Kobieta

Dzisiaj jest 06.06.2023. Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Karuzela - element placu zabaw, który dostarczy dziecku masę rozrywki

 

Karuzela to przedmiot, z którego uwielbiają korzystać wszystkie dzieci. Kręcąc się na tym niepozornym przedmiocie, najmłodsi świetnie się bawią. Istnieją różne jej rodzaje na placu zabaw. Niektóre są wyposażone w siedzenia, na których dzieci mogą się bawić wraz z przyjaciółmi, dzięki temu może to być również świetna okazja do integracji w grupie. Na placu zabaw najczęściej spotykaną rodzajem karuzeli jest ręczna - ten model jest napędzany za pomocą siłą mięśni dziecka, dzięki niemu dziecko ćwiczy koordynację ruchową. Ponadto skorzystanie z tej atrakcji stanowi ciekawą formę aktywności fizycznej. Producent karuzeli Buglo zapewnia szereg różnych nowoczesnym modeli wysokiej jakości, także tych dostosowanych do potrzeb dziecka z niepełnosprawnościami. Rodzic, którego dziecko korzystać z produktów tej marki może liczyć na gwarancje bezpieczeństwa.

 

Huśtawka - jako sposób na zachęcenie dziecka do spędzania czasu na świeżym powietrzu

Huśtanie się to czynność, która pozwala na relaks i odprężenie dziecka. Czynność ta ma również pozytywny wpływ na poczucie bezpieczeństwa, a także rozwija u malucha właściwą koordynację. Istnieje kilka podstawowych rodzajów huśtawek, które można spotkać na placu zabaw. Zdecydowanie najczęściej spotykaną możliwością jest jedno lub dwuosobowa huśtawka wahadłowa. Obecność kubełkowego siedziska dodatkowo wzmacnia bezpieczeństwo. W przypadku jego braku warto zwrócić uwagę na wysypanie obszaru wokół przedmiotu piaskiem, który może amortyzować ewentualne upadki. Innym nie mniej często spotykanym rozwiązaniem jest huśtawka wagowa. W tym wypadku do zabawy konieczne będą dwie osoby. Alternatywnym rozwiązaniem jest model huśtawki zwany "bocianim gniazdem". W przypadku tego rozwiązania siedzisko jest miękkie, a zarazem obszerne. Dzięki czemu dziecko ma zapewniony komfort użytkowania.

Zjeżdżalnia - czyli jedna z ulubionych atrakcji dzieci

Zjeżdżalnia to jedna z atrakcji, dla których dziecko pełne ekscytacji pragnie odwiedzić plac zabaw. Skorzystanie tej formy rozrywki wymaga od dziecka sporej cierpliwości, ponieważ każdy maluch czeka na swoją kolej. Dzięki temu obecność tego przedmiot to możliwość kształtowania przez dziecko zarówno umiejętności motorycznych, jak i interpersonalnych. Każdy z wyczekanych zjazdów dostarcza dziecku made endorfin i ekscytacji. Zazwyczaj przedmiot ten jest wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki temu pomimo różnorodnych warunków atmosferycznych zjeżdżalnia pozostanie w dobrym stanie.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Postanowienia noworoczne - odchudzanie z prędkością światła
 
    Wejście w Nowy Rok symbolizuje nowe życie, nowe początki oraz nowe postanowienia. Zostawiamy w tyle rok ubiegły, na który już nie mamy wpływu i skupiamy się na tym co [...] czytaj więcej »