Kobieta

Dzisiaj jest 31.01.2023. Imieniny: Ludwika, Marceliny, Cyrusa

Kobiety na zakupach w Internecie Decyzje zakupowe kobiet wg Agito.pl

Kobiety robią zakupy w sieci niemal tak samo często jak mężczyźni, jednak każdorazowo wydają średnio o 59 zł mniej niż oni – wynika z najnowszych danych sklepu internetowego Agito.pl. Wśród najczęściej kupowanych przez nie produktów są artykuły dla dzieci. Na drugim miejscu plasuje się sprzęt elektroniczny – głównie tablety i czytniki e-booków.

Kim są polskie Internautki?

Statystyczna polska internautka to osoba dobrze wykształcona, mieszkanka dużego miasta, aktywna zawodowo, bądź ucząca się. Niemal połowa z nich (41 proc.) robi zakupy w Sieci. Z jakich urządzeń korzystają? Internautki posiadające kilka rodzajów sprzętów z dostępem do Internetu, w godzinach przedpołudniowych korzystają głównie ze smartfonów, zaś wieczorem zamieniają je na komputer stacjonarny lub laptop. Właścicielki tabletów, korzystają z nich przez cały dzień. Mobilne urządzenia takie jak smartfony i tablety wybierane są najczęściej do surfowania w sieci przez kobiety do 45 roku życia. Internautki w wieku 45+ częściej używają komputerów i laptopów.[1]

Kobiety, które robią zakupy w Internecie, łączą aktywne życie zawodowe z życiem rodzinnym. Decydują się na zakupy on line ponieważ pozwala im to zaoszczędzić czas, gdyż większość niezbędnych do kupienia produktów znajduje się w zasięgu ręki” – mówi Piotr Głowiak, Z-ca Dyrektora Działu Handlowego Agito.pl.

Jak kupują?

Jak wynika z badania Gemius, kobiety podchodzą do zakupów zdecydowanie bardziej entuzjastycznie niż mężczyźni. Ponad połowa badanych internautek (62 proc.) lubi robić zakupy, podczas gdy w przypadku mężczyzn jest to zaledwie 42 proc.[2] Kobiety chętnie korzystają z serwisów aukcyjnych, ale najczęściej wybierają sklepy internetowe. Doceniają programy lojalnościowe i chętnie wracają do sprawdzonych sprzedawców.

Co kupują?

Z analizy Agito.pl wynika, że kobiety najchętniej kupują artykuły dla dzieci, takie jak pieluchy bądź produkty dla niemowląt. Mitem jest, że przedstawicielki płci pięknej nie kupują elektroniki - jak podaje Agito.pl, sprzęt elektroniczny plasuje się na drugim miejscu pod względem popularności w damskich zakupach. Zdecydowaną większość stanowią czytniki e-booków oraz tablety. Na trzecim miejscu znajdują się gry oraz zabawki dla dzieci. Zaraz za nimi plasuje się AGD oraz kosmetyki i perfumy.

Warto zauważyć, że kobiety kupują w sieci nie tylko na własne potrzeby – wśród najchętniej wybieranych produktów są te dla dzieci oraz dla całej rodziny. Jeśli chodzi o nasz sklep, kobiety kupują u nas nieco rzadziej niż mężczyźni. Różnica ta, wynosi około 5 pkt. proc. na korzyść mężczyzn”- mówi Piotr Głowiak, Z-ca Dyrektora Działu Handlowego Agito.pl. „Staramy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentek, stale poszerzając asortyment w naszym sklepie. Szczególny nacisk kładziemy na produkty najczęściej wybierane przez kobiety, czyli te z działu ‘Dla dzieci’.” – dodaje.

 

 

 

 [1]Źródło: TGI SMG/KRC

[2]www. Gemius.pl 

ZOBACZ TAKŻE

 

  • Makijaż w stylu Audrey Hepburn Makijaż w stylu Audrey Hepburn
    W pierwszej części artykułu zajęłam się przepięknymi strojami gwiazdy. Dzisiaj czas na jej perfekcyjny makijaż. Audrey nie bez przyczyny nazywana jest najpiękniejszą kobietą, jaka [...]
  • Laser – sposób na rumień i popękane naczynka Laser – sposób na rumień i popękane naczynka
      Zmagasz się z tzw. „pajączkami” i ciągle powracającym rumieniem? Masz dość tego, że nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na Twojej twarzy wciąż się powiększa? [...]
  • Grzeczna dziewczynka z Grzeczna dziewczynka z "pazurem". Czyli glam rock.
    Glam rock (mniej znana nazwa - Glitter rock) to przede wszystkim styl w muzyce rockowej. Jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa „glamour” (urok, czar, blask, przepych). Powstał w [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Makijaż w stylu Audrey Hepburn
 
W pierwszej części artykułu zajęłam się przepięknymi strojami gwiazdy. Dzisiaj czas na jej perfekcyjny makijaż. Audrey nie bez przyczyny nazywana jest najpiękniejszą kobietą, jaka [...] czytaj więcej »