Kobieta

Dzisiaj jest 04.08.2020. Imieniny: Dominika, Protazego, Jana

Na kogo lecą kobiety?

Każdy człowiek, spotykając nową osobę, nieświadomie ocenia czy nadaje się ona na naszego partnera, czy też nie. Zapieranie się, że wygląd nie ma dla nas najmniejszego znaczenia jest czystym kłamstwem – natury nie oszukamy. Spójrzmy na dobór partnera z typowo psychologicznego oraz zwykłego punktu widzenia.

Choć zmienia się moda i obyczaje, to co mamy zapisane w mózgach pozostaje niezmienne od tysięcy lat. Aby dowiedzieć się na jakiej podstawie oceniamy potencjalnych partnerów, musimy udać się do bardzo odległej przeszłości oraz przyjrzeć się naszym przodkom.

Jak twierdził Darwin, samce są stworzone tak, aby uwodzić samice. Te zaś wybierają spośród kandydatów tego najlepszego. Zazwyczaj jest to prawda, a nie seksistowski stereotyp. Oczywiście pamiętać musimy, że zdarzają się wyjątki. Doświadczenia ludzi pierwotnych są głęboko zakorzenione w naszym umyśle. Są tam już w momencie urodzenia, a aktywują się w okresie dojrzewania.

Psycholog David Buss dowiódł, że kobiety wybierające partnera do związku długotrwałego kierują się takimi kryteriami jak status społeczny czy zasoby  materialne. Wykazały to wyniki pięcioletnich badań obejmujące 37 różnych kultur. Jeżeli w grę wchodzi jednak jedynie krótkotrwały, oparty na seksie związek, bardziej liczy się atrakcyjność partnera. Mówimy tutaj np. o szerokiej klatce piersiowej, umięśnionej sylwetce, dobrej postawie itd. Statystyki wykazują, że panie preferują mężczyzn starszych o 3,5 roku oraz wyższych o przynajmniej 10 cm.

Zostawmy na chwilę typowo psychologiczne stanowisko, a spójrzmy na to z innego punktu widzenia. Oto cztery wzorce partnera, które cieszą się wśród nas największą popularnością:

Romantyk
Kobiety, jako istoty uczuciowe, są bardzo romantyczne. Marzą o księciu z bajki, który przyjedzie na białym koniu i wyrwie je z szarej rzeczywistości. Tak więc każdy romantyczny odruch – kwiaty, spacery o zachodzie słońca czy pełni księżyca, kolacje przy świecach itp. sprawia, że mężczyzna zyskuje u nas kilka lub kilkanaście punktów więcej.


Pan Pewny Siebie
Kolejną ważną cechą jest pewność siebie partnera. Zbytnia zazdrość jest odbierana jako brak wiary w siebie i swoje możliwości (żeby nie powiedzieć, że nią jest) lub brak zaufania.

 

Buntownik
Buntownicy również mają dosyć dużą grupę swoich zwolenniczek . Nie boją się dyskusji na żaden temat czy wyrażania otwarcie swoich poglądów. Ich spontaniczność to coś, co kręci wiele kobiet.

 

Inteligent
I wcale nie chodzi mi o kujona w okularkach, który połowę życia spędza w bibliotece. Takie chucherko-fajtłapa, choć bywa słodkie, raczej nie cieszy się powodzeniem. Wystarczy jednak, że facet posiada trochę wiedzy na temat książek czy filmów, potrafi sensownie wypowiedzieć się na dany temat, a już jesteśmy nim zauroczone.

 

Oczywiście każda z nas ma nieco inne preferencje dotyczące charakteru i zainteresowań wymarzonego partnera, jednak przedstawiłam cztery najpopularniejsze typy. Nikt nie chce jednak, aby mężczyzna zmienił się w jednego z powyższych wzorców na siłę, byle tylko przyciągnąć do siebie kobietę. Może więc warto, drodzy Panowie, odnaleźć w sobie cechy każdego z nich i połączyć je ze sobą?

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Świat w kolorach ombre Świat w kolorach ombre
  Ombre zaczęło królować na wybiegach kilka sezonów temu w postaci jaśniejszych o kilka tonów końcówek włosów. Dzisiejsze ombre to coś więcej niż fryzura.. [...]
 • Nowy schemat żywienia niemowląt Nowy schemat żywienia niemowląt
     Dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych to podstawa prawidłowego rozwoju maluszka. Przez pierwsze pół roku w zupełności wystarczy karmienie malca [...]
 • Jak wybrać najlepszy domek ogrodowy dla dzieci? Jak wybrać najlepszy domek ogrodowy dla dzieci?
  Ogrodowe domki dla dzieci są dostępne w przeróżnych kolorach i wielkościach, wśród których można znaleźć wersję idealną dla każdego dziecka. Sprawdź, jakie oferty [...]
 • Kostium staje się modą, czyli szyj dobrze, albo wcale Kostium staje się modą, czyli szyj dobrze, albo wcale
  Na modowej mapie interesujących zdarzeń pojawiła się intrygująca postać. To młoda projektantka Anna Zwiefka, absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Architektury Wnętrz. W [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Świat w kolorach ombre
 
Ombre zaczęło królować na wybiegach kilka sezonów temu w postaci jaśniejszych o kilka tonów końcówek włosów. Dzisiejsze ombre to coś więcej niż fryzura.. [...] czytaj więcej »