Kobieta

Dzisiaj jest 22.09.2021. Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

Kto za kogo?

W każdym związku występują czasem drobne nieścisłości wymagające wyjaśnienia czy też sprecyzowania. Jedną z nich jest na pewno kwestia płacenia za partnera. Zapewne część Pań zastanawia się teraz, czemu nie napisałem „za partnerkę”, przecież to takie oczywiste, że mężczyzna musi płacić za swą wybrankę.


Jak dla mnie jest to kwestia sporna. Nie chcę przez to wyjść na skąpca i gbura. Mnie samemu też zdarza się płacić za swą dziewczynę. Jak zapewne zauważyłyście Drogie Panie, użyłem sformułowania „zdarza się”, co oznacza, że nie robie tego zawsze.  Z czego to wynika? Z tego, że nie mam pieniędzy?
Czasem może i tak. W końcu nie jestem nawet jeszcze „biednym studentem”, nie mam pracy, a środki finansowe ciągnę od kochających rodziców.  Jednakże nie równa się to z tym, że nie dbam o moją drugą połówkę. Pieniądze to nie wszystko, choć nie ukrywam, że chciałbym mieć ich jak najwięcej. Tak wiem, winny zawsze się tłumaczy, ale tu nie o to chodzi. Wiem, że w geście mężczyzny leży płacić za bilety do kina czy danie w restauracji. Jednakże czasem zdarzają się sytuacje, kiedy kilkakrotny taki wypad w miesiącu przerasta nasze możliwości finansowe, a przecież nie odmówimy, bo nie chcemy Was zawieść.

W tym momencie zaczyna się wasza rola. Możecie wykazać się wyrozumiałością i dobrą wolą, mówiąc nam, że wiecie, w jakiej jesteśmy sytuacji i wesprzeć nas. Gdy widzicie, że z żalem liczymy pieniądze w portfelu i z utęsknieniem odliczamy dni do wypłaty rodziców, nie proponujecie nam drogiego wypadu do restauracji, a może lepiej zasugerujcie miły wieczór we dwoje, w domowym zaciszu przy dobrym filmie i popcornie z mikrofalówki. Myślę, że płacenie za drobne zakupy w hipermarkecie, gdy akurat Wasz partner nie ma drobnych w portfelu też nie powinno sprawić Wam problemu i nie ugodzi zbytnio w wasze finanse. Pamiętajcie, że portfele Waszych mężczyzn nie są studniami bez dna i też mogą przechodzić czasem okres suszy czy nieurodzaju.

Tekst ten Drogie Panie nie jest wyrzutem skierowanym w Waszą stronę. Jest on jedynie krótkim sprecyzowaniem pewnej niejasności, która często bywa kłopotem w niejednym związku. Nieważne gdzie i za ile, ale, z kim i jak długo.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Czy depilacja laserowa faktycznie usuwa włosy na zawsze? Czy depilacja laserowa faktycznie usuwa włosy na zawsze?
    Gładkie ciało, pozbawione nadmiernego owłosienia, to marzenie każdej kobiety, i niejednego pana. Niestety, włosy mają to do siebie, że szybko odrastają i walka z ich usuwaniem nigdy [...]
 • Orzeźwiające perfumy damskie – na jakie nuty postawić? Orzeźwiające perfumy damskie – na jakie nuty postawić?
  Orzeźwiające zapachy są popularne nie tylko latem, gdy męczą nas upały, lecz przez cały rok. Dzięki nim czujemy się świeżo przez cały dzień i możemy łatwiej skupić myśli na tym, [...]
 • Jak wybrać idealne bikini? Kostiumy od Triumph Jak wybrać idealne bikini? Kostiumy od Triumph
  Żadna z nas nie ma doskonałego ciała, zawsze znajdzie się coś, co chcemy ukryć. W przypadku kupowania ubrań powinnyśmy dobierać je odpowiednio do figury – tak samo jest z bikini. Jaki [...]
 • Pierwszy papieros elektroniczny Pierwszy papieros elektroniczny
      Przygoda, jaką jest e-palenie powinna się zacząć od zestawu startowego. Dzisiaj mamy do wykorzystania wiele ciekawych propozycji, z jakich warto skorzystać. Przede wszystkim [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Czy depilacja laserowa faktycznie usuwa włosy na zawsze?
 
  Gładkie ciało, pozbawione nadmiernego owłosienia, to marzenie każdej kobiety, i niejednego pana. Niestety, włosy mają to do siebie, że szybko odrastają i walka z ich usuwaniem nigdy [...] czytaj więcej »