Kobieta

Dzisiaj jest 18.06.2021. Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

Laser – sposób na rumień i popękane naczynka

 

Zmagasz się z tzw. „pajączkami” i ciągle powracającym rumieniem? Masz dość tego, że nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na Twojej twarzy wciąż się powiększa? Pieczenie skóry stało się codziennością? Te objawy to znak, że czas skorzystać z zabiegu zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy!

 

Czym jest laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek?

Usuwanie i zamykanie rozszerzonych naczynek to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów laserowych wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Zabieg ten pozwala pozbyć się takich defektów jak trądzik różowaty, naczyniaki, pajączki oraz innych zmian skórnych, których przyczyną są rozszerzone naczynia krwionośne – wyjaśniają specjaliści z Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie.

Laserowe zamykanie naczynek poprzedza konsultacja lekarska, dzięki czemu możliwe jest poznanie ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz przybliżenie mu szczegółów związanych z samym zabiegiem (czas trwania, przebieg, przeciwwskazania). To właśnie na podstawie przeprowadzonego wywiadu doświadczony lekarz medycyny estetycznej jest w stanie określić ilość zabiegów koniecznych do uzyskania oczekiwanych rezultatów (aby usunąć drobne, pojedyncze naczynka wystarcza jeden zabieg) oraz ewentualne skutki uboczne (obrzęk, zasinienie).

Jak wygląda zabieg?

W Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie zabieg laserowego zamykania naczynek poprzedzony jest wykonaniem testu, który umożliwia ustawienie optymalnej dla danego pacjenta energii lasera. Bezpośrednio przed zabiegiem zarówno wykonujący go lekarz, jak i pacjent zakładają specjalne okulary ochronne.

Sekret samego zabiegu tkwi w emitowanej przez laser wiązce światła, która po dotarciu do naczyń krwionośnych jest absorbowana przez hemoglobinę. Za sprawą procesu zwanego fototermolizą wytwarza się energia cieplna powodująca wysuszenie ścianek naczynia krwionośnego – znajdująca się w nich woda odparowuje, a naczynka najpierw wysuszają się, potem ulegają zapadnięciu i obumarciu. Ostatecznie zostają wchłonięte przez organizm i przestają być widoczne na twarzy.

To, że długością fali lasera można manipulować pozwala na zamykanie naczyń krwionośnych o różnych rozmiarach i znajdujących się na różnej głębokości – zapewniają lekarze z Akademii Dermatologii Estetycznej.

Jakie są zalety laserowego zamykania i usuwania naczynek?

Metoda laserowego zamykania naczynek pozwala uporać się z różnego rodzaju zmianami naczyniowymi, które mają negatywny wpływ na samopoczucie pacjenta. Część zgłaszających się do nas osób twierdzi, że takie zmiany skórne rzutują na każdą sferę ich życia od aktywności zawodowej przez prywatne kontakty, na relacjach intymnych kończąc – zdradzają eksperci z Akademii Dermatologii Estetycznej. Poddanie się zabiegowi pozwala zapomnieć o poczuciu dyskomfortu związanego ze zmianami skórnymi i stanowi skuteczną alternatywę dla skleroterapii – dodają.

Do zalet tego zabiegu zalicza się również jego bezpieczeństwo, nieinwazyjny sposób uporania się z problemem oraz niewielką bolesność – pacjenci, którzy poddali się laserowemu zamykaniu naczynek w trakcie zabiegu odczuwają jedynie pieczenie, które nie jest dla nich dotkliwe – mówią specjaliści w dziedzinie medycy estetycznej z rzeszowskiej Akademii Dermatologii Estetycznej.

Jak należy przygotować się do zabiegu zamykania naczynek?

Na kilkanaście godzin przed zabiegiem konieczne jest odpowiednie nawodnienie organizmu tj. wypicie kilku szklanek wody, co minimalizuje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dzień przed zabiegiem niewskazane jest picie alkoholu oraz uprawianie takich sportów, które wiążą się z odwodnieniem organizmu – tłumaczą doświadczeni lekarze z Akademii Dermatologii Estetycznej w Rzeszowie.

Ile trwa zabieg laserowego usuwania i zamykania naczynek?

Wykonanie zabiegu zajmuje około 15-20 minut, jego dokładny czas trwania zależny jest od tego, jakie partie ciała poddawane są zabiegowi, od wrażliwości pacjenta oraz rodzaju i charakteru samych zmian skórnych.

Jak będę czuć się po zabiegu laserowego usuwania i zamykania naczynek?

Niekiedy po zabiegu laserowego zamykania naczynek u niektórych pacjentów może pojawić się obrzęk lub zasinienie, znika ono jednak samoistnie po upływie kilku godzin – uspokajają eksperci z Akademii Dermatologii Estetycznej.

 

Artykuł przygotowany we współpracy z: https://www.adedermatologia.pl/kontakt-z-nami/

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Czym zajmuje się ginekologia onkologiczna? Czym zajmuje się ginekologia onkologiczna?
     Ginekologia onkologiczna to dziedzina medycyny, która wyodrębniła się stosunkowo niedawno w odpowiedzi na olbrzymie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu [...]
 • Sandałki na tysiąc sposobów Sandałki na tysiąc sposobów
    W sezonie letnim nie sposób obejść się bez sandałów. W upalne dni takie buty są prawdziwym wybawieniem dla zmęczonych stóp. Zapewniają maksimum komfortu, a [...]
 • Miłość na wózku Miłość na wózku
  Bycie w związku z osobą niepełnosprawną kojarzy nam się z niełatwym życiem. Zwłaszcza gdy to mężczyzna potrzebuje pomocy. Gdzie wciąż żyjąc stereotypami uważamy,  że to właśnie [...]
 • Galanteria dla kobiet Galanteria dla kobiet
      Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a nieznajomi oceniają nas po wyglądzie. Dlatego elegancki wygląd ma ogromne znaczenie. Dodatki do odzieży jak spinki, szaliki, [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Czym zajmuje się ginekologia onkologiczna?
 
   Ginekologia onkologiczna to dziedzina medycyny, która wyodrębniła się stosunkowo niedawno w odpowiedzi na olbrzymie zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu [...] czytaj więcej »