Kobieta

Dzisiaj jest 17.05.2022. Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

On, ona czy ono?

W dzisiejszych czasach, w których nauka i medycyna podsuwa nam coraz to nowe możliwości, ludzie często podejmują różne, nieraz bardzo kontrowersyjne decyzje. Niektóre z nich mogę nieodwracalnie zmienić ich życie. Jedną z nich na pewno jest postanowienie zmiany swej płci.

Co kieruje osobami decydującymi się podjąć taki krok? Czy jest to kwestia niezadowolenia i niechęci do swojego ciała czy może chęć zaistnienia i zwrócenia na siebie uwagi? Chociaż gdybym ja miał parcie na szkło to wybrałbym inną drogą by zaistnieć, niż pozbawienie siebie członka. Na pewno podjęcie takiej decyzji nie jest łatwe i wymaga czasu.

 

Wraz z zmianą płci stajemy się nowym, zupełnie innym człowiekiem. Z religijnego punktu widzenia coś takiego jest niewybaczalnym grzechem, nie możemy przecież bawić się w Boga czy kwestionować jego decyzji, a to przecież on zadecydował o tym, jaką będziemy mieli płeć. Natomiast z perspektywy moralnej jest to wysoko nieetyczne. Jednakże „Bóg” dał Nam również wolną wolę. Poza tym przecież nie wszyscy są na tyle ograniczeni by wierzyć w jakiekolwiek siły nadprzyrodzone.

 

Zostawmy jednak kwestie religijno-moralne. Podejdźmy do tego pod kątem czysto psychologicznym. Moim zdaniem osoba, która decyduje się na coś takiego jest wyjątkowo odważna. Postępuje nieszablonowo, zapewne wbrew opinii innych osób na ten temat. Możliwe, że nie jest ona zadowolona z swojego obecnego ciała i nie czuje się w nim dobrze. Nie jest w stanie zaakceptować siebie taką, jaka jest. To musi być straszne, żyć w ciele, którego się nienawidzi. Powodów podjęcia takiej decyzji jest zapewne o wiele więcej. Jednak nie jestem psychologiem oraz nie jestem w stanie stwierdzić, co czuje taka osoba, bo nie jestem na jej miejscu.

 

Jestem natomiast pewny, że taka osoba po wykonaniu takiego kroku, szuka akceptacji w społeczeństwie. Poszukuje poczucia wspólnoty, a nie odrzucenia i drwin na jej temat. Wbrew pozorom takich ludzi jest wśród nas coraz więcej. Wiem, że dla części z Was zabrzmi to dziwnie, ale są to ludzie tacy sami jak My.

 

Pewnie ktoś zapyta, czemu poruszyłem ten temat na stronie o kobiecej tematyce. Niejedna z Was Drogie Panie jest zadowolona z swojego ciała. Nie akceptuje go w całości, a to właśnie samoakceptacja jest najważniejsza. Jeśli akceptujemy samych siebie to akceptujemy również innych. Każda z Was, bez żadnego wyjątku jest piękna i nie musi w sobie nic zmieniać, a już na pewno nie płci.

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Profesjonalna sesja walentynkowa Profesjonalna sesja walentynkowa
  Walentynki tuż, tuż. Warto zatem pomyśleć jak uwiecznić te piękne, wspólnie spędzone dotąd chwile. Dobrym rozwiązaniem od niedawna stała się profesjonalna sesja zdjęciowa. Coraz [...]
 • Jak uniknąć najczęstszych błędów przy malowaniu ust ? Jak uniknąć najczęstszych błędów przy malowaniu ust ?
      Codzienne wykonywanie makijażu to dla większości z nas już rutyna, możemy zrobić to nawet z zamkniętymi oczami. Każda część aplikacji makijażu jest bardzo ważna, gdyż w [...]
 • Chapeau bas! Kapelusznik z krainy luksusu Chapeau bas! Kapelusznik z krainy luksusu
  Efektowne, ozdabiane piórami, obszywane futrem, fantastyczne i futurystyczne nakrycia głowy angielskiego projektanta Philipa Treacy'ego totalnie zrewolucjonizowały współczesne [...]
 • Jak przystosować swój organizm i nie omijać śniadań? Jak przystosować swój organizm i nie omijać śniadań?
  Wiele z nas zapewne przyznaje się, że każdego dnia swój pierwszy posiłek zjada dopiero w godzinach południowych. Z rana apetyt nie sprzyja, a codzienne obowiązki pochłaniają do [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Profesjonalna sesja walentynkowa
 
Walentynki tuż, tuż. Warto zatem pomyśleć jak uwiecznić te piękne, wspólnie spędzone dotąd chwile. Dobrym rozwiązaniem od niedawna stała się profesjonalna sesja zdjęciowa. Coraz [...] czytaj więcej »