Kobieta

Dzisiaj jest 22.09.2021. Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima

Perfumy unisex - czy w takim razie “bezosobowe”?

Wybór odpowiednich perfum nie jest prosty. Perfumerie oferują nam wiele rodzai kosmetyków, które kuszą wyglądem i zapachem. Często jest tak, że ciężko jest się zdecydować na jeden zapach i spędzamy przez to dużo cennego czasu. Idealne perfumy to takie, które dopasowane są do osobowości i spełniają indywidualne potrzeby.

 

Zdarza się również, że często żałujemy wybory, ponieważ zapach, który testowaliśmy w drogerii niczym nie przypomina tego, który po jakimś czasie zlokalizowany jest na naszym ciele. Dzieje się tak przez to, że perfumy kolejno uwalniają zapachy, a ten właściwy można poczuć dopiero po 20 minutach od aplikacji. Dlatego też wyróżnia się nuty zapachowe. W związku z tym należy rozsądnie wybierać kosmetyki i poświęcić tej czynności więcej czasu, ponieważ dobre perfumy mogą posłużyć na bardzo długo. Na tego typu kosmetykach nie powinno się oszczędzać. Dlatego wybór znanych firm jest dobrym rozwiązaniem. Z jednej strony tego typu perfumy są bardzo wydajne i wystarczy jedna aplikacja, aby zapach utrzymał się przez cały dzień.  Z drugiej strony substancje wykorzystywane przez światowej sławy producentów perfum są przetestowane i bezpieczne dla skóry.   

 Perfumy unisex

Podział perfum na męskie i damskie powstał stosunkowo nie dawno. Na dzień dzisiejszy bardzo łatwo rozróżnić kosmetyki dla pań i panów. Te pierwsze zazwyczaj opakowane są w kolorowe i wzorzyste flakoniki, męskie zaś bazują na ciemnej kolorystyce. Poza tym na każdym opakowaniu widnieje widoczny napis dla kogo przeznaczony jest napis. Ponadto w tradycyjnych drogeriach i perfumeriach internetowych istnieje wyraźny podział ze względu na płeć. Otóż właśnie ten podział jest wytworem, który powstał w XIX wieku. Wcześniej producenci, jak również klienci, nie zwracali uwagi na typ perfum. Wybierało się ten, który akurat odpowiadał gustom.

Jednak z czasem rozróżniono je pod względem płci. Oznacza to, że perfumy dla kobiet mają bardziej kwiatowo-owocowy zapach. Są subtelniejsze, a ich wybór jest bardzo duży. Męskie odpowiedniki mają bardziej intensywny i drapieżny zapach. Ciężko jest określić po zapachu co jest baza dla tego typu perfum. Niedawno na rynku pojawiły się perfumy unisex - dla obojga płci. Temat gender jest ostatnio bardzo często poruszany, dlatego też warto zastanowaić się czy w ogóle płeć perfum istnieje.

Tradycyjny podział zostaje zastąpiony przez neutrealnie zapachy ich głównoą cecha jest to, że mogą być stosowane przez kobiety i mężczyzny. Jednak na rynku jeszcze nie są tak dobrze reklamowane i zdarza się, że wiele osób o tego typu perfumach nigdy nie słyszało. Dobrym rozwiązaniem przy zakupie perfum jest czytanie etykiety. W drogeriach internetowych takich jak Tagomago wiadomości o zapachach są rozszerzone o nuty zapachowe i preferencje preparatu. Warto jest wiedzieć z jakim zapachem mamy do czynienia i który z nich jest odpowiedni.

Pierwsze perfumy unisex, które zostały ogłoszone oficjalnie powstały w 1994 roku. Dzięki staraniom znanych producentów perfumy te osiągnęły duży rozgłos. Tego typu zapachy zostały stworzone na bazie zapachów pozyskiwanych z cytrusów. Są stosunkowo lekkie i ożywcze. Ich intensywny zapach odpowiedni jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Na podobnej zasadzie tworzy się zapachy dla sportowców.

Fenomen nietypowych perfum

Współcześnie zauważa się, że ta granica pomiędzy płcią zaciera się. Zauważa się to na każdym kroku. W sklepach z odzieżą czasem trudno odróżnić ubrania dla mężczyzn od tych dla kobiet. Podążając za zmianami i oczekiwaniami konsumentów producenci kosmetyków tworzą zapach , który jest połączeniem kompozycji typowo kobiecych z męskimi. Zarzutem okazać się może bezosobowość kosmetyku. Jednak wbrew pozorom może okazać się to dobry prezent zarówno dla niego i dla niej. Osoby, które lubią niekonwencjonalne rozwiązania i nietypowe zapachy mogą poeksperymentować z nowoczesnym rozwiązaniem.


Więcej na temat perfum Unisex na stronie: https://tagomago.pl/katalog/6/Perfumy/

 

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1 Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1
  Drogie Panie, chciałbym poruszyć tu bardzo kontrowersyjny w obecnych czasach temat o roli kobiet w świecie. Współcześnie panuje tendencja by niwelować wszelkie różnice pomiędzy [...]
 • Praktyczne porady do stosowania w domu Praktyczne porady do stosowania w domu
  Życie to dżungla, w której każdy chce przetrwać. Jednemu wychodzi to lepiej, innym gorzej, natomiast każdemu się udaje. Co warto więc robić w życiu, aby sobie pomagać tam gdzie tylko [...]
 • Smugom na oknach –STOP! Smugom na oknach –STOP!
     Już za pasem święta Wielkanocne. Kolejne wielkie porządki, odkurzanie najmniejszego kącika w naszych gniazdkach i mycie okien. Zmora dla każdej kobiety, ale która z nas [...]
 • Kobiety kochają conversy! Kobiety kochają conversy!
  Powszechnie wiadomo, że kobiety kochają buty. Wbrew pozorom, nie tylko szpilki. Z przeprowadzonego przez nas wywiadu wynika, że na drugim miejscu kobiecej obuwniczej listy must have znajdują [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Kobiecość nie dla kobiet? cz. 1
 
Drogie Panie, chciałbym poruszyć tu bardzo kontrowersyjny w obecnych czasach temat o roli kobiet w świecie. Współcześnie panuje tendencja by niwelować wszelkie różnice pomiędzy [...] czytaj więcej »