Kobieta

Dzisiaj jest 17.05.2022. Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Najlepsze zabawki edukacyjne dla dwulatka – jakie wybrać?

 

Wiek dwóch lat to czas intensywnego rozwoju intelektualnego i ruchowego u maluszka. Dziecko potrafi już chodzić i biegać, jest coraz sprawniejsze, dzięki czemu może już próbować korzystać z rowerka biegowego czy hulajnogi. To niejedyne zabawki, jakie sprawdzą się dla dwuletnich dzieci.


Zabawki edukacyjne dla dziecka

Wybierając zabawki dla maluchów w wieku dwóch lat, należy pamiętać, aby były to proste w obsłudze gadżety, które nie tylko zapewnią mu rozrywkę, ale też wpłyną pozytywnie na jego rozwój. Dlatego polecanym wyborem są różnego rodzaju zabawki edukacyjne, które poprzez zabawę nauczą maluszka nowych umiejętności, np. https://babyhit.pl/pol_m_Zabawki_Maty-edukacyjne-177.html.

Dobrym wyborem są zabawki grające, szeleszczące i poruszające się, które pozwalają dziecku m.in. na naciskanie przycisków, układanie i przesuwanie poszczególnych elementów czy też dopasowywanie ich do innych części. Zabawki tego rodzaju uczą maluchy liczenia, kolorów, nazw zwierzątek lub innych przedmiotów.

Dobrym wyborem są też puzzle dla dwulatków. Zazwyczaj są to puzzle dwuelementowe, które polegają na łączeniu części na zasadzie przeciwieństw. Gwarantują one nie tylko świetną rozrywkę, ale też naukę.

Przybory do pisania i malowania

W wieku dwóch lat maluch potrafi już przekładać przedmioty z jednej ręki do drugiej. Próbuje również utrzymywać i korzystać z pierwszych przyborów do pisania i malowania. Warto mu ułatwić to zadanie, kupując dobrej jakości kredki i flamastry. Pozwolą one szkrabowi nie tylko rozpocząć przygodę z rysowaniem, ale też ćwiczyć chwytność palców i dłoni. Dzięki temu paluszki dziecka staną się bardziej precyzyjne.

Pchacze i jeździki

Dwuletnie maluchy potrafią już nie tylko chodzić, ale również biegać i skakać. Dlatego warto podarować dziecku zabawkę, która wpłynie pozytywnie na rozwój tych umiejętności. Jeździki i pchacze zapewnią mu nie tylko mnóstwo radości, ale również odpowiednią dawkę ruchu. Dzięki nim dziecko będzie ćwiczyło koordynację ruchową, nauczy się lepiej utrzymywać równowagę oraz omijać przeszkody.

Dobrym wyborem jest też pierwszy rowerek biegowy albo hulajnoga dedykowana najmłodszym dzieciom. Maszyny te nauczą dziecko balansu i utrzymywania równowagi. Warto zdecydować się na hulajnogi z siodełkami, które w razie potrzeby można zdemontować. Siodełko pozwoli usiąść dziecku w przypadku zmęczenia podczas dłuższej trasy. Dzięki temu maluch nie zniechęci się do zabawki i będzie chętniej z niej korzystał, ponieważ będzie miał świadomość, że w każdej chwili może usiąść na wygodnym siedzeniu.

 

 

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski

 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Małe torebki damskie – must have w twojej szafie – co wybrać?
 
W swojej szafie każda kobieta posiada minimum trzy torebki – w tym dwie na co dzień, które są pojemne i wygodne w noszeniu. Ta trzecia to zazwyczaj torebka na [...] czytaj więcej »