Kobieta

Dzisiaj jest 18.01.2022. Imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

Krótka rozprawa o stereotypach

W dzisiejszych czasach panuje wiele przeróżnych stereotypów, które wpływają na postrzeganie poszczególnych osób czy grup społecznych. Ja chciałbym poruszyć kwestie tych na temat kobiet i mężczyzn, oraz ocenić ich prawdziwość.
Pierwszym powszechnie znanym stereotypem na temat mężczyzn jest ten, że dojrzewają oni do trzeciego roku życia, a potem już tylko rosną. Chyba faktycznie jest w tym trochę prawdy, bo czasem zachowujemy się niedojrzale, a z czasem zmienia się tylko cena naszych zabawek. Z drugiej strony stać nas na dojrzałe zachowanie w odpowiednich sytuacjach. Bywamy również romantyczni, chociaż ta cecha jest już raczej nie wymarciu. Myślę, że stereotyp ten wziął się z przekonania Pań o tym, że szybciej dojrzewają, czyż nie?
Drugi stereotyp na temat facetów. Myślimy tylko o jednym, czyli o seksie. Nieprawda, pamiętamy jeszcze o oddychaniu i potrzebach fizjologicznych, a tak na poważnie to naprawdę potrafimy myśleć o wielu rzeczach i wbrew pozorom jesteśmy dość wielofunkcyjni. Bardziej prawidłowe byłoby stwierdzenie, że częściej mamy ochotę na seks.

 Nas w łóżku nie boli głowa oraz nie obchodzi nas, że jutro trzeba wcześnie wstać lub że za ścianą śpią dzieci.
Ostatnim stereotypem na temat mężczyzn, jaki chciałbym poruszyć jest ten mówiący o tym, że wolimy wypad z kumplami do baru od spędzenia czasu z Wami. Osobiście nie znam faceta, który wolałbym napić się z grupą kolegów niż spędzić czas z swoją dziewczyną. Sam też tak nie postępuje i nie zamierzam. Jak dla mnie jest to stereotyp mocno przesadzony, no i jakby nie patrzeć w pewnym stopniu kontrastuje on z stereotypem omawianym przeze mnie powyżej.
Dość już o nas, teraz zajmiemy się przesądami na Wasz temat drogie Panie. Mam nadzieję, że Was to zaciekawi i skłoni do przemyśleń. No to zaczynamy.
Najbardziej chyba znanym stereotypem jest głupota blondynek, a kawałów na nich temat nie da się zliczyć. Dla mnie jest to mało kreatywny i dość zacofany stereotyp. Kolor włosów nie ma nic wspólnego z IQ oraz nie jest wyznacznikiem osobowości kobiety, chociaż to zapewne ułatwiłoby życie mężczyznom.
Dość modne stało się ostatnio przekonanie o tym, że kobieta powinna siedzieć cały dzień w kuchni. Nie wiem co za debil wpadł na taki pomysł, ale w imieniu wszystkich mężczyzn pragnę Was za niego przeprosić. Od siebie natomiast pragnę dodać, że mężczyzna, który nie wypuszcza kobiety z kuchni zapewne nie wie, co mógłby robić z Nią w łóżku.
Ostatnim stereotypem na temat kobiet, który chciałbym omówić, jest ten stwierdzający, że są one materialistkami. Pewna część kobiet zapewnie uznaję ilość zer na koncie przyszłego partnera za główne kryterium, ale nie możemy wsadzać wszystkich do tego samego worka. Istnieją kobiety, dla których liczy się coś więcej niż drogie prezenty i wystawne kolacje prawda? Pieniądze to nie wszystko, chociaż miło jest mieć ich sporo.
Tą puentą pragnąłbym zakończyć Naszą rozprawę. Oczywiście mitów i przesądów na temat kobiet i mężczyzn jest o wiele więcej. Ja starałem się wybrać się wybrać te, które są Nam najbliższe i które najbardziej rzucają się w oczy.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Jakie działania po 40-stce? Jakie działania po 40-stce?
  Po 40 roku życia należy bardziej dbać o siebie. Aby zachować szczupłe i jędrne ciało, należy nawet codziennie ćwiczć na siłowni. Skórę twarzy pielęgnować poprzez [...]
 • 7 sposobów na skuteczną depilację 7 sposobów na skuteczną depilację
  Usuwanie niechcianego owłosienia dla wielu osób wiąże się z bólem i licznymi podrażnieniami. Co zrobić, aby zminimalizować ich ryzyko? 1. Skóra Pierwsza najważniejsza [...]
 • XVIII Gala Moda&Styl już we wtorek! XVIII Gala Moda&Styl już we wtorek!
  14 maja Hala Zdjęciowa przy ul. Domaniewskiej 37 A w Warszawie będzie modowym centrum stolicy. Tego dnia odbędzie się XVIII Gala Moda&Styl, podczas której na gości czekać będzie jak [...]
 • Nowy schemat żywienia niemowląt Nowy schemat żywienia niemowląt
     Dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych to podstawa prawidłowego rozwoju maluszka. Przez pierwsze pół roku w zupełności wystarczy karmienie malca [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Jakie działania po 40-stce?
 
Po 40 roku życia należy bardziej dbać o siebie. Aby zachować szczupłe i jędrne ciało, należy nawet codziennie ćwiczć na siłowni. Skórę twarzy pielęgnować poprzez [...] czytaj więcej »