Kobieta

Dzisiaj jest 27.02.2021. Imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

Jakie funkcje ma nowoczesna telewizja?

Telewizja zmienia się na przestrzeni lat i widać to gołym okiem. Jakie są najważniejsze funkcje telewizji na miarę XXI wieku?

Telewizja XXI wieku

 Nowoczesna telewizja w ogromnej mierze różni się od tego, co było dostępne jeszcze choćby dekadę temu. Wynika to oczywiście przede wszystkim z szybkiego rozwoju technologii, lecz nie tylko – bez wątpienia wpływ na to mają też preferencje użytkowników. Dlatego dzisiejsza telewizja z jednej strony stoi przed ogromnym wyzwaniem, z drugiej natomiast oferuje użytkownikom niespotykane dotąd możliwości rozrywki.

Wiele z nowoczesnej funkcjonalności powiązanych jest z opcją instalacji superszybkiego Internetu światłowodowego. Dzięki temu możesz w swoim gospodarstwie domowym cieszyć się znakomitą siecią o wysokiej prędkości transmisji danych. Wszystkie pliki zostaną pobrane w zaledwie moment, nie będziesz też musiał czekać na zbuforowanie filmów w najlepszej jakości. A skoro już o tym mowa, to nowoczesna telewizja to też dostęp do serwisów streamingowych, takich jak VOD. Ta swoista telewizja na życzenie pozwala ci na wybranie tego, co rzeczywiście chcesz obejrzeć – i to bez reklam.

Telewizja – jakie jeszcze funkcje posiada?

To oczywiście nie wszystko. Choć po części wielu użytkowników już się do tego przyzwyczaiło, nie można pominąć doskonałej jakości obrazu i dźwięku, które zresztą nadal ulegają poprawie. Dlatego też oglądając np. ulubiony film czy mecz piłki nożnej, możesz poczuć się niczym jeden z uczestników akcji lub wydarzenia.

A co więcej – wśród istotnych funkcji znajduje się też opcja nagrywania programów i filmów lub ich przewijania. Ponadto nie ulega wątpliwości, że możliwości związane z telewizją XXI wieku wciąż będą rosły. Ciężko przewidywać, jak będzie ona wyglądała za kilka lat, można się jednak spodziewać, że wzrośnie rola usług VOD oraz jakości przesyłanego sygnału. Telewizja prawdopodobnie skupi się też na większej integralności z Internetem oraz transmisjach na żywo z np. wydarzeń sportowych. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowoczesna telewizja dostarczy nam jeszcze więcej rozrywki i zabawy.

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Aleksander Doba – przykład seniora aktywnego! Aleksander Doba – przykład seniora aktywnego!
  Bycie seniorem zwykle kojarzy się z porannymi zakupami na targu, cotygodniowym spacerem do Kościoła czy opieką nad wnukami. Są jednak ludzie, którzy świetnie przełamują stereotypy. W jaki [...]
 • Moda, muzyka i taniec - podsumowanie XVII Gali Moda&Styl Moda, muzyka i taniec - podsumowanie XVII Gali Moda&Styl
  Modowe kolekcje w najróżniejszych odcieniach, gorące taneczne występy i niezwykła dawka muzycznych wzruszeń od Madoxa – tak w skrócie wyglądały najważniejsze atrakcje [...]
 • Suplementy diety - pigułka dobra na wszystko? Suplementy diety - pigułka dobra na wszystko?
      Naukowcy z całego świata, lekarze, trenerzy i mamy są zgodni: najważniejsza jest zbilansowana dieta! Taka zawierająca wszystkie niezbędne składniki odżywcze warunkuje [...]
 • Złote Globy 2012 - stylizacje gwiazd Złote Globy 2012 - stylizacje gwiazd
  W zeszłą niedziele 15 stycznia w Beverly Hilton Hotel w Los Angeles odbyła się 69. gala rozdania Złotych Globów. Nim przejdziemy do tej najciekawszej części, czyli stylizacji, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Aleksander Doba – przykład seniora aktywnego!
 
Bycie seniorem zwykle kojarzy się z porannymi zakupami na targu, cotygodniowym spacerem do Kościoła czy opieką nad wnukami. Są jednak ludzie, którzy świetnie przełamują stereotypy. W jaki [...] czytaj więcej »