Kobieta

Dzisiaj jest 20.09.2020. Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

Kremy BB - co warto o nich wiedzieć?

 

My kobiety zawsze staramy się wyglądać dobrze. Chcemy by nasza cera była gładka i jednolita. Nie jest to jednak takie proste. Kremy BB to kremy z pigmentem. BB to skrót od angielskiego Blemish Balm lub Beauty Balm. Słowa te stosowane są zamiennie i oznaczają mniej więcej to samo, a mianowicie krem piękna czy też krem na niedoskonałości. Kremy te nie zostały stworzone na co dzień i dla każdego. Początkowo miały służyć osobom  z problemami skórnymi i dać i możliwość ukrycia "problemów" na twarzy. Później pomysł ten przejęły firmy, które oferowały tego typu kremy pacjentom po różnych operacjach. Dopiero w Korei kremy BB zaczęto stosować w codziennej pielęgnacji.

kre

 

 

 

WŁAŚCIWOŚCI KREMU BB

 

Krem BB jest uniwersalny. W porównaniu do podkładów, które trzeba dobierać do konkretnej cery, pasuje do każdego typu skóry: trądzikowej, tłustej, mieszanej, suchej oraz wrażliwej. Wynika to stąd, że BB łagodzi podrażnienia, nie wysusza, nawilża, koi oraz ułatwia gojenie ran. Krem BB to 2w1, ponieważ przed jego nałożeniem nie musimy stosować dodatkowego kremu. Produkt ten pełni rolę zarówno kremu nawilżającego, jak i podkładu. Krem BB posiada właściwości ochronne. Jego skład, zawierający cenne witaminy i minerały pomaga dbać, odbudowywać i regenerować barierę ochronną naskórka, dzięki czemu skóra jest odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Krem BB sprawia, że nasza skóra wygląda na wypoczętą i promienną. Krem BB jest zalecany do walki z przebarwieniami. Kosmetyk ten skutecznie ukrywa zmiany skórne w postaci plam i przebarwień, a dodatkowo wyrównuje koloryt skóry.

 

ODCIENIE KREMU BB

 

W porównaniu do podkładów kremy BB zazwyczaj występują w mniejszej ilości odcieni. Spowodowane jest to tym, że mają one po nałożeniu, wchłonąć w naszą skórę i „zlać” się z nią. Podkłady natomiast nie wchłaniają się tak w naszą skórę, dlatego ich dobranie musi być bardziej precyzyjne, niż w przypadku kremów BB, ponieważ nie chcemy, aby była widoczna różnica kolorystyczna między naszą twarzą a resztą naszej skóry.

 

KREM BB CZY PODKŁAD?

 

Kremy BB, jak wcześniej zostało już wspomniane, są dla każdego typu cery. Jednak musimy pamiętać o tym, że kremy te nie kryją tak mocno, jak podkłady. Jeżeli nie mamy dużych „problemów” do ukrycia na naszej twarzy i zależy nam tylko na tym, aby delikatnie wyrównać jej kolor, krem BB będzie dla nas idealnym rozwiązaniem. Jeżeli jednak nasza cera jest problematyczna i krem BB nie daje rady możemy go wspomóc dodatkowo korektorem i zastosować go punktowo, tam gdzie nasze niedoskonałości są bardziej widoczne. Przy problematycznej cerze używanie podkładu nie rozwiązuje sprawy. Wiele kobiet używa wtedy podkładów z myślą uniknięcia problemu. Niekiedy podkład jeszcze bardziej pogarsza sprawę. Może on zatykać pory powodując nasilenie niedoskonałości (krostki, zaskórniki), może wysuszać (w szczególności podkłady matujące albo antybakteryjne) oraz może czasem podrażniać (szczególnie w przypadku cer wrażliwych). Dlatego też krem BB jest bardziej bezpieczny dla naszej cery niż podkład.

 

 

 

To, czego będziemy używać na naszą skórę to tylko i wyłącznie nasz wybór. Warto jednak przed zastosowaniem kosmetyku na twarz przyjrzeć mu się bliżej, aby nie „skrzywdzić” naszej cery. Musimy zaobserwować naszą twarz, jak zachowuje się przy stosowaniu konkretnych kosmetyków, ponieważ jeżeli jakiś kosmetyk sprawdza się u kogoś innego nie oznacza, że nam też będzie dobrze służył. Każda z nas ma inną cerę oraz inne potrzeby.

    

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Second handy – śmietnik czy skarbnica? Second handy – śmietnik czy skarbnica?
  Jedni je uwielbiają, drudzy krytykują. Przeciwnikom kojarzą się z brzydkim zapachem, bałaganem i tłumami staruszek wyrywającymi sobie wzajemnie „łupy”. Zwolennicy z kolei [...]
 • Chustonoszenie – korzyści, o których nie masz pojęcia Chustonoszenie – korzyści, o których nie masz pojęcia
  Badania dowodzą, że dzieci noszone w chustach są znacznie spokojniejsze, a ponadto lepiej się rozwijają. I choć wydawać by się mogło, że jest to rozwiązanie niewygodne i problematyczne z [...]
 • Wiosenny czas feromonów Wiosenny czas feromonów
  Zimą człowiek czuje się przygnębiony, zniechęcony, nic mu się nie chce. Wraz z nadejściem pierwszych słonecznych dni nasz organizm ożywia się i wtedy wokół nas zaczynają krążyć [...]
 • Aranżacja salonu w odcieniach szarości Aranżacja salonu w odcieniach szarości
    Nie ma potrzeby wykorzystywania do urządzania przestrzeni pokoju dziennego jaskrawych kolorów, aby aranżacja była udana. Nawet tak neutralna kolorystyka jak szarości w [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

BartekKomentarz dodany w dniu: 07-06-2020 13:01

Super artykuł

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Second handy – śmietnik czy skarbnica?
 
Jedni je uwielbiają, drudzy krytykują. Przeciwnikom kojarzą się z brzydkim zapachem, bałaganem i tłumami staruszek wyrywającymi sobie wzajemnie „łupy”. Zwolennicy z kolei [...] czytaj więcej »