Kobieta

Dzisiaj jest 02.06.2020. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Jakie funkcje ma nowoczesna telewizja?

Telewizja zmienia się na przestrzeni lat i widać to gołym okiem. Jakie są najważniejsze funkcje telewizji na miarę XXI wieku?

Telewizja XXI wieku

 Nowoczesna telewizja w ogromnej mierze różni się od tego, co było dostępne jeszcze choćby dekadę temu. Wynika to oczywiście przede wszystkim z szybkiego rozwoju technologii, lecz nie tylko – bez wątpienia wpływ na to mają też preferencje użytkowników. Dlatego dzisiejsza telewizja z jednej strony stoi przed ogromnym wyzwaniem, z drugiej natomiast oferuje użytkownikom niespotykane dotąd możliwości rozrywki.

Wiele z nowoczesnej funkcjonalności powiązanych jest z opcją instalacji superszybkiego Internetu światłowodowego. Dzięki temu możesz w swoim gospodarstwie domowym cieszyć się znakomitą siecią o wysokiej prędkości transmisji danych. Wszystkie pliki zostaną pobrane w zaledwie moment, nie będziesz też musiał czekać na zbuforowanie filmów w najlepszej jakości. A skoro już o tym mowa, to nowoczesna telewizja to też dostęp do serwisów streamingowych, takich jak VOD. Ta swoista telewizja na życzenie pozwala ci na wybranie tego, co rzeczywiście chcesz obejrzeć – i to bez reklam.

Telewizja – jakie jeszcze funkcje posiada?

To oczywiście nie wszystko. Choć po części wielu użytkowników już się do tego przyzwyczaiło, nie można pominąć doskonałej jakości obrazu i dźwięku, które zresztą nadal ulegają poprawie. Dlatego też oglądając np. ulubiony film czy mecz piłki nożnej, możesz poczuć się niczym jeden z uczestników akcji lub wydarzenia.

A co więcej – wśród istotnych funkcji znajduje się też opcja nagrywania programów i filmów lub ich przewijania. Ponadto nie ulega wątpliwości, że możliwości związane z telewizją XXI wieku wciąż będą rosły. Ciężko przewidywać, jak będzie ona wyglądała za kilka lat, można się jednak spodziewać, że wzrośnie rola usług VOD oraz jakości przesyłanego sygnału. Telewizja prawdopodobnie skupi się też na większej integralności z Internetem oraz transmisjach na żywo z np. wydarzeń sportowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowoczesna telewizja dostarczy nam jeszcze więcej rozrywki i zabawy.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Chroń skórę przed słońcem Chroń skórę przed słońcem
  Pierwszy dzień lata już za nami, a przed nami wakacje, urlop i niebezpieczne dla skóry słońce. W tym okresie nasze ciało będzie jeszcze bardziej narażone na szkodliwe promienie UV. Jak [...]
 • Porady z szuflady Porady z szuflady
  Plamy na pułkach w lodówce? Rdza? Tłusty piekarnik i wiele innych? Już dziś specjalnie dla Was porady z szuflady!   Dziś pięć porad dla pewnych kobiet, oto i [...]
 • Ozdoby do włosów na lato Ozdoby do włosów na lato
    Opaski, frotki, spinki – ozdoby do włosów towarzyszą kobietą od lat. Kiedyś pełniły funkcję bardziej praktyczną. Chodziło głównie o to, aby zapanować nad [...]
 • Trendy w modzie na jesień 2016 Trendy w modzie na jesień 2016
  Pomarańczowe liście na drzewach zwiastują koniec lata. To już zatem najwyższy czas, aby pomyśleć o wymianie garderoby z letniej na jesienną. Nie każdy jednak śledzi na bieżąco to co [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Chroń skórę przed słońcem
 
Pierwszy dzień lata już za nami, a przed nami wakacje, urlop i niebezpieczne dla skóry słońce. W tym okresie nasze ciało będzie jeszcze bardziej narażone na szkodliwe promienie UV. Jak [...] czytaj więcej »