Kobieta

Dzisiaj jest 18.09.2019. Imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Kremy z filtrem

 

Nawet jeśli wydaje Ci się, że promienie słoneczne są zbyt słabe, by mogły sprawić Ci przykrą niespodziankę i poparzyć Twoją skórę, zawsze wychodząc na słońce, używaj kremu z filtrem, zwłaszcza jeśli Twoja skóra jest wrażliwa na działanie promieni słonecznych. Opalanie bez użycia kremu z filtrami UV może spowodować poparzenia, doprowadzić do powstania zmarszczek, a nawet zwiększyć ryzyko wystąpienia raka skóry.

 

Niebezpieczne promienie

Istnieją trzy rodzaje promieniowania słonecznego: UVB, UVA i UVC.  Promienie UVB działają szkodliwie na wierzchnią warstwę skóry, odpowiadają więc za poparzenia wywołane nadmiernym przebywaniem na słońcu. UVA są o wiele bardziej niebezpieczne, ponieważ nie wywołują bólu, lecz wnikają wgłąb skóry, uszkadzając komórki i przyczyniając się do powstania długofalowych negatywych skutków promieniowania. W odróżnieniu od promieni UVB, ich natężenie jest jednakowe przez cały dzień, niezależnie od pogody. Promienie UVC nie mają wpływu na naszą skórę, ponieważ dzięki występowaniu warstwy ozonowej praktycznie nie docierają do powierzchni Ziemi.


 

Jaki krem wybrać?

To, jakiego kremu należy użyć, zależy od kilku czynników. Ważne jest dopasowanie rodzaju kremu do karnacji. Im jaśniejsza karnacja, tym w skórze znajduje się mniej melaniny, chroniącej naszą skórę przed promieniami UV, a więc im jaśniejszy kolor skóry, tym wyższy wskaźnik SPF powinien zawierać krem, którego użyjemy. Warto też wiedzieć, że do twarzy powinno się stosować krem o wyższym wskaźniku SPF niż do całego ciała. Błędne jest natomiast przekonanie, że osoby posiadające ciemną karnację lub już opalone nie muszą stosować środków przeciw promieniom UV, gdyż opalenizna chroni przed słońcem jedynie w niewielkim stopniu.

 

Jak nakładać?

Najważniejsze jest to, by posmarować się dokładnie, nie pomijając żadnych części ciała. Należy pamiętać zwłaszcza o delikatnych miejscach na ciele, takich jak: uszy, nos, powieki i stopy. Warstwa kremu nie może być zbyt cienka, ponieważ to może zmniejszyć skutecznosć stosowanego środka. Warto także wiedzieć o tym, że krem powinno się stosować ok. 20-30 minut przed wyjściem na słońce, a potem co mniej więcej 2 godziny ponownie nakładać kolejną warstwę kremu. Nie można z kolei smarować wilgonej skóry, lecz najpierw trzeba ją osuszyć.


 

 

Żaden filtr nie chroni naszej skóry w 100%, mimo tego zadbajmy o swoje zdrowie i samopoczucie. Nie warto psuć sobie wspaniałych wakacyjnych wspomnień poparzeniami i bólem.


Aneta Borzyszkowska

ZOBACZ TAKŻE

 

 • 6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku 6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku
  Pocałunkami wyraża się swoją sympatię bądź głębokie uczucia. Całujemy na przywitanie lub żeby dowieść swojej miłości. Wyrażając przy tym za każdym razem, pozytywne emocje. Światowy [...]
 • Od szyi w dół - czyli pielęgnacja ciała Od szyi w dół - czyli pielęgnacja ciała
     Kiedy myślimy o pielęgnacji cery często skupiamy się tylko na twarzy, lekceważąc kompletnie resztę naszego ciała. A szkoda, bo właśnie tam często widać pierwsze oznaki [...]
 • Popołudniowy spadek energii Popołudniowy spadek energii
    Godzina piętnasta to niebezpieczna pora dnia. Nasza koncentracja spada, a organizm zmęczony trawieniem obfitego obiadu zachęca do drzemki tak silnie, że nawet klawiatura zaczyna [...]
 • Produkty do stylizacji włosów: żele, lotiony, pianki Produkty do stylizacji włosów: żele, lotiony, pianki
     Kosmetyki do stylizacji włosów sprawiają, że możemy cieszyć się pięknym wyglądem fryzury nawet w trudnych warunkach pogodowych. Podkreślają skręt, wygładzają, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
6 lipca - Światowy Dzień Pocałunku
 
Pocałunkami wyraża się swoją sympatię bądź głębokie uczucia. Całujemy na przywitanie lub żeby dowieść swojej miłości. Wyrażając przy tym za każdym razem, pozytywne emocje. Światowy [...] czytaj więcej »