Kobieta

Dzisiaj jest 24.03.2023. Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora

Plakaty na ścianę- inspiracje

 

Obrazy, obrazki wisiały w praktycznie każdym domu. Kto nie wiedział jak zapełnić pustą ścianę, decydował się na obraz. Czasy jednak się zmieniają i większość osób decyduje się na plakaty. Małe, duże, w czarnej, białej, złotej ramce. Wybór jest ogromny. Można je ze sobą łączyć na kilka sposobów. Pod względem wielkości, kolorów, motywów. A co więcej, nie muszą one wcale wisieć. Mogą być postawione na szafce, półce i opierać się o ścianę.

 

KLASYCZNIE

 

Pierwszą opcją jest klasyczne zawieszenie plakatów. Czyli wybieramy jeden, dwa  lub trzy obrazki, które wieszamy na ścianę w tej samej linii. Jest to coś dla perfekcjonistów. Jeżeli nie lubisz, kiedy plakaty niedbale zawieszone są na ścianie, jest to opcja dla Ciebie. Jak dobrać do siebie kolory oraz motywy? Jeżeli zawieszamy do 3 obrazków i chcemy, aby wybrane przez nas zestawienie cieszyło oko oraz do siebie pasowało najlepiej wybrać do siebie podobne obrazki, aby tworzyły całość. Nie jest to natomiast przymus, jeżeli wolimy różnorodność, możemy wybrać kompletnie różne od siebie plakaty. Co z kolorem ramek? Ramki to koncepcja dowolna. Jeżeli mamy takie kolory jak: czarny, biały, złoty, srebrny, to obojętnie co z czym połączymy, kolory te będą i tak ze sobą współgrać. Jednak przy przywieszaniu dwóch, trzech plakatów zazwyczaj używa się ramek w tym samym kolorze. Rozejrzyjmy się jednak najpierw jak wygląda wnętrze pomieszczenia, w którym chcemy powiesić plakat. Czy przeważają w nim już dodatki srebrne czy też może złote, lub pomieszczenie ma chłodne odcienie czy może ciepłe.  

      

fot. 1                                                        fot. 2

 

RÓŻNORODNIE

 

Druga opcja to kompozycja swojego własnego chaosu na ścianie. Jednak ten chaos może być równie piękny jak i klasyka. Plakaty na całej ścianie, w różnych miejscach, małe, duże. Tutaj możemy bardziej wykazać się kreatywnością. Możemy wybrać dwa, trzy kolory, którymi będziemy się sugerować wybierając nasze plakaty. Ramki, jak i rozmiary możemy również ze sobą mieszać. Tutaj mamy więcej możliwości niż w opcji klasycznej, ale również i więcej pracy. Jeśli chcemy, aby to wszystko mimo planowanego nietypowego układu plakatów na naszej ścianie, wyglądało przejrzyście musimy poświęcić na to więcej czasu niż w opcji pierwszej. Najlepiej i najbardziej tradycyjnie to naszkicować na kartce A4 rozmieszczenie i wielkość plakatów, później możemy wydrukować plakaty (oczywiście nie w wielkości rzeczywistej, tak aby zmieściły się na naszej kartce) i zacząć próbować układać je na naszej kartce do momentu aż nie stwierdzimy, że taki układ nam się najbardziej podoba. Możemy też na naszych telefonach/tabletach/laptopach wykonać zrzuty ekranu z danymi plakatami i poukładać je na wirtualnej kartce.

  

fot. 3                                                        fot.4

 

OPARTE O ŚCIANĘ

 

Trzecią, proponowaną opcją to plakaty  oparte o ścianę. Niektórzy w swoich wnętrzach specjalnie zakładają półki, aby postawić na nie plakaty wraz z innymi ozdobami. Wygląda to również imponująco, jak w przypadku wiszących plakatów. Jest to nowoczesna i ciekawa propozycja dekoracji. Wskazówki dotyczące kolorów, wielkości oraz motywów są takie same jak w powyższych propozycjach.

  

fot. 5                                                      fot. 6

  

 

 

Przy dekorowaniu wnętrza plakatami możemy wykazać się naszą kreatywnością. Obecnie jest bardzo duży wybór w internecie i nie tylko. Każdy powinien coś dla siebie znaleźć. Plakaty sprawiają, że nasze puste ściany nie wyglądają już tak nudno.

 

 

 

 

 


 

 

 

fot. 1 - desenio.pl
fot. 2 - sweetmonday.co.uk
fot. 3 - desenio.pl
fot. 4 - desenio.pl
fot. 5 - pprzygrodzka.com
fot. 6 - lifestyleinspiracje.pl

 

     

ZOBACZ TAKŻE

 

 • Zimowe stylizacje damskie - jakie elementy ubioru wybierać? Zimowe stylizacje damskie - jakie elementy ubioru wybierać?
    Okres jesienno-zimowy kojarzy się z niskimi temperaturami i okropną pogodą. Bardzo łatwo się przeziębić, dlatego trzeba starannie planować strój. Powinien nie tylko [...]
 • Fit ciasto! Fit ciasto!
    W okresie wakacyjnym jemy więcej niezdrowych rzeczy. Jest to okres grillowy oraz okres częstszych spotkań ze znajomymi. I właśnie wtedy, kiedy na lato chcielibyśmy mieć najlepszą [...]
 • Kryzys małżeński Kryzys małżeński
  Po kilku lub kilkunastu latach małżeństwa,  wydaje nam się że już nic nie musimy robić w związku aby "istniał". Wstajemy rano, zakładamy dziurawe dresy w których kolana [...]
 • 5 sprawdzonych sposobów na łupież łojotokowy! 5 sprawdzonych sposobów na łupież łojotokowy!
  Łupież to zmora niejednej z nas. Jest szczególnie dokuczliwy, gdy dokucza mu łojotokowe zapalenie skóry. Masz już dość podrażnień skóry głowy i łuszczącego się [...]
DODAJ KOMENTARZ
* Zaloguj się jako Redaktor, a Twój komentarz pojawi się od razu po dodaniu!

Dozwolone znaki: A-Za-z0-9-_
Maximum 255 znaków.

np. jan_kowalski24@poczta.pl
Twój adres nie będzie publikowany.

Dozwolone wszystkie znaki.
Minimum 5 znaków.

for BOT we speak NO!

Przepisz odpowiedź z
powyższego obrazka.

ANKIETA

Czy jesteś zadowolona ze swojej pracy?

Sennik! Sprawdź znaczenie swojego snu

Polecamy także:
Życzenia na Wielkanoc 2014
X PRZECZYTAJ O TYM
Zimowe stylizacje damskie - jakie elementy ubioru wybierać?
 
  Okres jesienno-zimowy kojarzy się z niskimi temperaturami i okropną pogodą. Bardzo łatwo się przeziębić, dlatego trzeba starannie planować strój. Powinien nie tylko [...] czytaj więcej »