Kobieta

Dzisiaj jest 06.06.2023. Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Kącik telewizyjny w salonie – poradnik

Tak już się powszechnie przyjęło, że telewizor, to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia salonu. I nie jest to informacja znana wyłącznie w kręgach zwolenników telewizyjnych seriali. Fani TV to także te osoby, którym ten ogromny, sprytny ekran, zastępuje kino oraz ekran laptopa. Im nowocześniejszy model, tym bowiem więcej funkcji i ciekawsze efekty, które mrożą krew w żyłach, wzruszają do łez i rozśmieszają do rozpuku. A czy wiesz, jak urządzić w swoim salonie kącik telewizyjny?

 

Idealnym rozwiązaniem, umożliwiającym skuteczne rozlokowanie TV w salonie, byłoby posiadanie przestronnego pomieszczenia. Jak jednak wiadomo, w praktyce, bywa różnie. Salon może być otwarty na kuchnię, mieć nietypowe wymiary, wnęki, które trzeba zabudować. Miejsce TV musi być naprawdę dobrze przemyślane, szczególnie, jeśli każdy z naszych domowników ma inne preferencje do spędzania wolnego czasu.

Pytanie 1: Gdzie?

W salonie, nie tylko odpoczywamy, ale również spędzamy towarzysko czas. Rozmawiamy, gramy w gry, spotykamy się. W dużym salonie warto umieścić telewizor na ścianie, za pomocą odpowiedniego uchwytu. Sprzęt, zamocowany na określonej wysokości, trudniej będzie przysłonić, zakryć, a i oglądanie wybranego programu lub filmu będzie przyjemniejsze.

Możemy też zastosować ruchomy wysięgnik na telewizor, pozwalający dostosować jego ustawienie w poziomie i pionie. Wówczas dopasujemy kąt ekranu do oglądania programu z dowolnego miejsca salonu.

Ważne: wybierając ścianę na której znajdzie się telewizor, pamiętaj, że nie powinna być ona prostopadła do okien. W takim przypadku, światło wpadające przez szybę mogłoby się odbijać od ekranu. Oczywiście istnieje sposób na zminimalizowanie działania światła. Wystarczy zamontować w oknie szczelne przesłony.

 

Pytanie 2: Jak?

 

Telewizor, tak jak wspomnieliśmy, warto zamocować na ścianie, na specjalnym uchwycie. Oprócz metody montażu, warto jednak pomyśleć również o samym tle. Jeśli chcemy pięknie podkreślić telewizor w salonie, uwydatnić jego atuty, pomalujmy ścianę na której jest zamocowany, na kontrastujący kolor. Ważne, aby pasował on do całej aranżacji wnętrza, tworząc z nią spójną kompozycję.

Ciekawym materiałem do wykończenia ściany TV jest dekoracyjna okładzina, która przypomina delikatny kamień.

 

 Pytanie 3: Z czym?

 

Meble, umieszczone w bliskim otoczeniu telewizora, to kolejny, istotny aspekt wpływający na podejmowanie decyzji o aranżacji wnętrza. Mamy tutaj na myśli, zestaw mebli: szafek, regałów, półek oraz kanapę, sofę, fotel.

 

Ważne jest ustawienie kanapy, bowiem odległość od telewizora do miejsca siedzenia powinna być tak zaplanowana, by oglądanie filmu nie powodowało bólu głowy oraz powstawania wad wzroku.

Zatem wysokość kanapy i foteli powinna być dostosowana do wysokości stolika na sprzęt RTV lub poziomu zawieszenia telewizora. Ekran, umieszczamy dokładnie na wysokości wzroku, tym samym oglądanie telewizji nie będzie męczące. Uwaga: nie umieszcza się go wyżej, niż 120 cm nad podłogą.

 

Jeśli szukasz innych porad, polecamy artykuł o telewizorach 4k.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kobiety kochają conversy! Kobiety kochają conversy!
  Powszechnie wiadomo, że kobiety kochają buty. Wbrew pozorom, nie tylko szpilki. Z przeprowadzonego przez nas wywiadu wynika, że na drugim miejscu kobiecej obuwniczej listy must have znajdują [...]
 • Kominek w Twoim salonie Kominek w Twoim salonie
     Dawno już minęły czasy, kiedy posiadanie kominka w salonie było luksusem, na który mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Przywykliśmy przecież do obrazków z [...]
 • Porady z szuflady cześć 2 Porady z szuflady cześć 2
    Już dziś kolejne porady z szuflady! Zapraszamy na drugą część praktycznych porad, dziś między innymi o tym jak naprawić zepsuty suwak, jak czyścić skorzane przedmioty, jak [...]
 • Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty? Jak wybrać tornister dla pierwszoklasisty?
  Rozpoczęcie nauki w szkole to niewątpliwie ważne wydarzenie dla dziecka i jego rodziców. Dużo czasu trzeba poświęcić na wybór odpowiednich akcesoriów i tornistra. [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kobiety kochają conversy!
 
Powszechnie wiadomo, że kobiety kochają buty. Wbrew pozorom, nie tylko szpilki. Z przeprowadzonego przez nas wywiadu wynika, że na drugim miejscu kobiecej obuwniczej listy must have znajdują [...] czytaj więcej »