Kobieta

Dzisiaj jest 06.06.2023. Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego

Nowoczesne zasłony do domowych wnętrz

 

Zasłony musztardowe to świetna propozycja do pokoju dziennego, jak również do sypialni. Właściwie to należałoby powiedzieć, że jest to element, który będzie współgrał z różnymi wnętrzami. Nie wszyscy są jednak przekonani do tego, aby taki dodatek do wykończenia okien, zakupić. Warto więc sprawdzić, czy ich zakup to rzecz opłacalna, czy też nie.

Regulacja światła dziennego

Dzięki zasłonom musztardowym będzie można regulować ilość promieniowania słonecznego, jaka przedostaje się do środka. Tak, dobrze jeżeli słońce oświetla pomieszczenia domowe. Niekiedy jednak słońce jest tak uciążliwe, że nawet przebywanie w domu stanowić może nie lada problem. Dlatego w takich momentach przydają się jasne zasłony musztardowe, które pozwolą na ograniczenie zbyt intensywnego promieniowania słonecznego. W pokoju nadal będzie jasno, ale będzie dzięki temu panował zdecydowanie przyjemniejszy klimat.

Zasłony w odpowiednim kolorze

Trzeba przyznać, że zasłony musztardowe można zaliczyć do odważnych. Tzn. są one estetyczne, modne i eleganckie. Trzeba jednak zastanowić się nad tym, czy będą one pasować do danego wnętrza? Czy jednak nie lepiej zdecydować się na coś bardziej uniwersalnego, jak beż, czy też ecru. Kolor musztardowy świetnie będzie współgrał z pomieszczeniami, jakie urządzone są w kolorach jasnych, np. biały, jak również jasny brąz, czy też delikatny odcień zieleni. Aby być pewnym tego, że kolory odpowiednio ze sobą współgrają, warto przyrównać je do siebie na dostępnych paletach różnych odcieni.

Rozmiar zasłon

Kolejna ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę. Aby nie okazało się, że zasłony są za małe lub też za duże. Szacuje się, że zasłony powinny być szerokie od okna o 40-50 cm. Dzięki temu będzie można być pewnym tego, że nie będzie problemu z zachowaniem prywatności - w szczególności, jeżeli chodzi o oczy wścibskich sąsiadów. Te kilkanaście dodatkowych centymetrów pozwoli również na utworzenie pięknego drapowania u góry, jakie będzie efektownie prezentować się na karniszu.

 

Nie ma jednak co przesadzać z nadmiarem tej tkaniny. Zbyt szerokie zasłony również wyglądają nieestetycznie. Także, jeżeli chodzi o długość. Warto zawsze sprawdzić dokładny wymiar okien, jeżeli chodzi o ich długość. Zasłony nie mogą bowiem tarzać się po ziemi, stanowiąc realne zagrożenie kontuzji, jeżeli ktoś o nie zahaczy. Powinny one delikatnie wznosić się ponad ziemię, dzięki czemu nikomu nie będą one plątać się pod nogami. W ten sposób uda się wybrać odpowiednie zasłony musztardowe do poszczególnych pomieszczeń.

 

 

 

Źródło: Artykuł partnerski 

ZOBACZ TAKŻE

 

DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Stempelki do paznokci Essence krok po kroku
 
Znudził się Wam już klasyczny french? Mam dla Was coś nowego! Pomysł na to, żeby Wasze paznokcie zawsze wyglądały ekstrawagancko, pomysłowo i stylowo. Firma Essence wypuściła niedawno [...] czytaj więcej »