zamiast jednej, obie tej samej długości), a dziecko pamięta, by zostawiać w szkole przybory niepotrzebne w domu.

Tornister dla pierwszoklasisty – plecy i szelki

Plecy i szelki tornistra nie mają wpływu na jego pojemność, ale ich jakość jest bardzo ważna dla komfortu noszenia. Tylna ściana tornistra powinna być wyłożona grubą i miękką pianką przepuszczającą powietrze. Dzięki temu dziecku będzie wygodnie i nie będzie się pociło. Także szelki powinny być wyłożone podobną pianką. Ważna jest też ich szerokość. Zbyt cienkie będą powodowały wpijanie się w ciało, co szczególnie w okresie letnim może być bolesne. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się szerokie szelki, mają takie np. tornistry Herlitz.

Tornister dla pierwszoklasisty – czy wygląd ma znaczenie

Wygląd tornistra nie powinien stać wyżej niż jego funkcjonalność, niemniej samego wyglądu też nie można lekceważyć. To od niego zależy, jak chętnie pierwszoklasista będzie wędrował do szkoły. Dlatego, kiedy już wybierzemy model i markę tornistra, pozwólmy dziecku wybrać jego wzór. Taki kompromis na pewno ułatwi dziecku start w roli ucznia.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Niektóre techniki wróżenia Niektóre techniki wróżenia
     Wielu osobom wydaje się, że przyszłość stanowi dla ludzkości jedną wielką niewiadomą. Czy musi to dotyczyć również życia prywatnego? Gdybyśmy posiadali odpowiednie [...]
 • Porady z szuflady cześć 2 Porady z szuflady cześć 2
    Już dziś kolejne porady z szuflady! Zapraszamy na drugą część praktycznych porad, dziś między innymi o tym jak naprawić zepsuty suwak, jak czyścić skorzane przedmioty, jak [...]
 • Stwórz swoją listę marzeń! Stwórz swoją listę marzeń!
    Różnica pomiędzy tym, co się chce, a tym, co się powinno bywa diametralna. Warto przeanalizować, co jest dla nas ważne i czego tak naprawdę chcemy od życia, aby przypadkiem [...]
 • Walizka, która wyróżnia się z tłumu Walizka, która wyróżnia się z tłumu
  Wybór prezentu gwiazdkowego nigdy nie jest łatwy. Dla bliskich nam osób chcielibyśmy wybrać coś ciekawego i niebanalnego, inspirując się ich zainteresowaniami i pasjami. [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Niektóre techniki wróżenia
 
   Wielu osobom wydaje się, że przyszłość stanowi dla ludzkości jedną wielką niewiadomą. Czy musi to dotyczyć również życia prywatnego? Gdybyśmy posiadali odpowiednie [...] czytaj więcej »