Kobieta

Dzisiaj jest 06.04.2020. Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Odkurzacz bezworkowy – ekonomiczny i skuteczny pomocnik w sprzątaniu

   Nowoczesne odkurzacze pozwalają na skuteczne usunięcie nie tylko kurzu z podłogi, ale też potrafią filtrować zanieczyszczenia takie jak bakterie, zarodniki pleśni czy też wirusy. Również obsługa odkurzaczy staje się coraz łatwiejsza i nie niesie ze sobą wysokich kosztów. Teraz w sklepach dostępne są już nie tylko odkurzacze workowe, które przed laty były standardem – również można kupić te bezworkowe. Czy warto zdecydować się na taki model?

 

 

Jak zbudowany jest odkurzacz bezworkowy?


   Odkurzacze bezworkowe, które również często określane są mianem cyklonowych, to odkurzacze, które wyróżnia przede wszystkim brak worków, co powoduje, że nie ma konieczności ich ciągłego dokupowania i regularnej wymiany, co z kolei przekłada się na ich większą ekonomiczność.

 

 

   Działanie takich odkurzaczy jest nieco inne od odkurzaczy workowych, które przepuszczają powietrze przez worek i filtr. Modele bezworkowe zasysają powietrze wraz zanieczyszczeniami, które następnie dzięki sile odśrodkowej wytworzonej przez ruch wirowy powodują odseparowanie zanieczyszczeń od powietrza. Dostają się one do specjalnego pojemnika, a czyste powietrze jest wydmuchiwane poza odkurzacz. Co ważne, odkurzacze te mają cały czas taką samą moc w przeciwieństwie do workowych, które odkurzają słabiej, gdy worek jest już napełniony.

 

 

   Kolejną zaletą odkurzaczy bezworkowych jest ich higieniczność. Przede wszystkim są one oferowane z filtrami HEPA (High Efficiency Particulate Air filter), które potrafią skutecznie usunąć większość zanieczyszczeń i drobnoustrojów. To powoduje, że są one polecane dla alergików.

 

 

 

 

Odkurzacze bezworkowe z filtrem wodnym


   W sprzedaży można spotkać także odkurzacze bezworkowe z filtrem wodnym. W tych odkurzaczach oprócz zwykłych filtrów zastosowano także filtr w postaci wlewanej do specjalnego pojemnika wody – jest ona wtedy głównym ośrodkiem filtrującym i to w niej zatrzymywane są wszystkie zanieczyszczenia. Proces filtracji jest dodatkowo wspomagany, na przykład poprzez wstępne zwilżanie zanieczyszczeń dostających się do odkurzacza, co powoduje ich skuteczniejsze związanie z wodą. Każdorazowo po zakończeniu odkurzania z użyciem odkurzacza z filtrem wodnym należy usunąć zanieczyszczenia poprzez opróżnianie pojemnika, czyli wylanie jego zawartości do kanalizacji. Nie ma przy tym ryzyka, że drobiny kurzu czy alergeny dostaną się z powrotem na zewnątrz, ponieważ są związane w wodzie.

 

 

   Również odkurzacze bezworkowe z filtrem wodnym polecane są alergikom – skutecznie zatrzymują zanieczyszczenia i dodatkowo potrafią delikatnie nawilżać i odświeżyć powietrze. Warto pamiętać o tym, że zbyt suche powietrze także nie jest zdrowe.

 

 

  Zatem prezentowane odkurzacze bezworkowe to wart uwagi wybór, szczególnie dla alergików i każdego, komu zależy na skuteczniejszym sprzątaniu, mniejszych kosztach oraz większej higienie swojego domu. Więcej na temat odkurzaczy bezworkowych, także z filtrem wodnym, można poczytać pod adresem: https://www.idealnyodkurzacz.pl/dopoczytania/id/219/odkurzacze-bezworkowe.

 

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Studniówkowy zawrót głowy Studniówkowy zawrót głowy
  Okres studniówkowy wciąż trwa! Zatem każda z Was marzy, aby w tym oto dniu wyglądać pięknie i oszołamiająco. Chce chodź na chwilę zapomnieć i oderwać się od myśli związanych z [...]
 • O modzie, urodzie, stylu, zdrowiu, czyli PewnaPani.pl O modzie, urodzie, stylu, zdrowiu, czyli PewnaPani.pl
  Witamy serdecznie w naszym serwisie PewnaPani.pl! Nie minął miesiąc od kiedy w mojej głowie zrodził się pomysł na ten serwis, a okazuje się, że projekt jest już zrealizowany. Na początku [...]
 • Czy wiesz jakie święto obchodzone jest na świecie już od ponad wieku? Czy wiesz jakie święto obchodzone jest na świecie już od ponad wieku?
  Nie ma na świecie chyba żadnej kobiety, która nie znałaby daty 8 marca. Ale mimo wszystko w tym zabieganych świecie zdarza nam się zapomnieć o tym, że tego dnia jest Międzynarodowy [...]
 • Naprawdę jestem piękna! Naprawdę jestem piękna!
  Jak powiedział kiedyś Éric-Emmanuel Schmitt: „Nie ma nic bardziej względnego niż piękno”. Od dawna przyjęło się bowiem, że kobiety to płeć piękna. To bardzo miłe [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Studniówkowy zawrót głowy
 
Okres studniówkowy wciąż trwa! Zatem każda z Was marzy, aby w tym oto dniu wyglądać pięknie i oszołamiająco. Chce chodź na chwilę zapomnieć i oderwać się od myśli związanych z [...] czytaj więcej »