Kobieta

Dzisiaj jest 04.08.2020. Imieniny: Dominika, Protazego, Jana

Odgracenie życia - sposób na szczęście

Żyjąc z dnia na dzień często nie zauważamy pewnych ważnych detali. Jesteśmy zatraceni pracą, obowiązkami, dziećmi.
W naszym mieszkaniu panuje chaos chociaż na pierwszy rzut oka wydaję się być czysto.
Gromadzimy rzeczy, które nie do końca są nam potrzebne. Trzymamy je z sentymentu lub po prostu zapomnieliśmy o tym, że kiedyś takowe kupiliśmy. Większość z nich latami kurzy się na naszych półkach. Nie tylko są to do zdjęcia ale również figurki, wszelkie bibeloty, ubrania, które zostawiamy na następny sezon z myślą, że schudniemy, awaryjna paczka ciastek gdyby przyszli goście w niedzielę a Ty nie miałabyś nic postawić do niedzielnej kawy chociaż już dawno są po terminie.
Ale leżą. Głęboko schowane i czekają na swoją czarną godzinę jak wszystkie inne bezużyteczne rzeczy w Twoim mieszkaniu.Jak to rozwiązać?
Najpierw zacznij od zewnątrz. Wówczas łatwiej poradzisz sobie ze swoim stanem wewnętrznym.


1. POSEGREGUJ
Zaopatrz się w duże worki i zacznij pakować rzeczy. Sama wiesz czego tak naprawdę potrzebujesz, a co jest dla Ciebie zbędne.


2. NIE WYRZUCAJ
Kiedy skończysz swoje porządki nie pozbywaj się ich wynosząc je do piwnicy czy na śmietnik. Rozejrzyj się, czy aby ktoś w Twojej okolicy nie potrzebuje pomocy. Wiele różnych instytucji takich jak np. Polski Czerwony Krzyż oraz Domy Dziecka czekają z otwartymi ramionami na Twoje podarunki.  Oni dzięki temu zyskają wiele, a Ty tym drobnym gestem sprawiasz, że ludzkość staje się lepsza.Po skończeniu „procesu” Twoje mieszkanie stanie się przejrzyste. Jeszcze bardziej przytulne. W końcu zaczniesz dostrzegać te małe DETALE I zaczniesz pluć sobie w brodę czemu nie zrobiłaś tego wcześniej.
Małe chwile jak ciepły kubek kawy przed poranną pracą, wełniany koc i książka w zimny, deszczowy wieczór, kąpiel w otoczeniu zapachowych świec, otaczający Cię widok za oknem. Doceniając to, nawet w obliczu ciężkich problemów jakie zsyła na Nas życie będziesz w stanie dalej działać. Nie poddawać się. Uśmiechać się do tego, co daje Ci los.

 

Dzięki temu łatwiej będzie osiągnąć Ci wewnętrzną harmonię i spokój.

 

Jak śpiewała pewna piosenkarka: „Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest”. 


Autor: Anastazja Zatorska 

 

 


ZOBACZ TAKŻE

 

 • Grupa krwi ma znaczenie przy wyborze perfum Grupa krwi ma znaczenie przy wyborze perfum
  Do tej pory na podstawie grupy krwi dietetycy proponowali odpowiednio skomponowane menu, jednak jak udowodnili Włosi nie tylko w tym celu może być pomocna nasza „krwista” metryczka. [...]
 • Jak dzielić koszty wesela? Jak dzielić koszty wesela?
  Co prawda sezon weselny mamy praktycznie w połowie, jednak problemy logistyczne związane z organizowaniem wesela nie znikną same. Głównym problemem zaraz po stwierdzeniu, że nasz [...]
 • Jak dbać o włosy kręcone? Jak dbać o włosy kręcone?
      Nietrudno zauważyć, że na jedną dziewczynę o idealnych, zadbanych lokach, przypadają trzy takie, które wyglądają, jakby swoje włosy czesały grabiami i notorycznie [...]
 • Jak walczyć z komarami? Jak walczyć z komarami?
  Piękne, letnie wieczory tracą swój urok, kiedy jesteśmy atakowani przez komary. W szczególności, kiedy wybieramy się na wczasy nad jeziorem. Komary zniechęcają nas do [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Grupa krwi ma znaczenie przy wyborze perfum
 
Do tej pory na podstawie grupy krwi dietetycy proponowali odpowiednio skomponowane menu, jednak jak udowodnili Włosi nie tylko w tym celu może być pomocna nasza „krwista” metryczka. [...] czytaj więcej »